Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mekkora szégyen az (ránk...

Mekkora szégyen az (ránk nézve), hogy Szulejmán szultánnak szobrot emelnek Magyarországon, aki több százezer magyar embert öletett meg, taszított rabszolgasorba, pusztította az országot?

Figyelt kérdés
2018. márc. 24. 16:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%

Semekkora.

A történelem ennél kifinomultabb dolog.

Szent Istvánnak is felróhatnád, hogy több százezer magyart öletett meg, mégsem teszed...

2018. márc. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%
...de nem avatják szentté, mint valaki testvérgyilkost.
2018. márc. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
15%

Ne mondd, teljesen ledöbbentem.

Szerintem a migráció az oka, vagy a NATO tagságunk, hiszen a törökök is tagok.

Bár ha belegondolok nem újdonság a módszer, a szovjeteknek is emeltek mindenhol emlékművet és csak a viccben kérdezték, hogy milyen dúlás a felszabadúlás.

Akkor ha a mongolokkal is bratyizni akarunk, biztosan Dzsingisz kánnak is emelnek egyet, vagy ha várható lenne onnan valami migráció.

2018. márc. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Hol emelték, Mohács mezején?
2018. márc. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

Micsoda ostoba kérés. De látom azért ennek gyökereit a haza egyszerű emberében. Vajon kin akarod a fél évezredes sérelmeket megtorolni? Az itt tanuló török egyetemista lányon? Az tetszene, mi, tövig nyomni a bosszú csöpögő eszközét, tizenkettediknek.

A törökök kezdték a megbékélés folyamatát, a magyar kormány meg elfogadta. Ezeket is lámpavasra, mi? :D

Még sokkal életszerűbb lenne az oroszokra a 48-as szerepükért haragudni, vagy az osztrákokra Rákóczi és Kossuth idejéből.

Zrínyi egyébként pont olyan kegyetlen volt, pápai követek panaszolták, hogy nem tudnak megmaradni Csáktornyán, a rengeteg, dárdára tűzött török fej bűze miatt.

2018. márc. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%

Akar a fene békülni velük, szarok én a törökökre.

Nem kívánok nekik se rosszat, se semmit, de azt ízetlennek találom, hogy az a nép emel Zrínyinek szobrot, amelyik legyilkolta és a Szulejmán Magyarországnak semmi jót nem tett, csak rosszat, remélem rövid idő múlva lerombolják ezt az ízléstelenül ránk kényszerített hitványságot.

Különben meg ne hőbörögj itt, te kutyafejű!

2018. márc. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Sztrogoff, kérlek ne tévesszük össze barátkozást a s***nyalással, megbékélést a megalázkodással!

Nem adtam a válaszodra se pirosat, se zöldet.

Viszont én is botrányosnak tartom a Szulejmán szobrot.

2018. márc. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

#Válaszadó!

Szigetváron van Zrinyi mellett.

2018. márc. 25. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, köszönöm, már utána néztem.

Maga a két szobor szép, de ettől függetlenül hazánk balsorsa erősen kötődik Szulejmánhoz, bár az kétségtelen, hogy a mohácsi csata után nem volt minden tekintetben kötelező két királyt is választani és Habsburgot koronázni, de lényegében egyenes az út Trianonig, így talán mind a mai napig érezhető annak a kornak a hatása.

Természetesen sok más is hozzájárult, hogy a történelem így alakult, de azért másképpen is meg lehetett volna kezdeni a barátkozást a törökökkel, ha ez már annyira szükséges volt.

Amúgy a mai török néppel nem hinném, hogy bárkinek is lenne problémája, de pont ez a kor érzékeny terület, illetve hát még az utána következő 150 év sem mondható pozitívnak. Hazánk csak pusztult ebben az időben, két malomkő között őrlődött és az amúgy sem mentség a törökök számára, hogy az osztrákok, vagy az oroszok is betettek nekünk, Nagy Péter szobrát sem szeretném, ha felállítanák, vagy Rákóczi mellett I. Lipót, vagy I. József emlékművét.

2018. márc. 25. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ami azt illeti, Szulejmán szobrát legalább a törökök fizették (ha jól tudom). De állítottunk szobrot a napóleoni hadseregnek is (Pécs), nem is beszélve a "felszabadító" szovjet hadseregről. (számtalan helyen)
2018. márc. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!