Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Létezik olyan, hogy a következ...

Létezik olyan, hogy a következtetés tudománya?

Figyelt kérdés
Tudjuk, Sherlock volt a “következtetés mestere”, vagyis pontosítva a dedukív következtetésé. Tényleg meg lehet ezt a logikai következtetést hasonló szinten tanulni? Ha igen, hogyan, milyen gyakorlatokkal és milyen erről szóló könyveket, filmeket, videókat ismertek?
2018. szept. 6. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Logikának hivják. Komolyan.
2018. szept. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
60%
Logika...
2018. szept. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen a logikára alapozva léteznek fajtái is, a különféle elemzések és mondjuk a taktika, vagy a stratégia címszavak érvényesek rá.

Holmes egyébként nem a deduktív módszert használja, kivéve ha nem pofonegyszerű esetről van szó, hanem induktívan nyomoz, hiszen a nyomozás kezdetén információhiányban szenved, a cél ismeretlen, következtetések lánca kell hozzá elvezetnie, mert azt sem tudja, hol keresse.

A nyomozati szakaszban óhatatlanul vannak hamis elképzelések, amelyek nem válnak be, vagy zsákutcába vezetnek és elvetik őket, az út kacskaringós és összekuszált, de még a véletlennek is van benne szerepe.

Utólag persze bármikor meghúzható a legrövidebb logikai út, de nem az vezeti célra, hanem a nem járható utak kizárása, lefedése.

Ha meg egyből rátalál a helyes útra, akkor az egyszerűen szerencsés véletlen, hiszen a felmerülhető egyéb lehetőségeket nem is vizsgálta, amiken ugyanúgy mehetett volna a nyomozás adott szakaszán.

2018. szept. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen létezik, nem az, amit filmeken látsz. Azok jó része bűvészkedés és a valóságban nem működik.

A logika az alap, de döntő az, milyen területen karod művelni. Annak alapos ismerete nélkül esélyed sincs. Ezt a tevékenységet elemzésnek hívják, azt jelenti, körbejárjuk a témát, felderítjük, mit tudunk és mit nem. Megállapítjuk, milyen következő célt érdemes kitűzni, mire lenne szükség annak eléréséhez, és azt "beszerezzük" (megtanuljuk). Majd továbblépünk a következő ciklusba. Az adott szakterület alapos ismerete nélkül semmi esélyünk, ugyanis annak összefüggéseit, szabályait, belső törvényszerűségeit használjuk a továbblépéshez.

2018. szept. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Elméleti fizika
2018. szept. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!