Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Éppen egy képet nézegettem,...

Éppen egy képet nézegettem, amikor felvetült bennem a kérdés: a föld egyik féltelén világos van míg a másikon sötét. Ennek ugye van egy határvonala. Az ember érzkéeli ezt a határvonalat azaz ha átlép sötétből világosba?

Figyelt kérdés

[link]

Erről a képről jutott eszembe.


2011. márc. 2. 18:31
 1/7 anonim válasza:
100%
Érzékeli, és még nevet is adott neki: napkelte, napnyugta.
2011. márc. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt pedig műholdról is láthatod a határvonalat :)

2011. márc. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
váó
2011. márc. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)))
2011. márc. 2. 20:49
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az az átmenet több 100 km széles, így fokozatosan érzékeled max., nem egyik pillanatról a másikra.
2011. márc. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja, az van, hogy az átmenet nem egy vonal, amitől balra sötét, jobbra világos, hanem sok-sok kilométeren keresztül megy át egyik a másikba, szóval ha átmennél a sötét oldalról a világosra, hajnalodást is tapasztalnál, fordítva meg sötétedést és hogy leszáll az est.

De azért így is érdekes, és lehet fokozni még az időjárással is: Én egyszer egy téli hajnalon neteztem, odakint mínuszok, nagy hó, és néztem egy livecam képet, amin ausztrál tengerpart volt, délelőtt 11 óra, 30 fok és ették a fagyit, fürödtek.. mindez ugyanabban a percben ugynazon a Földön! Hát elég nagy volt a kontraszt.. :)

2014. okt. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Waff ***** válasza:
100%
Érzékeli mindenk,a "sávban" való "tartózkodást"...két lehetőség van: 1 sötétedés(estefelétől estig),2 világosodás (hajnalodástól reggelig) ki gondolta volna mi? :)
2016. márc. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!