Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A hajszín hogyan öröklődik?...

A hajszín hogyan öröklődik? Ha pl a barátomnak sötétbarna haja van, nekem pedig világos szőkésbarna, gyerekeinknek milyen lesz?

Figyelt kérdés
2008. nov. 15. 18:35
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

a barna színt meghatározó gén domináns, tehát nagy valószínűséggel barna hajú gyermekeid lesznek.

ha a barátodnál is jelen van a szőke gén (a domináns barna mellet, mint recesszív gén), akkor akkor előfordulhat, hogy a te szőke géned találkozik a barátod recesszív szőkéjével és ekkor szőke hajú lesz a gyerek.

2008. nov. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__77..


Itt leírtam az elméletét. A barna hajszín domináns a szőke felett -> AA: barna; Aa: barna; aa:szőke

2008. nov. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
9%
Gyereket tervezel, de a középiskolát sem jártad ki, kedves kérdező (...)?
2008. nov. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A genetikában világos (szőke,vörös haj, szürke-kék-zöld szem) és sötét (fekete,barna haj és szem) létezik. A sötét a domináns. A színeket egy génpár határozza meg,ha az A=sötét, az a=világos, akkor mondjuk a te párjaid aa.Ha a párodnak valamelyik szülője vagy testvére világos hajú, akkor elképzelhető,hogy hordozó, mondjuk Aa, és ha szerencsétek van, akkor a gyerek is aa. De amugy ezt tényleg tanítják 11. vagy 12. osztályban biológiából.
2008. nov. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
Nono, előttem válaszoló! Én ismerek olyan lányt, akinek természetes sötétbarna, szinte fekete haja van, és gyönyörű kék szeme. Amúgy az első válasz korrekt. A linkeket nem néztem meg, biztosan azok is tartalmaznak jó válaszokat.
2008. nov. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A hajszín és a szemszín egymástól függetlenül öröklődik.
2008. nov. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért, azt írtam, a genetikában világos és sötét színek vannak, ezzel arra gondolta, hogy nincsen kék vagy fekete "genetikai" nyelven, de azt egy szóval sem írtam, hogy a haj és a szem színe együtt öröklődik!Csak nyilván mindkettőnél világos és sötét színekről beszélünk.
2008. nov. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!