Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A globális felmelegedés...

A globális felmelegedés valóban kipusztíthatja az emberiséget pár évtized alatt?

Figyelt kérdés
Mármint, ha nem teszünk ellene.

2019. jan. 21. 12:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Pár évtized alatt azért talán nem, de párszáz év alatt erősen megtizedelheti.
2019. jan. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Pár évtized alatt kizárt. Pár évszázad alatt viszont simán megtörténhet.


A mostani cél az, hogy 2 fok növekedésnél sikerüljön megállnunk. Én a magam részéről nem vagyok ez ügyben optimista. De mennyi lesz valójában a felmelegedés mondjuk 100 év múlva? 4 fok? 6? 8? 10? A 4 fok túlélhető, de a mostaninál sokkal alacsonyabb népesség mellet. A 8 fokot szerintem a legtöbb ma élő faj nem viselné el.


Ajánlom még az itteni #16-ost

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__949..


és az itteni #10-est

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..

2019. jan. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%

Itt óriási fogalomzavarok vannak amúgy:


Mit értesz kipusztulás alatt? A jelenlegi jóléti civilizáció összeomlását?


Az emberiség pár ezer főre zsugorodását (ezt bunkerekben is túl lehet élni még totális atomháborút követve is)


Vagy az utolsó élő ember haláláig menjen a dolog?

2019. jan. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
17%

Pár évtized alatt??? Néhány év és végünk, már a 2 fokos határhoz is rohamosan közeledünk.

Utána meg a folyamatos népességnövekedés miatt, beláthatatlan következmények lesznek.

Szerintem.

2019. jan. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

A média erősen eltúlozza amúgy a globális felmelegedés hatásait, mert valamilyen oknál fogva azt hiszik hogy a jelenlegi Föld bolygóból Vénusz szerű lesz, de ez óriási hülyeség, a tudósok többsége sem ért ezzel az elmélettel egyet.


Valószínűleg inkább olyasmi lenne a helyzet ha így folytatjuk hogy egy bizonyos foknál már nem növekszik tovább pl +4, összeomlik a fejlett civilizáció és az emberiség létszáma a tizedére csökkenne, de ez is kb a 22. században lenne várható. De nem pusztul ki az emberiség, inkább megint sikerül egy új középkorba visszafejlődni.


De a folyamat akármikor visszafordítható a légkörből való szén dioxid kivonásával.

2019. jan. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Valójában annyira bonyolult rendszert alkot a Föld, hogy csak sejtéseink vannak a várható következményekről. Eddigi tapasztaltaink szerint ez egy stabil rendszer, nagy vulkánkitörések, naptevékenység változás vagy más egyéb hatására ugyan kibillenhet az egyensúlyi állapotából, de némi idő múlva visszatér oda. Persze voltak már eddig is felmelegedések és lehűlések, csak sokkal lassabban változott a klíma, mint ma. Szóval fogalmunk sincs arról, hogy a mostani változás csak kitéríti a rendszert az egyensúlyából, vagy egy másik stabil állapotba billenti, ahol gyakorlatilag nincsenek meg az élet feltételei.
2019. jan. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha folytatódik a felmelegedés, akkor valójában jégkorszak fog lejátszódni, főleg Európában. Levezetem: az üvegházhatású anyagok amiket használunk (pl spray) elkezdik melegíteni a klímát. Az emelkedő átlaghőmérséklet miatt a tundrák elkezdenek olvadni, kiszabadul az ott lévő CH4 (metán), ami erős üvegházhatású gáz. A tovább emelkedő átlaghőmérséklet miatt elolvadnak a sarki jégsapkák, ami miatt elkezd emelkedni a tengerszint. A sós- és édesvíz keveredése miatt a Golf-áramlat eltérül, megszűnik, így nem szállítja tovább a meleg időjárást Európába. Beköszönt az új jégkorszak. Én 100 évnél nem adok többet az emberiségnek.
2019. jan. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem a globális felmelegedés teszi ezt, hanem az ember. Most csak egy kis háborúcska volt a közelkeleten, és itt pánikban él néhány éve pár millió ember. Annyira, hogy bármilyen őrültségre képes önmaga ellen.

Na most ezt képzeld el ezerszeresen (az föld szempontjából még mindig elég kicsi változás, csak nagy területeken). Az ezerszeres hatásra az emberek egymást fogják kipusztítani. A barlangokban is.

Egyébként aki itt néhány tíz évre jósol, az tanúságát adta annak, hogy fogalma sincs, miről beszél.

2019. jan. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8 Amíg nincs valami globális katasztrófa... addig bőven eljátszadoznak egymással a nagyhatalmak.


Az atomfegyverek korában nem valószínű egy totális háború. Inkább gazdasági, kiberháborúvá alakult minden.


Amíg a gazdasági rendszer működik, ez nem fog változni, feltehetőleg.


Szerintem, bár ez szubjektív vélemény... a globális klímaváltozás be fog ütni, de olyan ütemben, hogy a kővetkező évtizedekben a tudomáy és a technológia felülkerekedik ezen.


Az interneten felnőtt és született Y és Z generációs egyedek pedig máshogy gondolkoznak.


Meg lehet nézni a közel-keleti balhékat. Telefonokkal filmezik az akciót és rakják fel Youtube-ra, Facebookon szervezik a felkelést stb stb... szerintem sokkal nehezebb manapság totális háborúba hajszolni az embereket, hiszen az internet két végén ülő kockákról van szó.


Ami realitás szerintem az túlnépesedett, túlzsúfolt városok, elszigetelt védett gazdagnegyedek, és nyomortornyok százai több milliárd ember számára.


Pl a Dredd bíró, Emlékmás vagy az Elysium utópiája.


A gazdagok és a szegények közt méginkább nő a távolság. Ezt tippelném a következő évtizedekre.


Persze egészen más jövőképek is elképzelhetőek. Ha a technológia a következő 20-30 évben stabilan fejlődik, akkor 50 éven belül megvalósulhat a Mátrix.


Egereknek tulajdonképpen akár a mai neurális interfész technológiával összerakható lenne.

10 éven belül patkány, főemlős 20-30 éven belül létrehozható az első emberi teljes szenzorimotoros virtuális valóság az agy számára. Akkor élhetne a föld alatt is több milliárd ember biochamberekben.


Persze ismétlem, ha a technológia ilyen ütemben fejlődhet és nincs globális katasztrófa (pl napvihar, szupervulkán, aszteroida, vírus)

2019. jan. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Pl a Dredd bíró, Emlékmás vagy az Elysium utópiája."


Elírtam: disztópiára gondoltam, a mega-nyomorvárosok alatt.

2019. jan. 22. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!