Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A szokatlanul meleg ősz az...

A szokatlanul meleg ősz az oka, vagy a műanyag nyílászárók, hogy még mindig nem kell fűteni?

Figyelt kérdés

Ez lesz az első telem műanyag nyílászárókkal.

Tavaly, és az előző években megfagytam a házban, a fűtés sem az igazi, meg az ablaknál lehetett is érezni, hogy jön be a hideg.

Most még a hőmérséklettel kapcsolatban nem tudom, mire gondoljak, de hogy nagyon erőteljesen szigetelnek ezek a nyílászárók, az tuti.

Vidék, eddig sokszor nem aludtam a kutyaugatás miatt.. Most nem hallatszik be. Illetve egy-egy kocsit is úgy hallottam, mintha kint állnék az utcán, most meg egyáltalán nem hallom, vagy csak nagyon gyengén.

Szóval ha ennyire jól hangszigetel, akkor gondolom a hőszigetelése is komoly, de nem értek hozzá.

Vajon csak ennek köszönhető, hogy nem kell fűteni, vagy a régi ablakaimmal sem kéne még?

Az időkép szerint most 6 fok van kint. A házon nincs szigetelés egyébként.



2019. nov. 24. 20:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
55%

kicsit gyenge a magyarod


már megfagytál volna fűtés nélkül, a legjobb szigeteléssel is

2019. nov. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Na az biztos nem gyenge. Értelmetlenséget írtál, és még te szólsz be...


Dehogy fagytam volna meg.

17 fokra értem haza, nem volt fűtés.

Volt olyan év, mikor kint huzamosabb ideig -18 fok volt, hogy bent nem ment 13 fok fölé. Nyilván nem volt melegem, de még mindig élek.

2019. nov. 25. 19:25
 13/17 anonim ***** válasza:
55%

"ha napi 2-3 órát megy, akkor az számomra a "nem kell fűteni" kategória."


ha fűtesz napi 3 órát és azt mondod: "nem kell fűteni", az hazugság vagy nem értesz magyarul.

2019. nov. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, magyar szakosként értek magyarul.

Köszönöm...


Mindenki normális módon tudott kommunikálni, és hasznos választ adott, egyedül te kötekedsz és hisztizel. Lépj tovább, mert értelme nem volt a kommentjeidnek.

2019. nov. 26. 17:07
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nősülj meg, kérdező, és máris nem kell gondolkodnod, hogy fűtsél-e, vagy sem. :-))

Hogy a kérdésre válaszoljak, a tavalyi évben szakasztott ilyen idő volt, kb december elején kezdett foga lenni a télnek. Tehát ha változást észlelsz a hőérzetedben, akkor azt betudhatod az ablaknak.

2019. nov. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Nő vagyok, akkor menjek férjez? :D


Tavaly is hosszú ősz volt, valóban. De a franc se emlékszik már, mikor kezdtem fűteni.

Ma 15 fok volt. Mindegy, nem is fontos.

Elég jó ez így, hogy csak decemberben kell igazán fűteni.

Pár éve olyan nagy hideggel kezdődött a szeptember, hogy szept. elsején már fűteni kellett, és onnantól végig.

Egy kollégám szerint ez is a globális felmelegedés része, mostmár ilyen enyhe telek lesznek, illetve rövidebbek, mint 20-30 éve. Majd meglátjuk.

2019. nov. 26. 18:34
 17/17 anonim ***** válasza:

2015 és 2016 október volt nagyon hideg tartósan

most (meg tavaly is) átlagostól melegebb van


[link]

2019. nov. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!