Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szelektív hulladékgyűjtés....

Szelektív hulladékgyűjtés. Nem azért van ennyi szemét?

Figyelt kérdés

Ma gondoltam elviszem a szemeteket a háztól egy hulladéktelepre(Csány) 1 darab idős pali volt ott, én ugyan előtte szétválogattam a szemetet, de az neki nem volt jó úgy.(az irodában meg voltak vagy 20-an...)

Még vagy 1-2 órát ott szöszmötöltem, nekem kellett a helyére vinnem a szemetet is, már ott voltam, hogy hagyom a francba az egészet.


Nem azért hajigálják szét az emberek a szemetet, mert ugyan foglalkoznának a környezetvédelemmel, csak akik erre szakosodtak, kb sehogy se végzik el a munkájukat?



#hulladék #szelektív #hulladégyűjtés
2019. szept. 26. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:
12%
Mégis hány tonna vagy m^3 szemetet vittél, hogy 1-2 órát szöszmötöltél vele?
2019. szept. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
sokat, de nem ez volt a kérdés.
2019. szept. 26. 19:49
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

A szelektív hulladékgyűjtés valójában hazánkban még mindig gyerekcipőben jár (sok más országgal együtt).

Alapvetően ami felhozható általánosságban, az a szervezetlenség, a rossz infrastruktúra, a humánerőforrások nem megfelelő tagoltsága.

Végül pedig meg kell említeni a műszaki, technológiai hiányosságokat is. Egy biztos, a szelektív hulladékgyűjtés és hulladékgazdálkodás a jövőben nagyobb figyelmet igényel, és ez egy külön iparág lesz. Jelenleg viszont még bőven szükség van fejlesztésekre, ez egy lassú folyamat, még legalább kell 10-20 év, és akkor sem biztos hogy minden tökéletes lesz.

2019. szept. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A dolog egy kicsit bonyolultabb.

Olyan soha nem volt, hogy mindenki kiejtette a kezéből azt, amire többé nem volt szüksége. Néhányan mindig bizonyos rend szerint helyezték el a hulladékot. És olyen soha nem lesz, hogy minden hulladék tökéletesen a helyén lesz.

Mindezekből talán látható, hogy az emberiség e szép hosszú vonal valamelyik pontján van. Ahogy halad az idő, egyre halad a rendezettség felé, és lesz idő, mikor elégedett lesz a fennálló renddel. De az akkor sem a tökéletesség lesz.

Ami itt a lényeg, ha azt látjuk, a szelektív gyűjtés minősége a lustaság, nemtörődömség miatt gyengébb,akkor aki észrevesz ezt, annak érdemes szólnia. Ha a tudáshiány miatt van ugyanez, az kicsit bonyolultabb, de akkor az oktatás nevelés színvonalát érdemes növelni. A tisztességes munka viszont nagyon sok összetevőn múlik, néha úgy érezzük, visszafelé halad (és ez időlegesen akár igaz is lehet).

2019. szept. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"egyre halad a rendezettség felé"


Ez rossz megfogalmazás, és ellentmond a termodinamika főtételének is. A rendezetlenség mértéke (entrópia) u.is csak nőhet.

Egyébként a válaszod többi részével nagyrészt egyetértek.


És én miért lettem lepontozva?!

2019. szept. 28. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A hulladéktelepes illető szerintem olyan volt, bárhogy szétválogathattam volna, mindenbe beleköt.

Az a tipikus kisember, amikor hatalmat kap....

Youtube-on pedig rengeteg olyan video van, hogy működik nyugaton a hulladék válogatás.

Sajnos sokat nem ér, a banán köztársaságiak teleszórják az egész bolygónkat. :(

Márpedig ők vannak többen. :(

2019. szept. 28. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!