Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogy lehet a pozitív gondolkod...

Hogy lehet a pozitív gondolkodást elsajátítani?

Figyelt kérdés

Sok területen egyszerűen nincs önbizalmam, de főleg az emberekkel. Mindenki olyan magabiztosnak, dominánsnak tűnik, én pedig szó szerint veszélyt érzek amikor más emberek közelében vagyok mert azt gondolom meg fognak alázni valamivel. Mert általában mindig találtak valamit amibe belekössenek, ha mást nem akkor kiforgatták a mondandómat és igyekeztek hülyének beállítani. Ezért tartok az emberektől. Lehet mások is tartanak egymástól, de akkor mi a francért keresik egymás társaságát az emberek?

Az a normális, hogy barátkozunk, ismerkedünk nem?

Ehhez pedig magabiztosság kell? Ha magabiztos leszek akkor többé nem fognak bántani? Többé nem lesznek ellenségesek?


32F


2018. szept. 19. 23:00
 1/4 anonim ***** válasza:
26%

Ez nem fog menni barátom... csak egy esetben. Ha elérsz valamit az életben. Pl baromi jól keresel, vagy imádod a melódat... kiépítesz egy stílust, a pénzeden utazol, megismersz új dolgokat, embereket.


Mire hazaérsz új ember leszel. Ha megélsz kalandokat, akkor felettébb leszel a közönyös kis szar életükön.

2018. szept. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elárulom a "nagy titkot": alig van magabiztos ember. Annál több van, aki annak látszik.


Aki másokat alázni akar, vagy egyszerűen fölényeskedik, az nem bízik magában. Annak állandóan külső visszajelzésre van szüksége ahhoz, hogy szinten tartsa az önbecsülését.

2018. szept. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Wadmalac ***** válasza:
75%

Aki teljesen magabiztos, az biztos, hogy téved.

Szükséges, hogy az ember önmagával szemben is kritikus legyen.

Viszont a saját hibáit ismerve az ember ezeket egyre jobban tudatosan el tudja kerülni.

Természetesen szükséges bizonyos mértékű önbizalom. Van, akinek ez zsigeri adottság és nem is tudja elképzelni, hogy tévedhet, de van, és ez a többség, akinek egy egészséges mértékű önbizalomhoz sikerélményekre van szüksége.

Ha tudsz olyan területet találni, ahol tényleg jó vagy és be tudsz gyűjteni sikereket, ezek önbizalom-erősítő hatása máshol is érvényesülni tud, az adott területi önbizalom mankóként szolgál a bizonytalanabb területeken is.

Tini koromban a csajokkal szemben meglehetősen önbizalom-hiányos voltam, duci gyerekként katasztrofális önképem volt.

Aztán elkezdtem a kerékpározást, nemsokára versenyszerűen, jöttek vele a pozitív élmények, nem utolsósorban fogyás, ismerkedés csajokkal a bringás miliőben és lassan megváltozott minden.

Viszont, és ez az érdekes dolog, évekig csak úgy tudtam lányokkal lazán flörtölni, ha közben minimum a bringám nyergén támaszkodtam, onnan jött a biztonságérzet.

2018. szept. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem verbálisan kell talpra esettebbnek lenned.

Minden ezen múlik.

Gondolj csak bele, ha valaki megaláz azt 99 százalékban verbálisan teszi. Ha frappáns választ tudsz adni, akkor visszadobtad a labdát.

Ha hallgatsz, mikor megaláznak, akkor rajtad röhög mindenki, ergo Te vagy a vesztes.

Lehetsz Te akármilyen magabiztos, ha szóban nem tudsz visszavágni, akkor semmit sem ér a magabiztosságod.

Ha a visszadobott labda humoros is tud lenni egyben, akkor abszolút nyerő helyzetbe kerülsz.

Ez tanulható, de kell hozzá egy kis pimaszság és merészség, hogy az adott helyzetben képes legyél visszavágni.

A jó humorérzékű embereknek ez könnyen megy.

2018. szept. 23. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!