Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi várható a jövőben azzal a...

Mi várható a jövőben azzal a réteggel akik nem tudják átképezni magukat ha a robotok elveszik az egyszerűbb munkákat?

Figyelt kérdés
A következő 5 évtized során minden egyszerűbb munkát elvesznek a robotok? Akkor a 8 általánossal rendelkezők mit csinálnak? (nem véletlenül van csak 8 általánosuk, nem lesznek ők informatikusok stb)

2018. júl. 18. 14:46
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
0%

és mi lesz azzal a női réteggel, aki ribiskedik, s kiváltják őket a szexrobotok?


vagy ez ismétlése az eredeti kérdésnek?

2018. júl. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 Wadmalac ***** válasza:
100%

A történelem, a technikatörténet folyamán ezernyi állás szűnt meg, mert a fejlődés szükségtelenné tette. És ezer másik született helyette.

Az emberiség foglalkoztatottsága nem romlott az elmúlt 100 évben.

Akkor most miért is kéne?

2018. júl. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:
# 12 Olvasd el még egyszer a kérdést! Most már nem lesz több alantas munka, mert a robotok szép lassan mindet elveszik. Ez nem hasonlítható ahhoz ami az 1700-as,1800-as években volt!
2018. júl. 19. 11:42
 14/41 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem most annyi a különbség, hogy az új állások betöltéséhez jóval több skill kell.


Két irányvonal van.


1. Soft skill: Emberekkel való interakció, kreativitás, beszélgetés, meggyőzés, stb... ezekre több szükség lesz, főleg ha magas robotizáltság lesz. Igény lesz az emberi vonalra, mert bármennyire is jó a gép, egy ideig ezt nem lehet kiváltani.


2. Hard skill, és itt is főleg az elméleti, gyakorlati tudományok, műszaki, IT, orvoslás, technikusi gyakorlat. Ezekhez erős képzések, és jó problémamegoldás kell.


Illetve talán a harmadik kategória, a vállalkozás, vagy olyan problémamegoldó szerelő, javító, építő munka amihez nagyon fejlett AI és android test kéne.


Ezek mindegyikéhez komoly alapképességek és szorgalom kell.


Viszont a termelésből kieső mubkanélkükiekben ez egyik sincs meg. Az emberek nagyrésze monoton munkára alkalmas, mert nincs agya máshoz. Képezni is esélytelen, csak ha valami intelligencia gént injektálsz az agyukba virális vektorral.


Ezért lesz nehéz ez a helyzet, és ezért az egyetlen út az alapjövedelem fokozatos bevezetése... ha úgy tetszik a szociális háló kiterjesztése (a robotok által termelt értékből)

2018. júl. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Most már nem lesz több alantas munka, mert a robotok szép lassan mindet elveszik."

Milyen függőség köt téged az "alantas" munkákhoz?

Az általam említett korábbi változások is rengeteg "alantas" munkát szüntettek meg és lett helyettük rengeteg "nem alantas".

És a robotok NEM egy nap alatt, robbanásszerűen fogják elborítani a világot és szüntetnek meg minden munkát.

Sok évtizednyi átalakulás lesz, ami különböző ütemben fog végbemenni a világ különböző részein.

Míg mi az ipar 4.0-ra készülünk, addig egyes indiai gyártósorokon a két gyártósor közt még mindig 5-6 markos ember kézben mozgatja át a darabokat.

Míg nálunk a kutyasétáltatók is kötelezve vannak az ebük potyadékát összeszedni és más állat trágyája nem borítja az utakat, néhol a mai napig munkaköri jelleggel kézzel szedik az utcán a lovak, tehenek, tevék hátrahagyott emisszióját.


A világ nem a robotoktól lesz egyik napról a másikra tök más, hanem folyamatosan, most is változásban van. És a társadalom is ezzel együtt változik.


Nem tudom, miért hiszik a nagy robotellenzők, hogy a robotikai átállás úgy néz ki, hogy 20XX.XX.XX dátumán reggel hatkor közlik két és fél milliárd emberrel, hogy holnap már nem kell jönni dolgozni.

2018. júl. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, kérdető, hogy aki ma nem képes a legegyszerűbb munkákat ellátni, azt idiótának nevezik.

Biztos lehetsz benne, hogy ez a jövőben is így lesz.


De nyugodj meg: a gyerekek elképesztően rugalmasak. Ha ma idehoznád egy ősember most született gyerekét, akkor ő gond nélkül beilleszkedne a társadalmunkba.

Ha magát az ősembert hoznád ide... hát... jó kérdés. Ha elég okos, akkor elboldogulna valahogy, de az elején nagyon kéne vigyázni az életére.

2018. júl. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 Wadmalac ***** válasza:
86%

Mindig is lesznek munkák, amit 70-es IQ-val el lehet végezni és nem robotizálható.

Mindig is lesznek emberek, akiknek megvan az agyuk, csak tiniként bsznak tanulni, aztán meg felnőttként sírnak, hogy nem kapnak rendes melót és persze erről a rendszer, a robotok, a Sári néni, mindenki tehet, csak ők nem.

Mindig is lesznek emberek, akik alulfizetettnek érzik magukat. Akár joggal, akár majd akkor is, amikor majd esetleg alanyi jogon fog járni a megélhetési minimum, munka nélkül is és csak a többért kell megmozdulni.

Ilyen minimális megélhetési juttatást a jövőben munka nélkül kábé azok fognak kapni, akik ma létminimumért dolgoznak. Szóval ma TÉNYLEG dolgoznak ezért a vacak pénzért.

Akkor mi a xartól lesz rosszabb a jövőben ugyanezért a pénzért semmittenni?


Tényleg unalmas már ez a sírás-rívás és pánikkeltés, ami ugyanígy végigment minden jelentős újításnál.

Sírtak a szövőszék, a vasút feltalálásakor, sírtak a gyártósorok feltalálásakor, az autó feltalálásakor, a taxik és buszok bevezetésekor, ugyanezzel a szöveggel, hogy a fél emberiség munkanélküli lesz.

Sírtak, törtek, zúztak, sztrájkoltak, tüntettek. Aztán kiderült, hogy nem jött el a világvége, sőt mindenkinek kicsit mindig jobb lett.

De minden új dolognál újra kezdődik ugyanaz.

2018. júl. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
100%

Az állam szépen visszaülteti őket az iskolapadba, akár börtönben is. Az intelligencia (közel) normális eloszlású, nem a buták vannak többségben.

[link]

Mérnöknek, informatikusnak lehet tanulni akár 100-as intelligenciával, vagy valamivel lejjebb is. Akinek jó a monotóniatűrése, az mehet bürokratának, aktakukacnak, ügyintézőnek. Ez utóbbiak hajlamosak elszaporodni.

2018. júl. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
76%

Az egyik terület pont a bürokrácia és aktakukacság, adminisztráció...ahol óriási szerephez jutnak a mesterséges intelligenciák és gépi tanuló algoritmusok.


A cégeknek óriási feladat jelenleg az adminisztráció és a vállalatirányítás. Ebben hatalmas segítséget nyújtanak az autonóm rendszerek, amik optimalizálják a folyamatokat. Ráadásul robot se kell, egyszerűen telepíted a szerverre a rendszert és licenszdíjat fizetsz.


Tippre a monotonitást igénylő irodai állások egy hatalmas része kiváltható. Speciel én pont ezzel foglalkozok, ilyen folyamatokat automatizálunk és kiváltjuk az emberi erőforrást. Sok esetben még csak nem is kell gépi tanulás, egyszerű szkriptekkel kiváltható sokezer munkaóra, amit emberek Excel táblákba történő ide-oda másolásokkal töltenek.

2018. júl. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jelenleg a 70 fős cégünknél legalább 10%-a értelmetlenül ül bent a dolgozóknak. Ezen felül a kb 20 fős osztályunk BSc és MSc, PhD végzettséggel rendelkezők a munkaidejük kb 50-60%-ban olyan adminisztratív és elemző munkát végez, ami kiváltható ML és egyé automatizált folyamatokkal.


Mondjuk tény, hogy ezzel az állásaik nem szűnnének meg, hanem a diplomájukhoz mért feladatokat látnának el, és a cég hatékonysága akár egy nagyságrenddel emelkedne. Jelenleg a feladatokban hetes/hónapos csúszások vannak, pont ilyen Excel táblás b...szakodás miatt.

2018. júl. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!