Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek milyen munkám...

Szerintetek milyen munkám lehetne a későbbiekben, ha csak a történelemhez és az idegen nyelvekhez értek?

Figyelt kérdés

Matekból, fizikából, kémiából, közgazdaságtanból világ életemben rossz voltam, valahogy nem tudta az agyam befogadni őket. A biológia és a földrajz viszonylag jól ment, de ettől függetlenül a történelem és az angol az, amit mindig is szivesen tanultam (valamint a spanyol nyelvet) és amiből mindig nagyon jó voltam. Az baj, hogy tudom, hogy ezekben a szakirányokban nem nagyon fogok majd tudni elhelyezkedni, de mit tegyek ha máshoz meg nem értek?

Tanár nem igazán szeretnék lenni, viszont én csak ezekhez az úgynevezett humánosabb tantárgyakhoz értek.

Mi lehetne így belőlem a későbbiekben? Hogyan kamatoztathatnám ezt a tudásomat, hogy abból a későbbiekben valahogy meg is tudjak élni?



2013. júl. 6. 18:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a nyelvekre lenne érdemes ráállnod. Lehetsz tolmács, idegenvezető, (szak)fordító; de magántanár is lehetsz, vagy taníthatsz nyelviskolában is, nem kötelező a közoktatásban.
2013. júl. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Esetleg elmehetsz régésznek. Bár az nem éppen egy karrier, de amennyiben érdekel a történelem, szereted a nyelveket és szeretnél más országokba utazni, akkor az a neked való :)
2013. júl. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Én már kisgyerek korom óta szeretnék régész lenni, csak ugye a család nem igazán támogatja ezt az ötletemet, merthogy úgysem sikerülne és valószínűleg úgy is állástalan lennék egy semmit mondó diplomával.

Csak sajna nem igazán értek máshoz :/

2013. júl. 6. 22:14
 4/12 anonim ***** válasza:

Ne hajts értéktelen diplomákra, idő- és pénzpazarlás. Szerezz egy szakmát, közben erősíts rá a nyelvtudásodra és próbálj szerencsét külföldön. Szakmával bőven a magyar átlag felett kereshetsz nyugaton. A történelem érdekes, de semmit nem lehet kezdeni vele, a nyelvekkel önmagukban szintén nem. Nézz szét az OKJ képzések között. Ha fiú vagy, hegesztőként, CNC esztergályosként vagy valamilyen építőipari szakmával viszonylag jól lehet keresni. Lányként menj könyvelőnek, titkárnőnek, ápolónak.


Lehet, hogy ma lenézik azt, aki nem felsőoktatásban tanul tovább, de végső soron csak az számít, hogy mire mész a papíroddal. És a bölcsész diploma általában sz@rt sem ér, miközben a jó szakmunkásokból 1-2 évtizeden belül elképzelhetetlen hiány lesz.

2013. júl. 7. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Csak éppen, ha humán beállítottságú, és rühelleni fogja a hegesztést, vagy a CNC-zést, akkor mi a fenét ért a pénzzel? Cserébe minden áldott reggel azzal kel, hogy mikor lesz már végre vége.


Annál rosszabb kevés van, mint amikor utálod a munkádat.

2013. júl. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Igen, de egy szar munka még mindig jobb, mint a munkanélküliség. Történelem diplomával nem találna állást, vagy ha találna, akkor nem a szakmájában, amit ugyanúgy utálna. Plusz elpazarolt egy csomó időt és pénzt a diplomájára.


Ami szakmákat írtam csak példák voltak, rengeteg képzés közül lehet választani, így biztosan van olyan, ami megfelel az érdeklődésének.

2013. júl. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Annyiban rossz hírem van, hogy nem lehetséges akármilyen mélyen csak egy területhez érteni. A tudományok összefonódnak. A történelem ma már nem művelhető eredményesen matematika, statisztika, számítástechnika nélkül. És sokszor fizika, biológia nélkül se. Történelmi kutatások valamirevaló művelése a szociológiát, földrajzot és főleg a gazdasági ismereteket nem nélkülözheti.

Az idegen nyelvekkel hasonló a helyzet. Önmagában, ha kiválóan értesz 2-3 idegen nyelven, nem fognak alkalmazni tolmácsként (legfeljebb ritka nyelveknél, ha gyorsan van rá szükség). Egy tolmácsnak szinte mindenhez kell értenie valamilyen szinten. Hogyan akarsz művészettörténetről, gazdaságról, üzletről, tudományokról fordítani, ha nem tudod, miről beszélsz.

Persze segédmunkási szinten bármelyik területen elég annyi - egy darabig.

2013. júl. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Lány vagyok és már van egy OKJ-s szakképzettségem, amiről sajna kiderült, hogy sz*rt sem ér, mert nem találok vele munkát.

Mikor még elkezdtem, akkor mindenki bíztatott, hogy ez majd milyen jó lesz meg milyen kevesen vannak ( ez volt 2 éve) és igaz hogy csak egy hónapja fejeztem be, de nem sok esélyem lesz ezzel bárhova is bejutni.

Szóval annyiban igaza van az egyik előttem szólónak, hogy olyasmit kéne tanulnom, amiből meg tudok élni, csak azt nem tudom már hogy mi az a munka amiből meg lehet élni és értenék is hozzá.

2013. júl. 7. 18:28
 9/12 Srapnel ***** válasza:
Ott van még a tanári pálya. Bármit is tanulsz, amivel nem mész semmire, azt akkor is tanította neked valaki, tehát ha másra nem is jó, akkor arra igen, hogy másnak megtanítsák, hiszen veled is sikerült ez.
2013. júl. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz általános választ adni. A te problémád eszerint a gazdasági helyzet bizonytalansága - amiről azt állítják, hogy felfelé ível. Ível, hát így.

Sajnálatos, hogy egyfelől a gazdaság még stabil körülmények mellett is kiszámíthatatlanul változik, mert folyamatosan dilettáns módon beavatkoznak. Ehhez hozzájön, hogy normális kormánynak vannak adatai a gazdaság változásairól, a szakmák munkaerőigényeinek alakulásáról, és ezt rendszeresen közzéteszi. A mi kormányunk ennyire segíti a pályakezdést. Még csak nem is tudja, hogy korrekt tájékoztatást kellene adnia, hiszen ezek hosszútávú cselekmények, az ember nem naponta tud leakasztani új ismereteket, gyakorlatot.

Ezért fontos (sőt igazán nálunk ma fontos) a tanulás, széles látókör. Egyfelől - jobb híján - a kormány helyett az ember maga tekinti át a gazdasági változásokat, próbál prognosztizálni. Másfelől, magasabb alapról indulva könnyebb és gyorsabb váltani, még ha nem is szereti az ember.

A te konkrét esetedre két egyidejű tennivaló van. Egyfelől keress egy széles látókörű megbízható ismerőst, aki tanácsot adhat, a jelenlegi ismereteiddel mi a legcélszerűbb és legreményteljesebb irányváltás. Másfelől folyamatosan keresni kell a munkaalkalmakat. Érdemes azt is elfogadni, ami ideiglenes és csak érintőlegesen vág az érdeklődésedbe, mert az is új tapasztalatot ad, és stabil háttérrel keresni is könnyebb. Nem beszélve arról az érzelmi oldalról, hogy letörten, reményvesztetten mennyivel nehezebb a magabiztos keresés. Mert a magabiztosságot akkor is mutatni kell, ha nincs, ez a világ ilyen.

2013. júl. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!