Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért foglalkoztat sok embert...

Miért foglalkoztat sok embert a modern fizika médiából származó (ál) változata, ha az alapokkal sincsennek tisztában?

Figyelt kérdés

Átlagemberek, laikusok akik alapvető fizikai ismeretekben is járatlanok, miért foglalkoznak áltudományos médiai szinten olyanokkal, mint pl. ősrobbanás, húrelmélet, gravitációs hullámok, fekete lyuk és még sorolhatnám.


Tényleg ennyire lesüllyedt volna a józan paraszti ész szintje is az utóbbi 20 évben, hogy az áltudományok felé soha nem látott méretekben történő igény mutatkozik?


A különböző -tudományosnak hangzó jelzőkkel illetett- ezotérikus csodákról nem is beszélve. Mi lesz így, el fog butulni teljesen az átlagember?



2019. júl. 29. 21:10
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

"A szilárdtestfizika adja az anyagtudomány elméleti hátterét, melynek számos gyakorlati alkalmazása van például a félvezetőiparban, és a nanotechnológiában."


"A szilárdtestfizika a kondenzált anyagok fizikájának egyik ága, a szilárd anyagok tanulmányozásának tudománya, melynek legáltalánosabb elméleti és gyakorlati eszközei a kvantummechanika és a kristálytan."


[link]


Csak pár keresés kéne a foteltudóskodás meg egy teljes tudámányág óvodásként fikázása helyett. (Mindezt természetesen egyetemi végzettség nélkül)

2019. júl. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Physical realizations részt tessék elolvasni házinak.

2019. júl. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 Fizikakedvelő ***** válasza:
14%
Az anyagtudomány elsősorban műszaki terület,s nem az a cél,hogy hipotéziseket gyártsunk,hanem a technológiák csiszolgatásának módjait keressük. Ellenben a szilárdtestfizika több és érdekesebb elméleti utat tartalmaz. Szerintem erre akart quaffer rámutatni.
2019. júl. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
0%

nyilvan valamennyi anyagtudomany kell bele pl hogy milyen anyagbol legyen a csatlakozofej de erted.. marhara nem ezen van a lenyeg.


tortenetesen epp egy kvantumaramkoros csoportban dolgozom, szoval pls :D


es megint kosz a cikket, de ugyanugy meg sincs emlitve az anyagtudomany ott.


es igen, az anyagtudomany egy alkalmazasa a CMPnek de pliz... a repulogep meg alkalmazasa a relativitaselmeletnek.

2019. júl. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem is értem mire reagáltál ilyen óvodás fikázós módon (kutatóhoz nem méltó már bocs)


Itt már nincsenek éles határok és az anyagfizika, anyagtudósok karöltve dolgoznak az új megoldásokon a quantum engineerekkel...


[link]


Ez szerepelt abban a válaszban is amit te megtámadtál teljesen érthetetlenül.

2019. júl. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

"nyilvan valamennyi anyagtudomany kell bele pl hogy milyen anyagbol legyen a csatlakozofej de erted.. marhara nem ezen van a lenyeg."


Ha tényleg ilyen csoportban dolgoznál, akkor nem mondanál ekkora baromságot. Nem oda kell az anyagfizika, hogy akkor most milyen "csatlakozófej" legyen (az egyébként mire akar utalni?), hanem pl a qubitet hogyan tárolod? Azzal kölcsön kell hatni, hiszen manipulálni kell kvantum logikai kapukkal. Annak idején, de asszem még most is nagy szám a szén nanocső, amit úgy harangoztak be, hogy az lesz a qubit, ahhoz pedig, hogy ilyet létrehozz, nagyon kell az anyagfizika, de a QED sem jön rosszul a kölcsönhatások leírásához. De qubit létrehozására is tudok jópár példát mondani, amihez nagyon kell anyagfizika.

Interneten név nélkül én is írhatnék magamról mindenféle lenyűgöző dolgot, de inkább nem teszem. Maradjunk annyiban, hogy van egy fizikus diplomám, amit nem a két szép szememért kaptam. Tudom, miről beszélek.

Mellékelten küldök egy szakdogatémát, ami tényleg kvantumáramkörökkel foglalkozik (esetleg nézd meg a szakterületi besorolást):


[link]


És ez csak BSc-s szakdoga, szóval erősen kétlem, hogy neked egyáltalán ilyenfokú végzettséged lenne.

2019. júl. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim válasza:
100%
Álmédia szerintem: origos clickbait cikkek. Hatalmas szenzáció, mit találtak az űrben hihetetlen. Aztán 2 sorban leírják hogy egy csillag nem úgy mozog ahogy kéne mert 0.00067 eltérést találtak. ._.'
2019. júl. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

Amíg ott van az eredeti publikáció addig nincs gond.


Nagy hülyeségeket szoktak írni a címekben a "szakújságírók". Ez tény... sok félreértés is születik ezekből.


Viszont senki nem fizikusként kezdi, hogy oldalas képleteket lásson át. Ehhez előbb fel kell építeni benne a tudományos érdeklődést.


Ehhez jól jönnek a tudomány hírei, cikkek, ismeretterjesztő filmek... kicsit pongyola megfogalmazás sem akkora probléma.. csak ne menjen át kicsavart áltudományba.

2019. júl. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Fizikakedvelő

"Biológián belül is az agytudomány,a multidiszciplináris területek a "menők". Kiröhögnek ha téged a növényrendszertan izgat."

Biológusként állíthatom, hogy ez egyáltalán nem igaz. Mint előttem is leírták, inkább arról van szó, hogy melyik adható el jobban. De a tudósok között nincs preferencia, minden területet egyformán értékelnek. Nem az számít, hogy mit kutatsz, hanem az, hogy milyen szintű eredményeket tudsz elérni.

Amikor feltetted a növényrendszertanos kérdésedet, akkor a világon senki nem röhögött ki, csak nem értetted, hogy mit akarunk... De kérlek ez alapján ne állítsd, hogy ez terület le van sz@rva, mert még itthon is vannak ilyen kutatások. Nézz utána kérlek pl. Podani JánOsnak(ELTE).

Elnézést az offolásért, de igazságtalannak éreztem, amit a kolléga írt.

2019. júl. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 Fizikakedvelő ***** válasza:
55%
#29:Nem probléma. Pontosan azért utaltam erre,mert vártam,hogy valaki reflektál rá. Köszönöm a válaszod!:)
2019. júl. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!