Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A szokatlanul meleg ősz az...

A szokatlanul meleg ősz az oka, vagy a műanyag nyílászárók, hogy még mindig nem kell fűteni?

Figyelt kérdés

Ez lesz az első telem műanyag nyílászárókkal.

Tavaly, és az előző években megfagytam a házban, a fűtés sem az igazi, meg az ablaknál lehetett is érezni, hogy jön be a hideg.

Most még a hőmérséklettel kapcsolatban nem tudom, mire gondoljak, de hogy nagyon erőteljesen szigetelnek ezek a nyílászárók, az tuti.

Vidék, eddig sokszor nem aludtam a kutyaugatás miatt.. Most nem hallatszik be. Illetve egy-egy kocsit is úgy hallottam, mintha kint állnék az utcán, most meg egyáltalán nem hallom, vagy csak nagyon gyengén.

Szóval ha ennyire jól hangszigetel, akkor gondolom a hőszigetelése is komoly, de nem értek hozzá.

Vajon csak ennek köszönhető, hogy nem kell fűteni, vagy a régi ablakaimmal sem kéne még?

Az időkép szerint most 6 fok van kint. A házon nincs szigetelés egyébként.



2019. nov. 24. 20:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én a meleg őszre szavazok, nálam még be sincs zárva az összes ablak.
2019. nov. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan jelent valamennyit, hogy hőszigeteltek lettek a nyílászárók, de ezen felül a páratartalom is megnőtt a folyamatos 'szellőzés' hiányában. A magasabb páratartalom pedig magasabb hőérzetet is okoz, azaz a párásabb de hidegebb környezetet nem érezzük annyira hidegnek. Csak remélni lehet, hogy a szellőzés hiánya majd nem okoz párásodást, páralecsapódást, végső soron penészedést a lakásban.
2019. nov. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is-is, de inkább a nyílászárók. Tavaly is elég enyhe ősz volt (mondjuk akkor november közepe táján rendesebben lehűlt).
2019. nov. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 EagleHUN ***** válasza:

Nyílászárók cirka 30% körüli megtakarítás illetve hőtartást jelentenek.

(Ha lenne akkor a falak szigetelése szintén 30% -ot jelentene)


Ha a régi ablakaid mellett a légmozgás is erősebb volt akkor emiatt is jobban fázhattál.


De a kérdésre visszatérve annyira nincs jó idő hogy ne kelljen fűteni egy fal szigetelés nélküli épületben.


Ha nem nyitod ki az ablakokat akkor több hő marad bent és halmozódik fel pl főzés fürdés okán, csakhogy ilyenkor a pára is benn ragad és jó eséllyel a falakon fog lecsapódni.

Ami viszont hamarosan penészedéshez fog vezetni.


Szellőztetned és fűtened kell ha ezt el szeretnéd kerülni. A műanyag nyílászárók jó lég szigetelésének ez a hátránya.


A hang és hő szigetelés ugyan nem fedi egymást 100% -ban de azért persze sokat jelent ebből a szempontból is hogy már nem lyukas ablakok vannak az épületen.

2019. nov. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező,

milyen szobahőmérsékletnél kell neked fűteni?

Mennyire napos fekvésű az épület?

Mekkora ablakfelület van?

2019. nov. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek, mind hasznos volt!


Ma 17 fokra, és 67%-os páratartalomra jöttem haza. Most bekapcsoltam, de nem kizárt, hogy éjszakára megint lekapcsolom.

Amúgy nagyon fázós vagyok, de mivel nagyon rossz a fűtésem, lehet már megszoktam az utóbbi 2-3 télen a hűvösebbet, mivel nem volt más választásom.

20 fokban még nem kapcsolom be, 18-ban már igen.


Főzénél kinyitom az ablakot, illetve épp egy páramentesítő beszerzésén gondolkodom, erről is írtam ki kérdést, várom a normál black friday-t, mert az elmúlt 2 hétben drágább lett, amit kinéztem, még jó, hogy tudom, mennyi volt eredetileg! :D


Egy erdő mellett lakom, ami délelőtt totálisan beárnyékol, déltől süt ide a nap, de 3kor már kezd sötétedni, szóval a nap nem tud melegíteni.

Ez nyáron nagyon jó, a hatalmas fák kiváltják a klímát.

2019. nov. 25. 17:33
 7/17 anonim ***** válasza:
55%

Akkor fűtesz, csak kevesebbet.

A kérdésből az jön le, hogy idén még nem fűtöttél.

2019. nov. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

2-3 napja volt lehűlés, azóta kapcsolom csak fel, de csak fürdéshez.


Valóban, ha napi 2-3 órát megy, akkor az számomra a "nem kell fűteni" kategória.

2019. nov. 25. 18:41
 9/17 anonim ***** válasza:
55%

Én hidegtűrő vagyok, de 16-17 foknál már én is befűtök.


Csodálkoztam, hogy akármilyen szigetelésed van se tudnál egy normál hőmérsékletet csinálni a házban fűtés nélkül.

2019. nov. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Hú, ezt nem értem...
2019. nov. 25. 19:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!