Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a fizika könyvem MKSA...

Ha a fizika könyvem MKSA mértékegység rendszert használ az baj lehet?

Figyelt kérdés
Most rendeltem könyvet és későbbi kiadás volt rá írva és direkt azért rendeltem,hogy SI mértékegység legyen benne.Ha ezt használom,akkor az mennyiben tér el az SI rendszertől?

2019. okt. 2. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:

*facepalm*

Mksa = si.

2019. okt. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem,hogy MKSA rendszert nem tér el annyira az SI-től,mert ugye előtte az volt érvényben és 1980-as években tértek át az SI-re.Illetve még középiskolából volt egy tanárom,aki azt mondta hogy az Mksa-t könyvet ne használjak,mert az rossz
2019. okt. 2. 21:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem baj, az MKSA valójában az SI-nek egy részhalmaza. gyakorlatilag három mechanikai alapegységet és egy villamos alapegységet definiál.
2019. okt. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

MKSA=méter-kilogramm-secundum-Amper Ez az SI részhalmaza.


"mert ugye előtte az volt érvényben és 1980-as években tértek át az SI-re"


Előtte sok más volt használatban, legalább hatféle mértékegységrendszer a CGS-től az MSVA-ig, de ezt hadd ne részletezzem. Tudományáganként volt egyébként különböző.


"középiskolából volt egy tanárom,aki azt mondta hogy az Mksa-t könyvet ne használjak,mert az rossz"


Akkor jó nagy hülye volt a tanárod. Egy fizikakönyv jóságát, használhatóságát egyébként sem a mértékegységrendszer határozza meg, hanem az, hogy a fizikai alapelveket, összefüggéseket mennyire tudja átadni az olvasónak. Mindegy az is, hogy az erőt kilopondban tárgyalják, vagy a töltést Franklinban, stb. a lényeg az, hogy a fizikai összefüggéseket az olvasó megértse. Ez a megértés viszont független az alkalmazott mértékegység-rendszertől.

2019. okt. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!