Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogy élhettek régen eddig az...

Hogy élhettek régen eddig az emberek?

Figyelt kérdés

[link]


A sumer királylistában az özönvíz előtti királyok feltűnően sokáig, több ezer évig(!) uralkodtak.


[link]


A kínai uralkodóknál ugyanez figyelhető meg, az özönvíz előtti uralkodók itt is évezredekig uralkodnak, majd az özönvíz utáni uralkodók élettartama valahogy lecsökken.


Noé, Matuzsálem is feltűnően sokáig, több mint 900 évig(!) éltek.

A Biblia azt írja, hogy az özönvíz után, "Isten" lecsökkentette az emberek élettartamát 120 évre. Nem vagyok vallásos, adott a kérdés, hogy élhettek régen olyan sokáig az emberek és miért/mitől csökkent le a várható élethosszuk? Nektek mi a véleményetek erről a témáról?



2018. jún. 27. 12:16
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem fogunk konszenzusra jutni, hiszen nincsenek rá tudományos bizonyítékok, amik igazolják, hogy valóban olyan sokáig éltek az emberek, mégis szerintem ez egy érdekes téma.
2018. jún. 27. 12:18
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mindent azonnal és feltétel nélkül elhinni, amit mitológiai történetekben olvasol.
2018. jún. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Akkor a sumerok és a kínaiak meg a Biblia is csak kitalálta? Ez nem valami ésszerű.
2018. jún. 27. 12:35
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
A mitológiákban nem feltétlenül törekedtek az ésszerűségre :)
2018. jún. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
57%

A biblia csak kitalálta....

Az ég pedig kék, tudtad? Hát én beszarok.

A biblia az egy mese, qra jó marketinggel. Egy több ezer éves átverés, de semmi több.

2018. jún. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
19%
Jó minőségű élelmiszereket ettek, nem volt ennyi vegyszer. Alapvetően sokan szerintem abba születtek bele, hogy értettek a gyógynövényekhez. Nem mellékhatásos tünetkezelést hajtottak végre, hanem szépen kikúrálták magukat a bajaikból. Meg pl nem kellett 8-10 órát stresszelve robotolniuk egy gyárban, nem volt pénz, és ezért jóval tényleg kevesebb volt a stressz, és az emberek foglalkozhattak egymással, megérthették egymást. Nem mondta senki semmire, hogy "ez az enyém!" és kellett megvenni tőle.
2018. jún. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Az írói szabadság. Ha kitalálok egy mesét, én is simán írhatok benne sok száz éves emberekről.
2018. jún. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

"Jó minőségű élelmiszereket ettek, nem volt ennyi vegyszer."


Kíváncsi lennék, hogy az ókori zsidók vajon honnan szedtek volna jó minőségű élelmiszereket a sivatag közepén? Meg az is érdekelne, hogy aki biokertészetekből vásárolja magának a vegyszermentes élelmiszert, az ma miért nem él 1000 évig?


"Meg pl nem kellett 8-10 órát stresszelve robotolniuk egy gyárban, nem volt pénz, és ezért jóval tényleg kevesebb volt a stressz,"


Nem volt pénz? :D Ezt meg honnan szedted? Még a Biblia is sok helyen ír pénzről, hogy ne lett volna pénz akkoriban?

2018. jún. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%

Re:# 8;


Akko' nem tudom:S ^ ^

2018. jún. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%

*Viszont valami ennivalót csak találtak, ami tápláló volt, és nem haltak éhen.


Meg amúgy valahol olyat olvastam, hogy pl a rizs meg a répa meg a borsó meg ilyenek azok a saját eredeti, egykori tápértékükhöz képest 20-30%-ra estek vissza.

2018. jún. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!