Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek milyen univerzumba...

Szerintetek milyen univerzumban élünk?

Figyelt kérdés

Virtuális világ amit egy fejlett civikizácio hozott létre illetve multiverzum.

Az biztos hogy az univerzum fő alkoto eleme az informácio , minden kapcsolatban áll egymással valami úton modon és érdekel hogy ti hogy látjátok a világunkat.


2019. jan. 26. 16:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Ez valami találós kérdés? Miért csak e két verzió (virtuális/multi) közül lehet választani? Ki és mikor bizonyította be, hogy a többi modell egész biztosan nem helyes?
2019. jan. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Azért igy irtam ki mert nekem ez a kettő a legszinpatikusabb, azt gondoltam leesik.

Utánna meg mindenki irhatja amit ő gondol, de hamár a kérdest magyarázni kell akkor hadjuk , csak ird hogy te milyennek gondolod.

2019. jan. 26. 16:43
 3/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon-nagyon-nagyon-nagyon nagy.
2019. jan. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
Értem, hogy neked ez a kettő szimpatikus, de tudod, a természettudományokban sosem az volt a döntő, hogy az embernek melyik modell a szimpatikusabb. A mai tudósok sem azért számolnak pl. az LHC-s kísérletekben a relativitáselmélettel, mert nekik a relativitáselmélet a legszimpatikusabb.
2019. jan. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem vagyok túdos sem kutató igy nekem az marad , hogy eldöntsem a létező teoriák között melyik az ami szerintem lehetséges.

Bár úgy gondolom hogy ha csak a logikára hagyadkozunk soha nem értessük meg a világegyetemet , ezzel ugye senki sem ért eggyet velem.

A összes teoriát felesleges kiírnom mert rengeteg van.

Pl. hogy egy fekete lyúkban élünk amit mint tudjuk elraktározza az elbyelt anyag informácioját és lehet hogy a belselyében reprodukalja az általa megszerzett informáciot , ennek végeredménye kép mrgkapjuk az amáltalunk ismert vilagunkat.

2019. jan. 26. 17:02
 6/16 A kérdező kommentje:
Bocs a miss click-ért.
2019. jan. 26. 17:03
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nos, azt írod, nem vagy tudós, sem kutató. Ezzel nincs semmi gond, én sem vagyok egyik sem. Nyilván ez azt jelenti, hogy igencsak hiányosak az ismereteink a témát illetően, vagyis objektív alapon egyszerűen nem tudunk dönteni a létező modellek között, hiszen még azt sem értjük pontosan, hogy melyik miben is különbözik _pontosan_ a többitől. (Ez persze ránk, laikusokra vonatkozik, nem a kutatókra.)

Namost, ha így állunk, akkor tényleg nem marad más hátra, mint szimpatikusság alapján választani. De mint írtam, a természettudományokon belül semmiféle létjogosultsága sincs annak, hogy egy modell mennyire szimpatikus vagy mennyire nem. A szimpatikusság alapvetően szubjektív jelző, a Ttudományokban pedig első számú szempont, hogy megpróbálnak az objektivizmusra törekedni és a szubjektív dolgokat kizárni.

Tehát oké, hogy én most azt mondom, hogy nekem egyik vagy másik modell tetszik, de ettől mi fog változni? Mitől lesz neked az bármiben is segítségedre, hogy egy témában teljesen laikus (én) melyik modellt találja szimpatikusnak? Mitől lesz ez bárki másnak is (aki később olvassa majd ezt a kérdést) bármiféle segítség? Ez a legkevésbé sem tudományos kérdés, és főleg nem Ttudományos kérdés. Erről így most lehet itt beszélgetni meg filozoffálni, meg - laikusként - elmondani, hogy neked vagy nekem melyik miért tetszik vagy nem tetszik, de mivel egyikünk sem érti igazán mélyében ezeket a modelleket, így egészen biztosan hibás és téves elképzelésünk van mindkét felvázolt verzióról. Neked is, nekem is.

Persze, ha csak unatkoztál így szombat délután, és beszélgetni támadt kedved egy téged érdeklő témáról, azzal semmi probléma sincs, beszélgethetünk róla :)


Nekem nem tudom, milyen néven nevezik a favorit modellem, de kábé azt mondja ki, hogy univerzumunk egy 4D-s univerzum egy 3D-s határfelületét (határtérfogatát?) képezi. Mint ahogyan nálunk egy bolygó felszíne felfogható a 3D-s univerzumunk egy 2D-s határfelületének, amit mi emberek önerőből nem tudunk tartósan elhagyni. A gravitáció meggátolja, hogy egyik irányba elhagyjuk, a bolygónk anyaga pedig a másik irányba gátolja meg.

Persze, ha eszközöket alkalmazunk, akkor sikerülhet elhagynunk ezt a 2D-s határfelületet, de ehhez már elég komoly technológiára van szükség (pl. rakéta, űrhajó). Megfelelő eszközökkel ugyanígy esélyünk lehet majd elhagyni azt a 3D-s határfelületet is, amit mi az univerzumunkként ismerünk, de jelenleg még nem rendelkezünk olyan technológiával, ami erre képessé tenne minket.

2019. jan. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 LeonScottKennedy ***** válasza:
6%
Nem tökmindegy? Attól, hogy kitaláljuk milyen fajta univerzumban élünk még semmi nem fog változni. Holnap ugyanúgy menni kell dolgozni. Én ugyanúgy nyomatni fogom a Resident Evil 2 Remake-t. Még a tudomány se fog változni, csak megtudunk valamit, amivel igazából semmit nem tudunk kezdeni, de tök jó, hogy tudjuk és még szánalmasabbnak, még kisebbnek, még jelentéktelenebbnek fogjuk érezni magunkat, ha ez lehetséges. Szóval én igazából azt mondom, ezt jobb nem tudni. Egyelőre a tudomány foglalkozzon csak az emberiség túlélésével, minden más ráér.
2019. jan. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%
Uhh, 8-as, ezzel a logikával akkor verjük agyon az összes tudóst, égessük el az összes könyvet, hogy ezáltal segítsünk fiainknak és unokáinknak abban, hogy ne érezzék magukat frusztráltnak mert különben tudnák, hogy mennyi mindent nem tudnak? Ha semmit se tanítanánk nekik, akkor nem is tudnák, hogy mennyi mindenről fogalmuk sincs, ezáltal tök okosnak éreznék magukat, és ez jó érzéssel töltené el őket, nem igaz? :D
2019. jan. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem ez egy virtuális világ. Gondolj csak a kvantumelméletre. Lényegében nincs is anyag, csak mi annak érezzük. Matematikával pedig mindent le lehet írni.
2019. jan. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!