Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Nyugati nagyvárosokban miért...

Nyugati nagyvárosokban miért veszik az emberek olyan természetesen a rágcsálók jelenlétét, miért tűrik meg őket?

Figyelt kérdés

Nem egy forrásból hallottam, hogy pl. Londonban mennyire természetesnek veszik az emberek a patkányok jelenlétét, amin rendre kiakadnak az odatelepedő magyarok. Egy ismerősöm arról számolt be, hogy a kollégiumukban egér mászkált. Nekem is vannak saját sztorijaim: egy holland egyetem étkezőjében (!) állandó vendég egy kisegér, ami az elhullajtott morzsákon él. Az emberek mindig csak mosolyognak, ha meglátják (én is, mert aranyos. De nem szeretném, ha kiderülne, hogy a konyhába is van bejárása, márpedig nem csodálkoznék rajta).


Párizsban, a Louvre-ban láttam olyat, hogy az ottani, éppen bezárt büfé termében összevissza futkosott az egér. Nem akartam hinni a szememnek, hogy ez létezik, a világ egyik leghíresebb múzeumának étkezdéjében. Rómában pedig esténként patkányokat láttam az utcán. Kijönnek a csatornából, és turkálnak a szemétben, amit az utcára raknak a helyiek, mert valamiért nem találták fel arrafelé a kukát...



Ezt én eddig csak nyugaton tapasztaltam. Itt, Mo.-n a fővárosban életemben nem láttam még kószáló patkányt. De egeret se. Tudom, hogy itt volt régen egy nagyszabású, sikeres irtás. De máshol hogyhogy nincs? A fejlett nyugati városokban hogy tűrhetik ezt meg az emberek?


2018. júl. 2. 09:39
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Budapesten azért nem szaladgálnak az utcán mert vígan el vannak a menzákon éttermekben pékségekben. Minden évben egy tucatot záratnak be ezek miatt.
2018. júl. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Én már láttam patkányt fényes nappal sétafikálni Pesten. Egerek is több alkalommal próbáltak beköltözni hozzám.
2018. júl. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 EagleHUN ***** válasza:

Tudom off de azért jó meghallgatni:

https://www.youtube.com/watch?v=BkSX7l_sAKo

2018. júl. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kísérleti orvostudományi intézet mellett lakik egy szürkeegér család elvileg, amik biztosan nem vad típusok :D Azok génmódosított egerek...


Volt már hogy 3 napig mi sem találtunk egy génmódosított vírussal beoltott kísérleti egeret, aki elszökött :D


Így kezdődnek a zombis filmek...

2018. júl. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Wadmalac ***** válasza:
70%

Sok nagyvárosnak muzeális már a csatornarendszere, illetve a sok módosítás, bővítés révén kezelhetetlenné vált.

Tengerparti nagyvárosokban a csatorna-vízszintek magasak és változóak, ez is hozzájárulhat a terjedés megállíthatatlanságához.

2018. júl. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!