Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Tudtok-e olyan verziót, mi...

Tudtok-e olyan verziót, mi szerint Jézus Húsvétkor született, nem karácsonykor (mert én hallottam ilyet valahonnan)?

Figyelt kérdés
2017. dec. 2. 10:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

Állítólag valamikor nyáridőben született, de ez nem tény, csak bizonyos adatok erre utalnak.

De hogy húsvétkor... nem látom benne a rációt. Húsvét Jézus halálának és feltámadásának az ideje, hogy sikerült a születését ideszőni? :)

2017. dec. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Láttam olyan verziót, hogy ősszel született, láttam olyat, hogy nyáron, láttam olyat, hogy tavasszal. Igazából nem tudjuk.
2017. dec. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy pontosan mikor született, nem tudjuk, nem tudok olyanról, hogy valami a húsvétra utalni. De szinte biztos, hogy nem télen, karácsonykor született, csak a pogány nap-éjforduló ünnepet szerették volna ezzel elnyomni
2017. dec. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ha élt egyáltalán, akkor októberben született, a juhok ellése idején.
2017. dec. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Mivel nem tudjuk, hogy pontosan mikor született, még az is lehet, hogy húsvétkor... De miért pont akkor?


(Az, hogy most itt mindenfélét olvashatsz, még semmit sem bizonyít. Mint ahogy az sem, hogy valahonnan hallottál már ilyet...)

2017. dec. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
64%

Az Üdvösségtörténet szempontjából, nevezetesen, hogy Jézus megszületett, keresztre feszítették, harmadnap feltámadt és ezáltal megváltotta a világot a bűnök terheitől, nincs jelentősége, hogy az év melyik napján született.

A Sztalin is az év végén született. Az Ő élettörténetének sem az a fontos pontja, hogy mikor ünnepelte a születésnapját, hanem az hogy olyan és annyi gaztettet követett el, amiket sem előtte, sem ezidáig utána sem sikerült senkinek túlszárnyalnia.

2017. dec. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 jani273 ***** válasza:
76%
Teljesen mindegy mikor szuletett.
2017. dec. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
49%
mai is foglalkoznak ezzel de még az évet sem tudják pontosan behatárolni azaz nem 2017 évvel ezelöt hanem +- 2-3 év van meg állítólag mikor a 3 király el jutot hozzá már akár 2 éves is lehetet és a jelek szerint az sem dec 25 hanem jan 5 a yutubon :D fent van sok ilyen anyag amik tudományos szemontbol áll hozzá meg hát amit hivatalosan is közzé tehetnek mert hát na...nem mindent kötnek az emberek orrára keres rá jézus születése, betlehemi 3 király stb
2017. dec. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszi!!
2017. dec. 6. 19:03
 10/16 anonim ***** válasza:
49%

3 nak

A "csak a pogány nap-éj forduló"-ban a "csak" azért erőltetett, mert pl.: János ev. is a világosságról beszél Krisztus eljövetele kapcsán.

Mivel Jézus életének minden mozzanata szimbólikus jelentéssel is bír, természetes, hogy születésének ideje is. Mikor az Isten emberi életre határozza el magát, annak minden mozzanatával tanít, csak észre kell vennünk a szimbolikus tartalmat.

Isten=SÜMBOL=dolgok összekapcsolása, hiszen az ördöd=DIABOL=a szétválasztó erő!

2017. dec. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!