Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért volt Mátyás király szlovák?

Miért volt Mátyás király szlovák?

Figyelt kérdés
Nem rég voltam felvidéken, a az egyik barátomnál, ahol egy a baráti közösségében, az egyik ember azt próbálta nekem, ecsetelni, hogy Mátyás szlovák volt. A magyart törte, nem értettem rendesen. Akkor mi is az alapja ennek?

2018. ápr. 5. 20:47
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Nem. Kolozsvár Erdélyben van, amely a történelmi Magyarország szerves része.
2018. máj. 15. 17:25
 12/12 anonim válasza:
Azok a román nemesek, főnemesek akik valamelyik magyar királytól kapták rangjukat, birtokaikat, azok a magyar nemesség részei lettek, függetlenül attól, hogy milyen eredetű családból származtak. Hunyadi János felmenői valószínűleg románok voltak. Azonban megkapták Hunyad Vármegyét és főnemesi rangot a magyar királytól. Egyébként meg az európai uralkodó családok egymás között házasodtak. Mátyás király első felesége cseh hercegnő, második felesége olasz hercegnő volt. Házasságon kívül született fiát Corvin Jánost azonban nem fogadta el a nemesség királynak.
2018. jún. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!