Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Ha Jézus karácsonykor születet...

Ha Jézus karácsonykor született, akkor miért nem onnan kezdődik az időszámításunk?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy akkor elvileg 1. január 1-jén kellett volna a születésnapjának lenni.

Nem pedig december végén. Akkor előtte mi volt?


2011. dec. 20. 23:55
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Vagy 5 percig csak néztem ki a fejemből, mielőtt megtudtam volna mozdulni a sokkhatás után, amit ezen sorok okoztak nekem. Ez miért tudományok kategória? :D Az idióta egyházi vezetők így találták ki. Jézus 99,99999999999%, hogy nem akkor született, amikor mondják, és nem is az volt, akinek mondják. Mindent csak úgy alakítottak ki, hogy hihető meséjük legyen, amivel hatalmat szereznek a nép felett.
2011. dec. 21. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

During the Middle Ages under the influence of the Christian Church, many countries moved the start of the year to one of several important Christian festivals — December 25 (the Nativity of Jesus), March 1, March 25 (the Annunciation), or even Easter. Eastern European countries (most of them with populations showing allegiance to the Orthodox Church) began their numbered year on September 1 from about 988.

(...)

January 1 became the official start of the year as follows:


1522 The Republic of Venice

1544 Holy Roman Empire (Germany)

1556 Spain, Portugal

1559 Prussia, Sweden

1564 France

1576 Southern Netherlands

1579 Lorraine

1583 United Provinces of the Netherlands (northern)

1600 Scotland

1700 Russia

1721 Tuscany

1752 Great Britain (excluding Scotland) and its colonies


Tehát az egységesítés előtti időkben kultúrától függően más-más napon kezdődött az új év, volt ahol pont karácsonykor. Aztán mintegy 200 év alatt mindenki elfogadta az új játékszabályokat, amiket a Gergely naptár szilárdított meg.

2011. dec. 21. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tudományosan kérdezed?


Jézus - ha egyáltalán élt - októberben született. Olvass Bibliát, le van benne írva, csak nem a hónap nevével.


A karácsonyt csak azért tették decemberre, hogy ellopják a "pogányoktól" (az akkori Mithrasz-vallásúak) a karácsonyi ünnepet, így azok hamarabb áttérjenek.


Érdemes néha a történelmet is tanulmányozni, mert abban ezek is le vannak írva.

Ha nem írtuk volna le ezt már 8-szor...

2011. dec. 21. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
0%

Jézus valóban létezett, és az volt, akinek mondják: a te Megváltód.

Az időszámítás a születésétől indul (ha nem is pontosan a napjától - de ezt már egy előttem szóló részletesen belinkelte).

2011. dec. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Engem ne "váltson" meg senki.. :)

egy kis notesz meg nem bizonyítja a létezését..

2011. dec. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
0%

...

akár akarod, akár nem, megváltott. Téged is.

A Biblia pedig nem notesz. Egyébként az emberi testben való létezését történelmi tények is alátámasztják. Persze az, hogy mint ember létezett, önmagában semmi. A lényege az, hogy Ő egyben Isten Fia.


(nem vagyok szektás, csupán református, és én biztosan hiszem mindezt)

2011. dec. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

" történelmi tények is alátámasztják." pont az ellenkezőjét ... :)


és engem NEM váltott meg SEMMIFÉLE "messiás"

2011. dec. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

és ha Biblia "olyan nagy dolog" ajánlom figyelmedben


[link]

2011. dec. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Így van, a "pogányoktól" vették át a napfordulót. És engem se váltson meg senki, aki 2000 éve élt, és azt se tudja, hogy ki vagyok. Ha létezett egyáltalán...
2011. dec. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!