Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lesznek még durva telek a...

Lesznek még durva telek a globális felmelegedés mellet?

Figyelt kérdés
2019. szept. 7. 19:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

#10 "Pár éve, azt hiszem, 2016-17 telén az elmúlt 100 év 3. leghidegebb tele volt."

Hát nem. A 2016/17-os tél, bár emlékezetesen hideg volt, a közelében sem volt a harmadik leghidegebb télnek, csak a 28. helyre futotta 1901 óta. (egyrészt a február az átlagnál enyhébb volt, másrészt a zord január is "csak" a 10. leghidegebb január volt 1901 óta)

Ajánlom figyelmedbe:

[link]


Ez a baj az időjárás/éghajlati témájú kérdésekkel: hiába tudományok szekció, mégis egy csomó ember megérzésből válaszol.

2019. szept. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Ezt a 3. leghidegebb telet valami meteorológiai oldal cikkében olvastam régebben, nem én találtam ki. Valószínűleg mást vettek alapul, máshogy számolták a leghidegebbet.

Pl. nem mindegy, hogy a napi leghidegebb és legmelegebb hőmérséklet átlagából számítjuk a napi középhőmérsékletet, vagy súlyozzuk az egyes órák hőmérsékletével.

De még azt se tartom kizártnak, hogy nem országos viszonylatban írták, hanem csak egy régióról. Erre nem tudok visszaemlékezni.

2019. szept. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Itt most nem egy-két szélsőségről beszélünk, hanem egy állandó tendenciáról. Tudok róla, igen, hogy, volt mínusz húsz fok is januárban egy éve. Viszont volt plusz tizenöt fok is - trikóban cigarettáztam január 17-én az ablakban,a napsütésben meg bagzottak a legyek, bár kissé kábán.

Nedves kontinentális éghajlaton ez nagyon nem kéne, hogy így legyen.

2019. szept. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

De, kell, hogy legyenek ilyenek is időnként a mi éghajlatunkon. 100 meg 200 évvel ezelőtt is előfordultak ilyen telek.

Néhány tizedfokot emelkedett az átlaghőmérséklet, de ettől függetlenül, az időjárás mindig is változékony volt.

2019. szept. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Juliusz48 ***** válasza:
Szerintem nálunk az is durva tél ha 30 fok van nappal.
2019. szept. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Globalis homerseklet es regionalis homerseklet kozt nagy kulonbseg van. A regionalis homersekletet a helyi legkori jelensegek hatarozzak meg ( pl h a szel az ocean felol nyaron hozza a meleg levegot, de telen mar nem hozza, mert a golf aramlat iranya mas olyankor ). A globalis homersekletnek a hatasai a sarki takarok olvadasan erzodnek. Ez kihat aztan a regionalis eghajlatokra, amelyeket megvaltoztatja. Regionalisan a valtozas erzodik.
2019. szept. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Magyarországon +10 fok körül van az éves átlag. De ne felejtsétek, hogy a +40 és -20 átlaga is +10 és a +20 és a 0 átlaga is +10. Az hogy az átlag szép lassan növekszik még nem jelenti azt, hogy nem lesznek szélsőségek.
2019. szept. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Érdemes elolvasni.


[link]


és érdemes olvasni az [link] többi cikkét is!

2019. szept. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!