Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem keletkezhetnek új...

Miért nem keletkezhetnek új csillagok és bolygók az univerzumban?

Figyelt kérdés

Azt olvastam,hogy idővel el fog tűnni az egész,a csillagok kialszanak,elpárolognak vagy fekete lyukká válnak és végül a fekete lyukak is elpárolognak,a végén nem lesz semmi,csak egy nagy üresség.

Meg az univerzum elvileg folyamatosan tágul,akkor az újonnan keletkezett térben nem is születnek csillagok?



2019. aug. 16. 01:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%

8#: Nem sok kedvem van értelmetlen vitákba belemenni, ezért nem teszem, mindenben önnek van igaza.


Egyéb olvasók figyelmébe ajánlom az alábbi tényeket:


Akármilyen hihetetlen, a tágulás elmélete a "Nagy Bumm"-al együtt a mai napig csak széles körben elfogadott hipotézis, ha úgy jobban tetszik tudományos dogma. A gravitációval ellentétben az eseményt egyelőre nem lehet vizsgálni, a jelenlegi megfigyelések eredményeit folyamatosan változtatott modellekbe illesztik, hogy több-kevesebb sikert könyvelhessenek el. 400 évvel ezelőtt az akkori kor legjobb koponyái bizonyították be sokszorosan, hogy a Föld lapos.


Attól, hogy az univerzum végtelen, még lehetnek határai. Az univerzum keletkezésére vonatkozó, jelenleg széles körben elfogadott elméletek pontosan ezt állítják.


Az, hogy 1E+12 nagyságrendű galaxisról van adata hihetetlen eredmény. Főleg, ha belegondolunk abba, hogy néhány napja csak milliós nagyságrendben volt húsz évnyi nemzetközi összefogás után. Az ön adatbázisa nagy siker és elismerés lenne ha megosztaná a külvilággal! Ráadásul az ön eredménye szöges ellentmondásban áll még a jelenleg divatos és széles körben elfogadott modellekkel is. De a magabiztossága alapján nyilván önnek van igaza. :)


A jelenlegi megfigyelési technológiák csak a Földről sugárirányban észlelt relatív sebességet (és sebesség változást) képesek becsülni (azt is úgy ahogy, de egyelőre nincs más, szóval miért ne vegyük alapul). Ez egy három dimenziós térben egy darab vektor a háromból. Nekem kissé hiányosnak tűnik, főleg ha azt vesszük alapul, hogy a mérés alapjául szolgáló IR sugárzás állóhullám. A probléma az, hogy bármilyen észlelés modellezése kvázi Föld központú és vektoradatok nélkül ezzel nem is nagyon lehetett mit kezdeni a nagyléptékű galaxis térképekig. Ezekből már közvetve persze lehet következtetni bizonyos dolgokra, amik vagy igazak vagy nem, az adat még mindig elégtelen és feltételezésekre kell hagyatkozni. Persze én ehhez nem értek, ön bizonyára átlépett ezeken a problémákon azzal, hogy ez nem is probléma.


A mikrohullámú háttérsugárzás... Nos ön olyan magabiztos, hogy minden tapasztalatomtól függetlenül tényleg elhiszem, hogy nem értek hozzá. Kicsit félelmetes belegondolni, hogy minden valószínűség ellenére ilyen részletes tudása van a személyemről.


Az ismeretterjesztő művekbe leginkább azok az elméletek kerülnek bele amelyek támogatója, illetve kidolgozója elég pénzt/támogatást tud szerezni az adott publikáció (könyv/film) elkészítéséhez. Ez mintegy legitimálja az adott elméletet azzal, hogy nem tárgyalja az elmélet problémáit, illetve nem tárgyalja az egyéb lehetőségeket sem. Ritka a kivétel ez alól, de azért akad. Pont az univerzum felépítésében sokkal több egyelőre a kérdés mint a válasz. Bizonyított tényként tárgyalni nem bizonyított dolgokat... Nos vannak sokan olyanok akik ebből élnek és nem is rosszul.


Kedves #9:

Vannak elméletek, melyek szerint a végtelenné váló tér egy bizonyos energiasűrűségre csökkenés után megszűnik tér lenni, és "összeomlik" szingularitássá, végtelen sűrűségű pontszerű energiává, és ebből lesz az újabb "Nagy Bumm". Tehát az univerzum mintegy lüktet. Az ön által leírtak leginkább erre hajaznak. Én kevéssé hiszek ebben a verzióban, de attól még lehet igaz.

2019. aug. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez üres beszéd, mellédumálás, ami tájékozatlanságból fakad.

Esetleg lehet félrevezetés is.

Ennél már réges-rég előrébb tart a tudomány.

És nem: nem a támogatottságon múlik, hogy melyik tudós jut szóhoz. Az jut szóhoz, akinek sikerül a kísérlete is.


Hallgasd meg Dávid Gyulát.

Ha NEM hallgatod meg, akkor meg maradj csöndben.

2019. aug. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
84%

Kedves Kérdező!


Az alap kérdés tényleg eléggé sántít(ahogy többen is írták előttem,igenis keletkeznek a mai napig új csillagok ill. bolygók)

Amit azonban a magyarázatodban írtál arról eszembe jutott valami... Szerintem Te a fantom elméletet olvashattad(vagy valami hasonló neve van,kérnék mindenkit,hogy ebbe most ne kössünk bele),aminek igazából kb az a lényege amit Te is leírtál. Emberi mértékkel nyilván ez nehezen mérhető,de valóban a csillagok előbb utóbb kialszanak vagy fekete lyukká válnak,a fekete lyukak pedig elnyelik a közelükben tartózkodó égitesteket. Ez a sorozat pedig addig ismétlődik ameddig az összes anyag a fekete lyukak áldozata nem lesz. Végül a fekete lyukak pedig "elpárolognak" ugye a Hawking-sugárzásnak köszönhetően(Ugye részben ha nem is egészben,de emiatt kapta meg Stephen Hawking a Nobel-díjat)

Az utolsó "mini kérdésedben" a kérdéseden belül pedig ha jól értelmeztem arra gondolsz,hogy a táguló univerzumban vagyis annak külső újonnan keletkező peremén az új térrel együtt szimultán új anyag is keletkezik. Ez ebben a formában nem igaz! A térben megadott mennyiségű anyagot találsz,a tér tágulásával "növekvésével" azonban nem jár együtt a benne található anyag növekvése... Talán úgy a legérthetőbb ha elképzelsz egy már megcsomózott lufit amit aztán elkezdesz egyenletesen széthúzni. A benne lévő levegő ugyan annyi,azonban A térfogata tágul,ezáltal a levegő egyre ritkább lesz a lufiban.


Remélem tudtam valami hasznossal szolgálni,ha lenne még kérdésed vagy nem voltam valahol érthető,kérlek jelezd :)

2019. aug. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!