Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik az a legmagasabb...

Melyik az a legmagasabb szintű állat, amelynek nincsenek fájdalomreceptorai (vagy más miatt nem érez fájdalmat)?

Figyelt kérdés

Régebben hallottam erről, és úgy rémlik, hogy a légy vagy a szúnyog volt az, de nem vagyok benne biztos.


(nem akarok semmilyen állatot bántani, regényíráshoz kell az információ)



2019. aug. 28. 15:13
 1/10 A kérdező kommentje:
Nem baj, ha nem találjuk meg a legmagasabb szintűt, az is jó, ha mondtok egyet legalább.
2019. aug. 28. 15:27
 2/10 anonim ***** válasza:
22%
Pitbull-terrier, harc közben.
2019. aug. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ez mondjuk biztos, hogy a düh és más dolgok is befolyásolják a fájdalmérzetet, de a kérdés az, hogy melyik állat nem is _tudja_ érezni a fájdalmat. Illetve, hogy melyik az első, amelyik igen.
2019. aug. 28. 16:13
 4/10 anonim ***** válasza:
34%

A giliszta biztos, hogy képes fájdalmat érzékelni. Rakj egy gilisztát egy hangyaboly mellé, és hamar meglátod.

Féregféle, tehát valószínűleg jóval hamarabb alakult ki, mint a szúnyog - bár ez nem zárja ki, hogy később ne alakulhattak volna ki olyan magasabb rendű lények, melyeknek nincsenek fájdalomreceptorai.

2019. aug. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha ilyen témában írsz, akkor emelt szintű biológiát javaslom alaposan tanulmányozni, tankönyvekből. Viccen kívül.
2019. aug. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem, nem írok ilyen témában szakirodalmat. Regényt írok, aminek az egyik történetszálába kell nekem egy olyan állat, ami nem érez fájdalmat, hülyeséget meg nem akarok leírni. És úgy emlékeztem a szúnyog vagy a légy ilyen.

Valaki?

2019. aug. 28. 17:15
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

Írd bele nyugodtan a legyet vagy a szúnyogot, nincs neki jelentősége, hogy valóban érez-e vagy sem fájdalmat.

Regényt írsz, nem tankönyvet.

2019. aug. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nehéz ezt megmondani, mert a gerincesek között egyes halfajoknak hiába nincsenek fájdalomreceptorai, mégis reagálnak a sérülésekre (pl. cápák).


Vitatható, hogy a gerinctelenek mennyire vagy egyáltalán képesek-e fájdalmat érezni - a muslica biztosan tud. Úgyhogy ha valami ízeltlábút írsz, azzal nem lőhetsz mellé nagyon. De szerintem nem is fogja az olvasót érdekelni.


(Angol nyelvű Wikipédia alapján.)

2019. aug. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Wadmalac ***** válasza:
100%

A sérülés érzékelése és az az által kiváltott, a sérülést kompenzálni, csökkenteni, elkerülni akaró reakció elég primitív szinten is létezik.

A megválaszolhatatlan kérdés, hogy milyen szinttől lehet ezt fájdalomnak és megélt szenvedésnek nevezni.


A sérülésérzékelés teljes hiánya evolúciósan nem egy sikeres túlélési recept.

Nem tudom, létezik-e egyáltalán olyan élőlény az egysejtűek, telepes élőlények szintjén felül, ami ilyen.

2019. aug. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szúnyog lesz:)


Többen írtátok, hogy nem érdekes, hiszen nem szakirodalom, hanem regény. Háááááát.... valljuk be, nincs annál lelombozóbb dolog, amikor mondjuk biológus létedre éppen nagy izgalommal olvasol egy regényt, és a legjobb résznél egyszer csak szembejön egy tudományos szinten oltári nagy sületlenség. Vannak persze olvasók, akik ezt megbocsátják, de szerintem inkább érdemes figyelni erre.


A válaszokat pedig nagyon szépen köszönöm :)

2019. szept. 7. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!