Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Rossz ember az akit nem...

Rossz ember az akit nem érdekel a klímaváltozás?

Figyelt kérdés

Nem gyűjt szelektíven, nem érdekli a környezet, bolygó sorsa.


Magyarországon többségben ilyen emberek vannak?



2019. dec. 2. 14:08
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
0%

Csak abban tévedsz, hogy itt nem rettegni kell, hanem cselekedni.

A migráncsoknál pedig nem cselekedni kell, hanem bőven elég rettegni (és szavazni, a jó helyre, természetesen).

2019. dec. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
Ilyen ember Jordan B Peterson, pedig ő egy jó ember. Csak plsz a klímaváltozást.
2019. dec. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Mellesleg, aki külföldről rendel termékeket, pl ebay, Ali, stb, az tisztában van azzal, hogy mekkora környzeti teher ideszállítani a rendeléseit?

És miért nem itthon veszi meg? Jah, azért, mert 5x annyiba kerül? Akkor most mi fontos? A klímaváltozás visszaszorítása, vagy az, hogy csóró valaki és spórol?

2019. dec. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
55%

Ha csapvizet iszol, az már egy jelentős dolog (mondom ezt kézzel fogható adatok hiányában).


Mire egy palack víz a sarki közértbe került, addig hány járművön keresztül szállítják mind a nyersanyagokat, mind a késztermékeket? Legalább 7-8.

2019. dec. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 Wadmalac ***** válasza:
75%

#23:

Van ennek is némi valóságtartalma, de nem kéne elfelejteni, hogy amit itt veszel meg ötször drágábban, az esetek 90%-ában ugyanott készül, mint amit direkt Kínából veszel, szóval azt is idehozták, ugyanúgy.

Esetlegesen azzal lehet kevesebb az itt vett cucc környezetterhelése, hogy ötször annyiért kevesebbet lehet eladni, kevesebbet hoznak.

Még egy apróság: az összes globális szállítási mód közül a tengeri szállításnak a legkisebb a környezetterhelése, emissziója, szállított tömegre arányítva.

Sőt, összességében is a világ összes szállítási emissziójából a legkisebb hányad.

Az országúti szállítás emissziója világszinten két és félszer annyi, mint az ÖSSZES többi szállítási módé együtt (14-16% vs. 6%)

2019. dec. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
52%

Én rendeltem már Ebay-ről ingyenes szállítással kisebb csomagokat és mindig "Air mail" felirat volt rajtuk.


Lehet, hogy sok dolog jön tengeren, de sok nem azon jön. Főleg hallottam már olyat is volt munkahelyen, hogy Kínából egy sürgős alkatrész szállítmányt repülővel hozattak ide, a többletköltség ellenére is.


Szóval megint ott tartunk, hogy a legnagyobb környezetszennyező az ipar.

2019. dec. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 Wadmalac ***** válasza:
100%

Így van, az ipar.

Meg a mezőgazdaság, meg az energiatermelés, meg az országúti közlekedés.

A repülés éppenséggel a tengeri szállításnál csak kicsit rosszabb emissziós arányú.

Persze amíg megy, szennyez, de gyorsan ér A-ból B-be.

2019. dec. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=-Yp1KKWpPpU


Miért keletkezik műanyag hulladék nálatok?

Szükséged van annyi petpalackra? Mit szállítasz benne? Innivalót - miért nem jó a csapvíz?


Aki veri a mellég, hogy hetente visszavisz 2 tucat pet palackot, az támogatja az ipart, ami azt előállítja ezeket. Akkor tenne a klíma védelemért, ha ezeket meg sem venné. Az utólagos újrafelhasználás bizony szintén túlzott teher. Főleg, hogy kezd tönkremenni.


A képmutatás? Ignorancia?

Igazából azok az ignoránsok, akik nem a fogyasztási kultúrájukat változtatják meg, hanem elhiszik, hogy a kuka tömködése pontosan elég ahhoz, hogy jobb legyen a bolygónak.


Magyarországon olyan emberek vannak, mint te. Nagyon nagy részben közös a kultúránk és közös az oktatási rendszerünk és nagyon kevésben térünk el gondolkodásmódban.


Az "unokámnak legyen hol laknia" érv mellett, ha nem autóval járok munkába, akkor negyed annyi pénzt tudok keresni és nem lesz unoka, mert a saját albérletemet nem fogom tudni abból a pénzből kitermelni. - És ez MOST van és MOST probléma. Ha ez nem oldom meg, pontosan tudod te is, hogy nem lesz unoka.

2019. dec. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Belefér-e a teljes éves szemét termelésed egy literes befőttesüvegbe?


[link]

[link]

2019. dec. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
44%
Én mar rendeltem a kaját. Akkora műanyag tálban kaptam, hogy csak lesek. Biztos rossz ember vagyok. Valaki, aki jó ember, megölne, hogy bizonyítsa, hogy ő mennyire jó ember?
2019. dec. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!