Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi várható a jövőben azzal a...

Mi várható a jövőben azzal a réteggel akik nem tudják átképezni magukat ha a robotok elveszik az egyszerűbb munkákat?

Figyelt kérdés
A következő 5 évtized során minden egyszerűbb munkát elvesznek a robotok? Akkor a 8 általánossal rendelkezők mit csinálnak? (nem véletlenül van csak 8 általánosuk, nem lesznek ők informatikusok stb)

2018. júl. 18. 14:46
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%

Viszont az is tény, hogy emiatt a cégnél lévő állások betöltéséhez sokkal magasabb kreativitás és intelligencia kell. Ha a munkájuk 60%-a kiváltható, akkor marad a szakmai tevékenység, és ott nem lehet lébecolni, le kell rakni az eredményeket.

Illetve egyre inkább szükségesek a mérnök és IT skillek is, teljesen más területekre. Ez számomra azt jelenti, hogy egyre képzettebb emberekre lesz szükség adott területekre.

2018. júl. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:

"óriási előnyben van a gép. 24/7 üzemelhet, nincs szakszervezet, nincsenek munkajogok, stb... még ha kezdetben több nagyságrenddel drágább is, hidd el sokszorosan visszahozza az árát a gyárimunkással szemben."


Következmény pedig: túltermelés, fizető képes kereslet meg nuku, mert nincs munkája sok n embernek.

2018. júl. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
60%

Többek között ezért kell az alapjövedelem. Hogy legyen vásárlóképes kereslet.


Itt nincs szó másról, csak a javak újraelosztásáról.


Képzeljünk el egy önfenntartó házat, ahol az élelem, a gyógyszer, az energia mind automatikusan áll elő. Csak karbantartásra és mérnökökre van szükség. Minden extráért természetesen meg kell dolgozni.

2018. júl. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
46%

Öveztető autók:


Tesla halálos balesetet okozott, ahogy az Über Volvója is.


Kifizetési rendszer:

Egy kajafutár cégnek dolgozom. A.I. jelöli ki, hogy kinek melyik feladatot osztja ki, az elvégzett feladatokért járó díjazást az okostelefon alkalmazás számon tartja.

Azt mindig ki is fizetik. De van benne garantált rendelés ösztönző program a város azon részére, ahol annyira nincs rendelés, hogy nem csinálná senki.

Na azt agyoniskolázott (alul) iroda kukacok számolják mindig rosszul. Alig várom, hogy végre beépítsék a fejlesztők az alkalmazásba.


A múltkor azt írták az elszámolásra, hogy időszak: 18/06/2018 - 07/01/2018.

Szerintem röhejes, hogy nem bírták a dátumokat azonos formátumban odabiggyeszteni. Ugyanis az első az nn/hh/éééé formátum, az utóbbi meg hh/nn/éééé formátum.

2018. júl. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:

Az egyik azt mondja hogy alapjövedelem, a másik azt hogy rájuk erőszakolnak akármilyen szakmát csak legyen valami.


Melyik lesz akkor? Biztos írnak erről valahol a neten.

(bár nekem nem sikerült megtalálnom)

2018. júl. 20. 22:58
 26/41 anonim ***** válasza:
63%

#24 Húha, két baleset történt... na de azt is figyelted hány km után?


Az emberi sofőrök ezidő alatt ugyan ennyi kilóméter aránnyal kb több száz balesetet okoztak volna, akár több halálos kimenetellel.


Ráadásul én ismerem ezeket a szenzorokat elég alaposan, illetve az SW-t is. Szerintem csoda szintjén megy, hogy ezekkel a szenzorokkal és ilyen gyerekcipőben járó sw-vel ilyen hibátlanul megy.

Innentől csak fejlődés várható...

2018. júl. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
51%

" azt is figyelted hány km után?"

Jó, de milyen tempóban mennek ezek az autók?

És milyen közlekedési helyzeteket képesek megoldani?

Egy magyar kátyús úton a félig szétrohadt útjelző táblákkal szerinted hány métert lenne képes megtenni? Tízet?

És akkor még balesetről vagy hatékonyságról nem is beszéltünk.

2018. júl. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%

A mai ML és CV ismereteimmel (plusz az autonóm jármű sw fejlesztő ismerősömmel közös projectek után) azt mondanám, hogy 5-10 éven belül eljön az a pont, hogy nem ülnék be emberi sofőr mellé. Sőt 20 éven belül be kéne tiltani az összes emberi interakciót az utakon, annyira életveszélyes amit az emberi sofőrök művelnek


Ha teljesen autonóm forgalomirányítás lenne, akkor közel nullára lehetne redukálni a balesetek számát. Több ismerősöm halt meg hanyag sofőrök miatt, sőt egy egész négytagú családot mészároltak le így egy felelőtlen előzés miatt.


Ezek 100%-ban megelőzhetőek lettek volna, egyszerűen a közlekedési szabályok betartásával és jobb reflexekkel.


A fejlődés megállíthatatlan, úgyhogy remélem még az én életemben eltakarodnak a barom állat sofőrök az utakról.

2018. júl. 21. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim válasza:
73%
Ha a közeljövőben átvennék a robotok az irányítást, akkor informatikusból, meg mechatronikusból lenne most hiány. De jelenleg, szakmunkás hiány van, nem csak Magyarországon, hanem egész európában, mert mindenkinek ciki lett a kétkezi munka, és mindenki robotokat tervezne. A valóság az, hogy sok filmet látnak az emberek és elhiszik azt, hogy a robotok átveszik az emberek helyét a társadalomban, de a valóságban görögdinnyék robbanak fel a földeken, mert nincs aki leszedje. Én is szeretem a technikai fejlődéssel kapcsolatos dolgokat, de szerintem a robot soha nem fogja helyettesíteni az embert, legalábbis REMÉLEM! (19F)
2018. júl. 22. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%

Például az iparvárosunkban is vannak robotok a gyárakban, és mindenki kapaszkodjon meg: Nagyítóval keresünk és tárt karokkal várunk "alantas" munkára embereket társasházi és gyári takarítóknak, idős gondozóknak, egészségügybe ápolóknak, ételkihordóknak, étkeztetés területén dolgozóknak, stb.

Úgy be vannak az emberek tojva a munkanélküliség miatt amit szerintük a robotok okoznak, aztán kiderül hogy több az alantas munka mint amennyi munkavállaló van rá.

Vagy a várostól távolabbi falvakban illetve az egész világon szükség lenne munkahely teremtő jó ötleteket kitaláló egyénekre. Mert ehhez sem egyetem kell minden esetben meg nem is robot hanem "pihent" agy. Sok nyóc általánost végzettet ismerek akik munkahelyeket teremtettek mert a "pihent agyukkal" meglátták a lehetőséget amit egy robot nem látna meg.

Szentgyörgyi is azt mondta hogy az agy gondolkodásra való. Hát a munkahelyeket teremtő egyszerű emberek is azt tették.

2018. júl. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!