Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek mekkora a pszichop...

Szerintetek mekkora a pszichopaták aránya a Föld lakosságán belül?

Figyelt kérdés

Szerintem ez az arány meglepően magas lehet, ám nem mindegyikükből lesz valamiért ember vagy állatkínzó/gyilkos.


Elég ha csak az állatiparra gondolunk, egyes országokban élve nyúznak meg napi rendszerességgel állatokat. Ezek az emberek bármikor képesek lennének emberrel is ugyanezt megtenni, ám valamiért nem teszik. Gondolom a börtön elkerülése végett elsősorban, vagy egyszerűen más érdeklődési körük van és ezt a tevékenységet haszontalannak találják. Elsősorban a pszichopata akkor követ el ilyesmit, amikor élvezetesnek találja. Lehet, hogy sok pszichopatát nem indít be, ám ha megtenné sem érezne különösebb együttérzést.


Szóval abból kiindulva, hogy emberek milliói kegyetlenkednek állatokkal, és nagyon sok leszámoló, végrehajtó ember is kerül kartelek, terrorista szervezetekben akik lefejeznek embereket, élve megnyúzzák őket stb, szerintem a pszichopata hajlammal rendelkező emberek úgy 1/4-et vagy max 1/3-at tehetik ki az embereknek, ami ugye egy elég gyakori embertípusra vall.


Mi a véleményetek erről?


2018. márc. 25. 19:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Azért ne hasonlítsuk egy állat életét egy emberéhez. Nem mérhető össze a kettő.


Egyébként akkor pszichopata volt az összes ember a világtörténelemben, aki vadászott, meg maga dolgozta fel az élelmét?

Vagy pszichopaták a kutatók, akik kísérleti állatok élete áran szolgálják a tudományt, és pl az emberi betegségek gyógyítását?


Nem védem az állítkínzókat, nekem is van... de gondolkozzunk logikusan és ne az érzelmeink alapján.

2018. márc. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

"Ezek az emberek bármikor képesek lennének emberrel is ugyanezt megtenni" ez nem igaz, sokkalta nagyobb a fék, ha egy emberrel kéne ugyanezt megtennie, még ha semmi legális következménye nem volna, akkor is. Az sem igaz, hogy a hentesiparban dolgozók szeretnek általánosságban kegyetlenkedni. Nem is azért dolgoznak ott, mert kegyetlenkedni akarnak, hanem mert ez is egy munka, és elvonatkoztatnak tőle. Nem mondom, hogy ne lehetne ott olyan, aki direkt azért megy oda, de azt is vedd figyelembe, hogy nagyon sokan pedig ki is készülnek a munkától.


Az emberiség pedig a mai civilizációs szint előtt átlagban napi elég sok szenvedésnek, erőszaknak ki volt téve. Sok mindenre be lehet tompulni, és egész durva dolgokat is képesek vagyunk tolerálni. Az olyan helyzetekben látszik meg pontosan, hogy mennyire ki tudja hozni belőlünk az állatot ennek a hiánya, amit te is mondtál: pl egy kőkorszakba visszabombázott országban, főleg, ha ez fanatizmussal párosul.


Amúgy az átlag populációban laza 1%-ra teszik, a sociopátiát magasabbra. Börtönpopulációban mindkettő magasabb.

2018. márc. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

1


Miert lenne az ember kulonb? Csak azert mert az ember egyoldaluan eldontotte, hogy az o elete tobbet er mind barmely mas elolenye? Hat ez pont, hogy azt bizonyitja, hogy onzo, magunknak valo lenyek vagyok. Ebbe a vitaba nem vagyok hajlando belemenni, az ember igenis bizonyitotta nehany ezer eves “civilizalt” tortenelme alatt, hogy az allattol semmivel sem kulonb. Talan picivel intelligensebbek, de ez meg nem jogositja fel az ember arra, hogy mas elolenyeket eletre erdemtelenebbnek tartson. Hogy taplaleklanc es erosebb kutya baszik? Ez is csak azt bizonyitja mennyire allati torvenyek szerint elunk. Egszeruen butasag azt allitani, hogy tobb jogunk van az elethez mint az allatoknak.

2018. márc. 26. 10:18
 4/19 A kérdező kommentje:

1


Egyebkent te miert eszel hust, amikor bizonyitottan vegetarianus etrend egszsegesebb es tobbet lehet elni? Csak nem azert mert finom?

2018. márc. 26. 10:21
 5/19 anonim ***** válasza:

Áh, hogy te ilyen vérvegân vagy. Értem.


Az ember egy ponton állat volt, állatként viselkedett, állatokat evett, mint sok más állat. Az evolúciónkhoz képest rövid ideje elég intelligensek lettünk, még rövidebb ideje néhány helyen egész jó civilizációkat is összehoztunk. Miért várod el, hogy bizonyos dolgokkal egyik napról a másikra felhagyjunk, amiket egész addig úgy csináltunk.


Terjeszteni akarod az eszméidet? Jó, akkor tedd azt felvilágosítással például. Ezzel a passzív agresszív vegán bullshittel csak nettó több nem-vegánt hozol létre.

2018. márc. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Nem ertem mi a francert kell az embereket berakni kategoriakba es au alapjan kezelni oket. Kepzeld nem vagyok vegan, eszem hust mertekkel. A kerdesemnek semmi koze a vegetarianiushoz, a kerdesem a pszichopatakra iranyul, ezert kerlek ne ferdits. Tudom, az embereknek szukseguk van arra, hogy berakjanak mas embereket kulonbozo kategoriakba, mint ballibsi, szelsojobbos, neonaci, feminista, vegan, zold stb...kerlek ne tedd! Legyen ez egy nyitottabb beszelgetes.

A huseves csak azert hoztam fel mert te kulonbnek tartod az embereket , noha erre nem tudsz megalapozott erveket felhozni. Az intelligencia onmagaban nem noveli meg az elethez valo jogot. Ki dont errol? Mi emberek? Ezzel csakis az erosebb kutya baszik fele dzsungel torvenyet erositjuk.

2018. márc. 26. 13:52
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Hol húzod meg a határt ezen filozófia alapján?


A kis szőrös bucimuci cukorfalat állatkák életénél? Vagy beleveszed a kártevő invazív rágcsálókat is, akik veszélyeztetett állatok életterét emésztik fel?


Vagy a halakat már ne vegyük ide, mert azok nem állatok? Esetleg mi van a rovarokkal? Soha nem tapostál agyon egy poloskát?


Tovább megyek,én a növényeket védem, a kertedben lévő almafa tartása kegyetlenség! Ki kérdezte meg őt, hogy a gyermekeit kétpofára zabálhatod?

Mi van a gyeppel, amit igába hajtottál? Taposol rajta, nyírod, gyilkolod csak, hogy szép legyen a kert. Ki vagy te, hogy uralkodj a növényeken? Hisz sejtekből áll, élet. Méghozzá csodálatos élet. Te pedig önkényesen pusztítod. Istennek képzeled magad?

2018. márc. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Az ember ősidők óta igába hajtotta a természetet. Nem a magvak miatt lehettünk képesek ilyen mértékű agyat fenntartani, hanem a hatékony vadászat és fehérje, zsírforrás miatt. Az állatok feldolgozása, a sütés, a bőr a csontok segítségével készítettünk szerszámokat és emelkedtünk ki az állatvilágból. A húsnál nincs hatékonyabb fehérjeforrás. Pont. A zsír ugyan csak energiát szolgáltatott. Így hát természetes volt a vadászat.

Semmi szégyellnivaló nincs ebben.


A témára visszatérve, ez csak a modern cukiságfelfogásnak és a facebooknak köszönhető. Nemrégen ezek szerint a nagymamák mind pszichopaták voltak, mert ők még nem szaroztak.

Simán kitörték a lúd nyakát a fonott kosárral, meg tömték. Disznóvágáshoz is kellett némi tökösség.

...és bizony a cuki aranyos nyulacskát is fejbevágták az öntöttvas csavarkulccsal, és fejjel lefelé kifolyatták a vérét.

Mert az egy haszonállat, a húsáért tartották, nem cukiságként.


A nagyi örömét lelte mikor nyúzta a nyulacskát? Vagy elvágta a kecske torkát? Nem. Nem volt pszichopata, teljesen természetes volt ez, napi rutin... ha család és az ebéd mindennél fontosabb volt.

2018. márc. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

De nem is azt akartam kihozni az egeszbol, hogy aki allatot ol taplalkozas celjabol az pszihopata. Mi is, mint mas allatok megeszunk mas allatokat...ugy nez ki ez a termeszet rendje. Ezt ugy koztudottan el lehet intezni gyorsan es minimalis fajdalommal.


A gond csak ott kezdodik, es kerdesem ehhez kapcsolodik, amikor valakit elvezet tolt el abban, ha allatot kinozhat. Aki nem sajnalja. Gyerekkoromban sok olyan tinedzsert ismertem aki dicsekedett hogy belerugott macskakba, falhoz vagtak, fulet levagtak stb. Itt van a gond...amikor ezt elvezettel teszik es nem taplalekazerzes celjabol. Szerintem nagyon sok ember hajlamos erre...meg ha mindenkibol nem is jon elo a neveltetes miatt, de ott lapul. Barmikor aktivalodhat. Sokan vannak tudom, mert gyerekkorban is sok ilyen gyereket ismetem. Ugyanugy kinoztak alsotagozatosokat, gyengebbeket stb.


Sokan video van neten amelyikben mikrozzak a macskat. Na most ezt lehez kiserletnek nyilvaniatani? Szolgalja valamilyen hasznunkat? Nyilvan nem? Pszichopata az illeto? Nyilvan igen. Punktum.


Mas videok amiket lattam....balesetet szenvedett egy oreg , meggyult es langolva szaladgalt az utcan segitsegben remenykedve. Mindenki csak nezte, a tobbseguk filmezte okostelefonjaval de semmit nem tett. Csak ket ember kerult aki elorohant egz takaroval es egy lapattal es elotottak a tuzet. Miert nezte a tobbi vegig? Miert filmezte? Nagyon beteg.

2018. márc. 26. 15:00
 10/19 anonim ***** válasza:

Erősen szélsőségesen gondolkozol.

Azért mert a neten találtál pár videót, meg a hülyegyerek osztálytársait vagiztak a dologgal, még nem jelenti azt, hogy az emberek egy nagy százaléka (mondjuk 30% ahogy említetted) pszichopata lenne.


Mindenkiben máshogy fejeződnek ki az érzelmek, ahogy az empátia és a lelkiismeretfurdalás is. Függ a neveltetéstől és egyéb dolgoktól is... és a pszichopata/szociopata személyiségnek is ezer szintje van.


A idióta hülyegyerekek felnőnek, és csak egy régi emlék lesz, amikor megpetárdáztak egy békát.

Egyszerűen bunkó primitív érzéketlen szarok voltak. Ettől még nem lesznek pszichopaták.


Neurobiológiai értelemben is, akit gyerekkorában nélkülöztek, nem foglalkoztak vele... a hidegverű agresszió pályája gyakrabban aktiválódik.

Ez az az idegpálya ami az ösztönös feltétel nélküli agresszió, a cél az ellenség megölése. Az ilyen egerek torokra és lágy szervekre harapnak, mikor védik a kicsinyeiket.

A szelíd, defenzív agresszió egy bonyolultabb pálya, és normális embereknél ez aktiválódik, csak elűzi a támadót.


Így nyomja beléd a cigánygyerek érzelmek nélkül a pillangókést. Még sem pszichopata, mert aztán tudatosan ráébred mit tett.

Egyébként SSRI-vel és terápiával (simogatás és szocializálás) áthuzalozható az agy ezen része és már is a bákés agresszió aktiválódik egereknél.

A pszichopatákat hiába huzaloznád...

2018. márc. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!