Ez fizika lehet?

Figyelt kérdés
Voltunk egy kilátóban ahol meredek volt lépcső. Egy anyuka mondta lefelé a kb 8-10 éves gyerekének hogy ne kapaszkodjon belé mert ha leesik a gyerek akkor rántja magával az anyját. Azon gondolkodtam h a kisgyerek kb fele annyi kilogramm lehetett mint az anyja vagy kevesebb. Így is el tudja rántani? Ez fizika?
2018. aug. 15. 15:22
 1/7 anonim ***** válasza:
igen
2018. aug. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jól értem, az anya azt mondta a gyerekének, hogy "ne kapaszkodj belém, mert ha leesel, lerántasz engem is"?
2018. aug. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Bizony...eloszor én sem értettem..de társasággal voltak és nevetve mondta az anyuka ha ez enyhíti..
2018. aug. 15. 17:34
 4/7 anonim ***** válasza:
24%

Erő- erőkar

Ha a gyerek megrántja az anyját, az bőven elég erő lehet hogy kibillentse az egyensúlyából.


Onnantól meg még rosszabbul jár a gyerek mert nem csak hogy legurul, de még a muterja is ráesik

2018. aug. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Gondolom még azt is mondták nevetve, - csak nem hallottad már, - hogy "-Ha megbotlasz, lent majd találkozunk. - Úgy lesz anya, tudom-dom-dom ...".

A "Legjobb szülő" díjazás I. helyezettje: nem fojtja meg szeretetével gyermekét, hanem önállóságra nevel, hagyja élni, ... halni.

A II. helyezettnek csak ennyire futotta: "Fogd a kezemet és a korlátot, és óvatosan lépkedj!" :D

Szóval, azt mondja a fizika, hogy ha óvatosan kapaszkodnak, akkor nem esnek/gurulnak le.

2018. aug. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A fizikai részéhez: Egy 70 kg-os embert egy ujjal is le lehet lökni egy lépcsőn, ha a megfelelő pillanatban lökjük meg.

Amúgy: ha az anyuka kapaszkodik a korlátban, akkor azért csak meg tudja tartani a gyereket, ha borul. Másik megoldás, hogy a gyerek megy hátul. (Aki szülő, érteni fogja.)

2018. aug. 16. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy további észrevétel: az anyuka nem önállóságra, hanem szorongásra nevelte a gyermekét. Az anyuka nemcsak tudatlan, de önző is (feltehetően a tudatlansága folytán).

Egy gyerek elemi állapota, hogy mindenből tanul. Itt azt, cselekedj önállóan akkor is, ha nem tudod, hogyan kell. Ahelyett, hogy problémát magyaráznánk és megoldást mutatnánk: fogd a kezem, vagy kapaszkodj, hogy ne ess le, ha véletlenül megbotlasz (aztán lent, de jobb, ha előtte, elmagyarázhatjuk - a lépcsőn közlekedés tanítandó, pont azért, mert a gyerek számára addig nem ismert fizika).

A jelenség: figyelmetlenül elveszthetjük az egyensúlyt, mert lefelé haladunk és a gravitáció is arra húz. Ekkor ösztönösen kapunk valami után. A gyerek tapasztalatlansága okán elvéti. Némi gyakorlattal vagy kitámasztunk, vagy elkapjuk a korlátot és nem esünk. Azonban egy anyuka, stabilitásából és súlykülönbségéből következően, ha sikerült elkapni a kezét, ettől leesik, akkor figyeljen oda, ne menjen gyerekkel, vagy egyáltalán ilyen helyre. Ezt neki előre kell látnia.

(az eset nem annyira borzasztó, mint a szövegből kitetszhet, a szöveg ilyen megfogalmazását a fizikaii magyarázat indukálta).

2018. aug. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!