Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ősrobbanás előtt az anyagot...

Az ősrobbanás előtt az anyagot mi tartotta egyben?

Figyelt kérdés
Ahhoz hogy ősrobbanás legyen,egy helyen kellett lenni az összes anyagnak.Azt mondják a tudósok,hogy ez a "hely" kisebb volt,mint egy szubatomi részecske.Na de mi tartotta ott?Ennek e részecskének a gravitációs ereje?
2010. júl. 19. 14:02
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
a GUT-erő... állítólag. ez a Nagy Egyesített Elmélet, amely egymagában foglalja az Erős és Gyenge kölcsönhatást, a Gravitációs és az Elektromágneses erőt. abban a "pillanatban", térben csak ez az egyetlen, hatalmas, homogén erő létezett... asszem
2010. júl. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Sose tudjuk meg pontosan, csak találgatunk...
2010. júl. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A kis helyen való tartózkodás, lehet, hogy csak rövid ideig tartott.

Egy előző világegyetem összezuhant, majd pedig ütközést szenvedvén (amit nagy bum nak mondunk) ujból kitágult.

Ez saját gondolat.

2010. júl. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 hasasasa ***** válasza:
40%

hogy mi tartotta egyben???


hát chuk norris marka

2010. júl. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

has megint alkotott....namind1


Egy kis korrigálás:

Az ősrobbanás előtt nem létezett anyag, csak energia.Az anyag az ősrobbanás után jelent meg mikor is az antianyag és az anyag mennyisége között a szimmetria sérült, az anyag javára.


Hogy mi tartotta össze azt a végtelen mennyiségű energiát?Nem tudni. Viszont a GUT az nem is rossz lehetőség. Lehet ebben rejlett az egyensúly.De ezen még gondolkodni fogok vagy kiolvasok még egy könyvet.Már csak azért is! :)


18/F

2010. júl. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 hasasasa ***** válasza:
jól teszed hátha rájösz és kapsz egy nóbel díjat
2010. júl. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
villanykörte válasza a legvalószínűbb. A fekete lyukak mindent elnyelnek, de az anyga ugye nem vészel! Lehetséges, hogy a feketelyukak olyan mértékben görbítik meg a teret (végtelen mértékben), hogy a tér-idő szövet átszakad, s az ott eltűnő anyag egy nagy bumm keretében új univerzumként vagy az univerzum egy másik pontján gamma sugárzásként tör elő (fehér lyuk). (GRB)
2010. júl. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem értelmezhető az ősrobbanás "előtt" kifejezés, mivel az idő nem elkülőníthető a tértől, s az ősrobbanás előtti idő nem létezik, nem volt tér se idő, nem volt téridő.
2010. dec. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az Ősrobbanás "előtt" még nem létezett anyag.
2012. nov. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
És ezt honnan tudjátok? Lehet, hogy az Anti-anyag mértékletes veszítését követően lett a "nagy bumm". Egyébként a fekete lyukról ötlet: Egyes pulzárok olyan gyorsan forognak, hogy az anyagot elnyelik és hasonló gravitációs erővel/mérettel-tömeggel rendelkeznek, mint a fekete lyukak. Ki tudja, a fekete lyuk egy olyan égitest, amely ugyebár elnyeli az anyagot, de annyira gyorsan forog, hogy a fény sem tud távozni, nem pedig mert LYUK... Szerintem elég idióta ötlet ez a lyuk dolog, én ezen agyaltam és kb 10 perc mulva erre a magyarázatra jutottam ezt illetően.
2013. máj. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!