Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Csak én tartom elkeserítőnek/l...

Csak én tartom elkeserítőnek/lehangolónak, hogy a magyar népnek semmi európai nyelvi/genetikai kötődése nincs?

Figyelt kérdés
Nemrég hallgattam yt-on finn meg észt népdalokat és utánanéztem mennyire igaz még a finnugor rokonsági elmélet, de laikusként azt szűrtem le, nem elég, hogy a magyar nyelv szinte alig hasonlít a finn/észt kettősre (egymás nyelvét jobban megértik) és hiába igazolható, hogy 4000 évvel ezelőtt vált el a magyar és a finnugor nyelvek fejlődése, de még genetikailag is inkább türk/ázsiai eredetűek vagyunk. Fogalmam sincs nekem mi a származásom, de magyar állampolgárként számomra rohadt nyomasztó, hogy nincs Európában olyan nemzet/nép ahol "hasonlóként" tekintenének rám nyelv és/vagy genetika terén. Most a politikai alapú lengyel-magyar kamubarátságot hagyjuk. Ha csak a kisebb nemzeteket említem: a portugáloknak ott van a spanyol/olasz nyelvi/genetikai rokonság, a belgáknak a franciák, aztán ott a népes német közösség (a kistestvér Ausztria a németek szomszédságában), az egész szláv kolónia (csehektől a szerbeken át a lengyelekig) a románoknak pedig a latin nyelvcsaládból adódó rokonsága a franciákkal és olaszokkal (előbbiekkel ráadásul hagyományosan szoros kapcsolatuk van). És az említett finnugor északi országok, észtek és finnek, akiknek jóval erősebb az egymás iránti kötődése, mint az állítólagos rokonnyelvű magyarokkal. Mondjuk én egyáltalán nem tartom magamat nemzeti érzelműnek és tudom, hogy manapság a magyarok a legkevertebb népek közé tartoznak és Európa csavargójának is tekinthető (ugye hatalmas a kivándorlás és külföldön szinte mindig bele lehet botlani egy-egy magyarba), de sajnos nemcsak elméletben hanem a gyakorlatban sem tekintik európainak a magyarokat a többi európai nép. A mostani antieurópai politikai berendezkedés (eu-ellenesség, keleti nyitás) meg aztán erre még jobban ráerősít. Egy szó mint száz: rohadtul kilóg a sorból a magyar nemzet itt Európa közepén. Ti mit gondoltok és éreztek erről?

2019. ápr. 20. 23:19
1 2
 11/15 Durmbacher ***** válasza:
72%

Az etnikai magyarok mitől lennének kevertebbek mint a környező népek? Ha valaki látott már genetikai térképeket, főleg keveredést kimutató autoszomális DNS-t ábrázoló európai összehasonlításokat, azok csak röhögnek ezen a kevert nép hülyeségen. Hiszen ahhoz meg kellene határozni viszonyítási alapként (viszonyítási referencia) un. nem kevert "tiszta" népeket, azonban elmerülve a genetikai részletekben , akkor ez teljesen nevetségesen hangzik.


Van pár kevert régió, pl: BP és környéke, mert a soknemzetiségű OMM egyik fővárosa volt, és modern kori bevándorlás is nagy ott, de ők nem magyarok etnikai értelemben hanem un. Citoyen, azaz szimpla állampolgárságon alapuló identitás tudatuk van mint a franciáknak amerikaiaknak.

2019. ápr. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Alex Fly ***** válasza:

Miért tartanám annak? Magasról, vastagon lesza...

Számít valamit?

2019. ápr. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Durmbacher ***** válasza:
37%

Régebben nagyon is számított, pl: Trianon idején, mikor a rasszista felfogás még vezető liberális elit körében is elfogadott volt. Régebben népeket nemzeteket un. meritokratikus módon ítéltek meg még a liberálisok is. Azaz civilizáltság foka, a tudományok innovációkhoz való hozzájárulás stb...


A közép-ázsiai türk népekkel e tekintetben csak a fekete afrikai népek vetélkedhettek az alacsony nívóban.


A geopolitikai érdekek mellett a Turanizmus áltudományos lejárató mesék miatt, amelyet a cseh román szerb politikusok briliáns módon kihasználtak a magyarok ellen Párizsban. Sikeresen beadták hogy a mongoloid sárga ferdeszemű türk magyarok elnyomják a civilizált és fehérember szerbeket románokat szlovákokat.


Erről itt olvashattok: keressétek benne a "racism played a part" szekciót. [link]


Erről itt olvashattok angolul:

2019. ápr. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Durmbacher ***** válasza:
bump!
2019. ápr. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Durmbacher ***** válasza:
A topic nyitó valami neo-kunocska lehet, aki elhiszi azt a baromságot hogy a magyarokban van ázsiai azaz keleti(mongoloid ) vér, vagy valami magyarul beszélő szlovák/román aki ezt a degradáló hazug turáni propagandát terjeszti.
2019. ápr. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!