Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan tudok én, mint ateista...

Hogyan tudok én, mint ateista analitikus gondolkodó, bebizonyítani azt egy vallásos embernek hogy az evolúciónak tudományos alapjai vannak? Hogyan tudnám megnyerni a vitát, milyen bizonyítékokra van szükségem?

Figyelt kérdés

2019. nov. 28. 19:42
1 2 3
 21/22 Pombe ***** válasza:
86%

#17: "Így persze, hogy nehéz a teremtéselmélettel szemben meggyőzőnek lenni."


Miért? Szerintem tök könnyű lenne meggyőzni arról is a lapos Föld hívőket, hogy a Föld gömbölyű. Arról is könnyű lenne meggyőzni őket, hogy a Föld és az univerzum nem 6000 éves.


Mégis lehetetlenség erre vállalkozni.


Honnan lehet tudni, hogy te nem ugyanezen sültbolondok közé tartozol az evolúciótagadásoddal?

2019. dec. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Egy statisztika szerint, az önmagukat kereszténynek valok több mint 50% elfogadja az evolucios elméletet, ahogy tudomány állitja.

Kamasz és fiatalkorom egyik legnagyobb szenvedélye volt az emberi evolució. Minden letező könnyvet megvettem a témába és többszőr is elolvastam őket. Nagyon érdekelt a csillagaszat is és sokat olvastam.

Ugyanakkor kerestem magam modján az istent is és sokat meritettem a keresztény tanokbol. Nem zárkoztam el mereven semmilyen spirituális rendszer igazságaitol se ha úgy éreztem van benne valami, vagy izgalmas.

Végül C.G.Jung felfogását és értelmezését éreztem a leginkább azonosulhatonak.


Azt hiszem ugyan az az ősztön késztetett a tudomanyos és spirituális út keresésre is. Az ismeretlen, titokzatos megismerésének vàgya.

2021. jún. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!