Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogyan hat a halálbüntetés az...

Semmi, szinte por.. kérdése:

Hogyan hat a halálbüntetés az áldozat hozzátartozóira?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy dolgozathoz kellene nekem ilyen témájú cikk, rövidebb tanulmány angol vagy magyar nyelven. Az érdekelne hogyan hat a halálbüntetés az áldozat hozzátartozóinak lelkére, egy olyan esetben amikor gyilkosságról beszélünk. Megelégszenek, lezárják magukban, vagy nem számít túl sokat, és a sebek ugyan úgy megmaradnak bennük? Illetve hogyan hat az elkövető hozzátartozóira? Beletörődnek, jogosnak érzik esetleg?


Előre is köszönöm!



2018. márc. 29. 09:38
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ismertem egy családot, ahol egy, vagy két embert is halálra ítéltek.

Az elsőt bizonyosan, Ricsit, a másik esetet nem tudtam végigkövetni, aztán sokkal később hallottam úgy is, hogy csak börtönt kapott, de úgy is, hogy halálra ítélték.

Traumaként élte meg a család és ma sem értik, keresik a mentséget és érdekes, hogy mások sem úgy gondolják, hogy minden tekintetben gonosztevők lettek volna.

Artista család volt, ügyes, erős, jó mozgású emberek.

Ricsibe belekötöttek, de túl kemény volt, úgy találta megütni a támadóját, hogy az belehalt. Szó se róla, megérdemelte a börtönt, ahol a smasszerek addig abajgatták, amíg teljesen bekattant és ámokfutó lett, több felügyelőt is megszurkált, nagy port vert fel annak idején, de már nem emlékszem pontosan hány halott volt, így végül aztán felakasztották.

Marika meg úgy tudom a férje családjánál lakott, ahol rettenetesen bántak vele, vagyis áldozat volt ő is, de nem tudta elviselni a rossz bánásmódot és ő is gyilkos lett, a férje családjából ölt meg egy, vagy két embert és azt hiszem őt is felakasztották, de mint írtam, ebben nem vagyok biztos.

Ma már biztosan nem történne ez velük, hiszen már nincs halálbüntetés, meg talán azért sem, mert inkább pszichiátrián kezelnék őket.

Olyan értelemben nem voltak bűnözők, hogy mondjuk pénzért, haszonért öltek volna, csak mérgükben, haragjukban és évek múlva sem tudták ezt a családban megemészteni, mert szerintük nem érdemelték meg a büntetést, bár a jog szerint igen, mert hát akármennyire jóindulatú, becsületes ember is valaki, ha emberhalált okoz, azért felelni kell.

Nem mertem kérdezni róluk, de pont az öccsük hozta szóba, egyáltalán nem szégyellte és úgy vettem észre sokkal nagyobb volt a fájdalma, mintha egyszerűen csak meghaltak volna a testvérei, bár az sem kis veszteség lehet és abban is nehéz lehet megnyugodni.

Szóvak igen, egy szülő, egy testvér keresi a mentséget még a gyilkossá vált családtagjának is és az a körülmény, hogy kivégezték még nagyobb, szinte feldolgozhatatlan traumát okoz, egyszerűen nem tudják gyilkosnak látni azt sem, aki kétséget kizáróan ölt.

2018. márc. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!