Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van itt olyasvalaki, aki...

Van itt olyasvalaki, aki csillagásznak készül?

Figyelt kérdés
Esetleg már belevetette magát vmilyen képzésbe is?
2010. júl. 19. 00:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Tök jó, hogy van itt ilyen emberke!

Milyen tárgyak vannak/voltak alapképzésen? Mi volt ami szemétparaszt tárgy volt/lesz? Ha mész mesterképzésre akkor anynira nem csalódtál a szakirányban nem? Milyen szakirányok voltak/lesznek? Engem érdekel ám.

Nah meg én is amatőrcsillagászkodom. Beszereztem egy távcsövet viszonylag olcsóért és hát kb. 4x ha belenéztem a félév alatt. Nem olyan könnyen megy. Már nem a belenézés, hanem az időjárás, a kedv, néha van hogy szép az idő de 11 fele azt mondom hogy majd holnap :P. És persze onnantól 1 hétig rossz idő, utánna időm nincs, aztán el is felejti az ember... Nah meg pici távcső, hold-ra jó, meg szaturnusz gyűrűjét megnéztem vele... 114/900

De ilyen számolások meg hasonlók, szerintem kedvem se lenne hozzá. Miket számoltok? Gondolom van analízis meg hasonlók is (mármint ember által hallott tantrágyak is)

Hát egyenlőre ennyi jutott eszembe :)

2010. júl. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Eléggé függ az alapszak attól, hogy fizika vagy földtudományi. Bár mindkettőn vannak felesleges tárgyak, mint EU és Mo. meg minőségbiztosítás, menedzsment, és hasonló hülyeségek... Viszont első évben még van biosz (idéntől nem lesz), kémia, statisztika. Aztán matek többféle van: analízis, vektorszámítás, differenciálegyenletek. Meg rengeteg fizikus tárgy: mechanika, termodinamika, elektrodinamika, optika és relativitáselmélet, stb... És mellette van 1-2 csillagász tárgy, mint "Bevezetés a csillagászatba" és hasonlók, plusz félévente 1 észlelési gyak. A gond az, hogy ez inkább számolás, mint "nézelődés", úgyhogy ha Téged ez érdekel, inkább maradj meg amatőr csillagásznak :D
2010. júl. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ha olyan kevés a gyakorlat, akkor mégis mire számítanak, ki fogja a jövőben felfedezni azokat az üstökösöket, amelyek esetleg belecsapódhatnak a földbe???
2010. júl. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Köszönjük a választ, jó hogy van ilyen ember (biztos ha keresnénk lenne több fórumon is de így most csak Te vagy nekünk :) ).

Mi a jelentős eltérés a fizika v. a földtudományi szakon? Miből mik lehetnek? Mennyire látszik biztosnak majd az elhelyezkedés a szakmában? Látszik biztosak tűnő munkahely ilyen végzettséggel?

Én igazából infósként lassan végzek BSC alapon, és valóban ugyanilyen nevű felesleges tárgyak előfordulnak mint menedszment minbizt előfordul... (nálunk szerencsére a tanár is lesz@rta). A matek is nagyjából hasonló(nevűek), ami kemény lehet még az a fizikai tárgyak. Húú abból nagyon nem voltam jó, pedig nálunk csak fizika 1-2 volt.

A csillagász tárgyak meg hát igen.

Ami az én iskolámban elmondható volt, hogy az elején nálunk is sok volt az úgymond értelmetlen tantárgy. Viszont az utolsó 2 félévre csak szakos tárgyak voltak. Gondolom ez nálatok is így lesz.(?) Lehet az észlelés is megfog sűrűsödni a későbbiek folyamán? Hol zajlanak az észlelések? Kibérli a suli valamelyik csillagvizsgálót, vagy van a suliba építve obszervatóruim (vagy hova gondolok éppen?), esetleg mobil kereskedelemben kapható távcsövekei vanank, és azokat használjátok?


Az utolsó válaszoló írta hogy:

„Ha olyan kevés a gyakorlat, akkor mégis mire számítanak, ki fogja a jövőben felfedezni azokat az üstökösöket, amelyek esetleg belecsapódhatnak a földbe???”


A helyzet az, hogy nem kevés a gyakorlat, sőt szinte minden tárgyból van. Ahogy a kolléga írta több a számolás mint a nézelődés. Neki nem az lesz a dolga, hogy felfedezze az objektumokat, hanem a gépek által felfedezett objektumok pályáját, fizikáját, anyagát ki tudja számítan.

És sajnos probléma a teljes oktatással, hogy pl. míg én informatikusként végeztem, egyetlen egyszer sem bontották szét a számítógépet, hogy ugyan már nézzünk bele hogy mégis mi van a ház alatt. Ergo kell a szakma iránti elhivatottság.


Olyan kérdésem lenne, hogy milyen szakmai buktatós tárgyak vannak? Nálunk sok volt. Van akinek a programozás a mumus, van akinek az architektúrák, van akinek az elektró. A csillagász szakmábhan milyen hasonló nagysúlyú "szóró" tárgyakról hallottlá/éltél meg. A matek fizika egy dolog, nah de szakmai. LEsz mittudomén "nap", hold", "mélyobjektumok" tárgy? A szakmai részét nehéz elképzelni. Mert ugye a valóságban ahogy valaki is írta, elolvas az ember 1-2 könyvet és a téma császárának godnolja magát :P. De mittudomén egy-egy napkitörést, napszelet számolni az már eszébe nem jut az egyszerű halandónak.


Bocsánat a hosszú hsz-ért.

2010. júl. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"És sajnos probléma a teljes oktatással, hogy pl. míg én informatikusként végeztem, egyetlen egyszer sem bontották szét a számítógépet, hogy ugyan már nézzünk bele hogy mégis mi van a ház alatt. Ergo kell a szakma iránti elhivatottság. "

Nekem is van informatikai papírom, de nem dicsekszem vele. Amikor 1997-ben a fősulin 3 (általunk használt) oktatóteremből 1 XT-hálózat, egy hálózat nélküli vírusokkal teli 386-os, meg egy hálózatos 386-os ca. 5-6 db géppel, akkor szerinted milyen színvonalú oktatás lehetett?

Gépbe nem néztünk igazán, csak tessék-lássék, pedig volt olyan tárgy, aminek a tematikájába ez bőven belefért volna.

2010. júl. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Igazából én sem dicsekszem vele, főleg hogy még nincs a kezembe a diploma (nyelvvizsga hiány maitt).

Attól függetlenül nem bánom hogy idejártam, a tudásom megsokszorozódott a fősulin, tényleg tanultam olyan dolgokat amikbe soha nem fogtam volna bele. Még ha lehet pénzre nem is tudom majd váltani a munkaerőpiacon.

És szerintem a csillagász kollégának is lesznek még hasznosabb gyakorlatai is mint a differenciálegyenletek. Csak hát valahol el kell kezdeni.

2010. júl. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!