Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért nem tesztelték még a...

Miért nem tesztelték még a gender hipotézist és döntötték el végleg a kérdést?

Figyelt kérdés
Én nem értem a genderelmélet állandóan vita középpontjában áll, de ha ez egy tudományos elmélet, ahogy pl. a Wikipédia megfelelő szócikkének „A genderelmélet alapkoncepciója” része kifejti, akkor miért nem tesztelték még ezt a hipotézist és döntötték el végleg a kérdést? Vagyis miért nem neveltek fel egy lányt fiúnak szocializálva vagy fordítva és nézték meg, hogy a biológiai neme tényleg nem befolyásolja-e a társadalmi nemét?

2018. szept. 19. 13:51
 1/6 hollófernyiges ***** válasza:
79%
Az emberkísérlet tiltott.
2018. szept. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28%
Ez a kérdés rég eldöntött. Rengeteg bizonyíték van rá. Csak az eredmény nem szolgálja a mai neoliberális agyament dolgait, ezért hiába bizonyított, nem lesz tézis.
2018. szept. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
Egyrészt mint ahogy az 1. is mondta, emberkisérlet nem legális. Egyébként meg vot arra példa, hogy kisfiút lányként neveltek rosszul sikerült körülmetéles utan... nem lett szép vége na. Szerintem egyébként, ilyen formában nem igaz az, hogy a boilógiai nemet nem befolyásolja a "társadalmi" nemet, mert valamennyi befolyással bír, de többtényezős a dolog.
2018. szept. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

Éljenek az emberkísérletek.... Az nem úgy van, hogy 2 szülő eldönti, hogy a gyereküket feltétlenül a másik nemnek nevelik. Befolyással lesz a gyerekre a mese, amit néz, a rokonok, az iskolatársai, barátai és a tanárai is. Egy ilyen kísérlethez kb az egész társadalomtól elkülönítve kéne nevelni a gyerekeket, ami nem lehetséges és nem is etikus.



Egyébként meg a fiú-lány / férfi-nő szocializáció korról korra és földrajzi helyről földrajzi helyre változik, ami már önmagában is eléggé megkérdőjelezi, hogy vajon hány százaléka lehet a viselkedésünknek a génjeinkben.

2018. szept. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
tudom én, hogy nem etikus, de hát ahogy hallom vannak hülye szülők, és ha jól értem azzal a néhány példával meg is dőlt az elmélet, nem?
2018. szept. 19. 20:12
 6/6 anonim ***** válasza:

Ennek nézz utána:

[link]

Ez csak egy cikk, még sok mást is írnak máshol erről.

2018. szept. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!