Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A románok miért állítják,...

A románok miért állítják, hogy a mai román határ és a Tisza közötti rész ősi román föld ami őket illette volna/ illeti meg?

Figyelt kérdés
Ezen a területen fekszenek nagy városok mint Debrecen, Szeged, Kecskemét, Békéscsaba. Ezek szerint ezek román városok kellene legyenek?
2018. nov. 11. 11:44
 1/9 anonim ***** válasza:
18%

Mivel a románok régebb óta élnek itt a környéken, mint a magyarok, ezért elvileg akár igazuk lehetne. A honfoglalás előtti idők alapján formálhatnának igényt erre. De nyilván nem fognak. Amúgy ezek a városok viszonylag frissek, hiszen mind a honfoglalás után jöttek létre.

Fun fact: Kecskemét nem a Tiszántúlon van.

2018. nov. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1


De hát mióta élnek itt románok. Nincs feljegyzés róluk a 13-ik század előttről. Vagyis van de nem ezeken a helyeken, hanem a Dél-Balkánon.

2018. nov. 11. 12:06
 3/9 TappancsMancs ***** válasza:
34%

A feljegyzés román megnevezésekkel az egy dolog, vagy van vagy nincs.


Valójában az őskor óta éltek az egész európai területen emberek. Ha mi később jöttünk ide akkor mire ugrálunk? És bizony éltek itt a román terület környékén elég komoly kultúrák 5000-7000 éve is, csak kellene egy kis átfogóbb ismeret is mint a main streem történelem.


Nem kellene ezt a román ellenességet befejezni? Bezzeg sokan morcoskodnak, hogy mennyire magyar ellenesek a románok, közben ugyanezt csinálják magyarok is.

2018. nov. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3


De miért gond az, hogy 1100 éve jöttünk ide? A magyarok alapítottak államot itt ami fenn is maradt jó 1000 évig, még ha különböző méretekben is.


Nem látom miért számítana az, hogy ki érkezett előbb ide, ha mindenáron azt szeretnénk feltételezni, hogy a románok voltak itt előbb. Még ha ez igaz is lenne (ami nem bizonyított) akkor sem lehet ilyesmire alapozva jogot vagy követelést formálni, hiszen 1000 év túl hosszú idő ahhoz, hogy vissza lehessen pörgetni az időt.


Ilyen alapon akkor egész Európát vissza kellene adni a Keltáknak és az összes többi nép menjen vissza ahonnan jött!


Vagy mondok jobbat, az egész világot vissza a feketéknek, mivel az ember Afrikában bukkant fel először.


Ezek mind hülye teóriák és érvek.


Erdélyt sem azért kapták meg mert 2000 éve ott dákok éltek, hanem a világpolitikának köszönhetően.

2018. nov. 11. 12:43
 5/9 TappancsMancs ***** válasza:
44%

Kérdező a kérdésednek mondasz ellent, a kérdésben ősi területről beszélsz én is arról a válaszban. Így a válasz helyes ugyebár.


Utána azt mondod rá, nem látod miért számítana az, hogy ki érkezett előbb ide. Te kérdeztél erről. Az ősi területről való téma pont azt jelenti ki mikor érkezett ide. Ez lenne a szövegértés.


Másik, hogy hol állítottam én ilyet, hogy valamit vissza kellene adni? Attól mert olyan módon írod, mintha állítottam volna attól nem lesz igaz.

Idézet:

"Ilyen alapon akkor egész Európát vissza kellene adni a Keltáknak és az összes többi nép menjen vissza ahonnan jött!"


Szóval milyen alapon? Hol írtam szerinted ilyet?


5-ös válaszolónak. Hol írtam olyat, hogy nyaljunk úgymond a románoknak?


Azt írtam be lehetne ezt a román ellenességet befejezni, ami nem azonos az úgynevezett nyalással. Maradva ennél a "választékos" kifejezésnél. Javasolt szintén a szövegértés.


Illetve írtam, hogy sokan morcoskodnak, hogy mennyire magyar ellenesek a románok, közben ugyanezt csinálják magyarok is. Ez ki is derült az 5-ös válaszból.

2018. nov. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 TappancsMancs ***** válasza:
26%

jav.

...Azt írtam be lehetne ezt a román ellenességet *fejezni, ami ...

2018. nov. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 TappancsMancs ***** válasza:
Természetesen ha érdemleges adatot tudsz mutatni arról, hogy mennyivel előbb éltek itt a magyarok ősei, mint a hétköznapi történelem szerinti, azt írjad mert az lényegi lenne. Magam sem hiszem a mai történelemtől úgy hivatalos formában, hogy az mindenben igaz lenne ahogy van. Olvastam is ezt azt ami forrásilag is igazolja, de nem követem napi szinten. Szóval jöhet csak ne összevissza beszéljünk. Meg valami használható linket mutass és meg lehet nézni.
2018. nov. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

De megtalálták ezt a kérdést a trollok/balosok/románok. :D


A románok csak a Romániában létező "történelemoktatás" alapján vallják maguknak Erdélyt, vagy akár a Tiszántúlt.

Ugyanolyan baromság mint nálunk a szíriuszi meg sumér származás.

A magyarok elfoglalták a Kárpát-medencét a 9. század végén, lassan benépesítették a magasabban fekvő területeket is.

Eközben a magyarokba olvadtak az itt élő korábbi népek maradványai, avarok, dákok, gótok stb. De ekkorra már nem léteztek népként a dákok. Az erdélyi népmaradványok a magyarokba és az 1100-as évektől érkező szászokba olvadtak be, a románok még később, 1300 után kezdtek megjelenni.

Tehát ami dák származás van a románokban az az erdélyi szászokkal és magyarokkal való keveredésből jön, valószínűleg egy székelyben több a dák származás mint egy erdélyi románban.

De a dák származás is olyan jelentéktelen mint ahogy mi magyarok se hivatkozunk szarmata származásra.

A regáti románoknak viszont még ennyi közük sincs a dákokhoz mert balkáni, albán és szláv népek lationosodásával alakultak ki, és közéjük is keveredtek kunok, ugyanis Órománia területe 1300-ban még Kunország volt.

2018. nov. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyszerű pontos írásos feljegyzések nélkül valamit megtárgyalni. Továbbá mindig akadnak egyedi példák. Ha élt akár a Tisza környékkén román (eredetű) család, ez lehet igaz, de ettől az még nem román föld. Ha belegondolsz, hány magyar ember gondolja szent meggyőződéssel, hogy rokonok vagyunk az asszírokkal, közünk van az ősi Mezopotámiához, stb.

Szóval nem a "románok" állítják, hanem néhány román. Hogy mekkora alappal, az egy nagy kérdés. Feltehetően semekkorával.

Ezen túl, Európára jellemző, hogy nagyon sok népcsoport keveredett, nagyon nagy volt a népvándorlás (uralkodók hívtak mesterembereket, akik közül sokan ott is maradtak), tehát bármely nép fiai majd minden európai területen előfordultak, ennyi erővel mind mondhatná sajátjának az adott területet.

2018. nov. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!