Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha valaki lávába esik mi...

Ha valaki lávába esik mi történik? Meghal egyből?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat

2019. okt. 2. 21:46
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

[link]


ez egy bővebb doksi az esetről: [link]


és van egy hosszú nyomozati leírás scribd-ten. Ez elvileg fizetős/regisztrálós oldal. Itt sem derül ki több mint a fenti két linkből. A második a mega -s oldal egy fájlmegosztó oldal,oda feltettem egy doc -ot amit amúgy is le lehet tölteni academia.edu ról csak körülményesen. Így könnyítettem rajta és feltettem oda. Így egy klikk a letöltés.

2019. okt. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

egyébként az eredeti kérdéshez még egy videó: https://www.youtube.com/watch?v=aAymSMrOlOQ


ez a fickó sem tűnik úgy,hogy lángra kapott volna alig fél méter távolságról egy elég nagy mennyiségű / felületű lávafolyamtól. Pedig ennek a folyamnak a hőmérséklete biztos ,hogy 1000°C felett van. De még csak halálra sem grilleződött. Pedig minimum 17 mp -t töltött el a láva közelében a videó tanulsága szerint. Szerintem egyszerűen nyílt színen található láva esetében nincs ilyen veszély. Nem fog meggyulladni az illető ennyi idő alatt. De ez a videó szerintem egy abszolút tipikus lávafolyam. Ha itt beleesik a delikvens ebből simán ki lehet kerülni élve. Lesznek komoly égési sérülései az illetőnek de ki lehet kerülni. A videó tanulsága szerint egy sokkal kisebb felülettel rendelkező botot is nehezen tol bele a lávába úgyhogy ezen elviekben talpméretű felülettel simán lehet járni elsüllyedés nélkül. De mint korábban is mondtam egy csomó paraméter hiányzik itt úgyhogy a kérdésre a válasz azoktól függ elsődlegesen. Azok meghatározása nélkül nincs is nagyon értelme ezen agyalni.

2019. okt. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Ez az utolsó videó azért egy sűrűbb, lassabb lávafolyás mondjuk egy ilyen vízként fröcskölő katlanhoz képest:

https://www.youtube.com/watch?v=C1gXBZ28r3Y

2019. okt. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
de ezt már réges régen leírtam,hogy mivel nem írta a kérdező,hogy milyenek a körülmények ezért a legvalószínűbb és statisztikailag leggyakoribb helyzetre írtam azt,hogy szerintem ki lehet kerülni belőle élve. Ki lett zárva az,hogy vulkánba esik,vagy közvetlen közelében van a kifolyási ponthoz. Amit küldtél videót itt még csak bele se kell esni,már egy kisebb darabja hamarabb veri agyon az embert mint megsülne. Ráadásul itt a gőzök gázok miatt esélytelen hogy beleessen az ember,mert hamarabb meghal azoktól. Azért általánosságba az a láva folyam amibe esélyes beleesni az inkább úgy néz ki amit én küldtem. Amit te küldtél azon egyértelmű,hogy ha beleesik az ember annak vége. A fröcskölő hullámzó több tonnás olvad kőzet rögtön agyonveri utána meg vége. Szerintem a kérdező sem kételkedett ebben és nem erre volt kíváncsi.
2019. okt. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértünk, nem is vitázni akarok, csak számomra viszont nem volt egyértelmű, hogy a kérdező mire gondolt. Igazad van, amit lávának hívunk, széles hőmérséklet tartományban mozoghat, és a válasz ettől függ.

(Respect)

2019. okt. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
A crazyshit-én láttam videót, egy csaj beleesik a lávafolyásba egy sistergés, kis füst, másodpercek múlva semm...
2020. febr. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
2020. márc. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 Wadmalac ***** válasza:
Hát ez bizony fake videó.
2020. márc. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Wadmalac: en tudom. En tettem ki. Biztos erre gondolt az egyel korabbi hozzaszolo is. A videon valoszinuleg viz van atszinezve meg filterezve. Vizkent viselkedik. Surusege is ranezesre viz. A robbanas meg gagyi.
2020. márc. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 Wadmalac ***** válasza:
Nekünk tiszta, hogy fake. Most már vélhetően másnak is. :)
2020. márc. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!