Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyenek voltak régebben a telek?

Milyenek voltak régebben a telek?

Figyelt kérdés
Tényleg az volt a jellemző, hogy decemberben leesett a hó, s nem olvadt el márciusig? Tényleg hidegebbek voltak a telek? Fiatal vagyok 21/F, 1-2 emlékezetes télre emlékszem, 2002-2003 tele, 2004 tele, ezek úgy megmaradtak. De mi volt 30-40 éve? Bár a hegyekben manapság is sokáig havas a táj. Pécsi vagyok amúgy, most alig lehet hóval találkozni.
2019. dec. 10. 21:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 50 vagyok és valóban régebben jobban elkülönültek az évszakok.

A telek rendszeresen végig hóval fedettek voltak.

Amire én emlékszem az 60 cm hó volt városban, ahol nem volt ellapátolva.

Anyám viszont beszámolt olyanról, hogy Tolna megyében ember magasságban állt a hó.

Hogy ebből mi igaz, nem tudom.

2019. dec. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát akkoriban a telek valóban erősebbek voltak. Manapság inkább az évszakok eltolódása az, ami megfigyelhető. A 2000-es évek után pl. fehér karácsony is alíg volt.
2019. dec. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%

Ja, és gyerek koromban a sárgarépát és a szén darabot a hóember legmagasabb pontjára tettük, orrként és szemként és egy seprűt szúrtunk az oldalába.

Manapság a fiatalok a sárgarépát és a szenet oda alulra rakják és okostelefont nyomnak az oldalába.

:)

2019. dec. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Nem az volt a jellemző, sőt. Pár mp google keresés kihozza, hogy 100 éve is ritka volt a fehér karácsony.


"...1901 és 2017 között ugyanis 58 magyar figyelőállomás adatai alapján sem decemberben, sem januárban nincs egyirányú hőmérséklet-változás. Az évszak melegedése - közli a klímakutató, Bíróné Kircsi Andrea - kizárólag a februárban megfigyelt változásoknak köszönhető."


"Szombathely: december 24-26 között az 1951–2017 időszakban mindössze 21 alkalommal volt egyáltalán hótakaró"


[link]

2019. dec. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

Én '87-ben voltam nyolcadikos, azon a télen két hónapig volt használható a suli udvarán a focipályán csinált hűtetlen korcsolyapálya.

Körbe lett hordva fél méter magasan homokkal, földdel, feltöltve 20 centi vízzel és kész.

És a fő poén, hogy a sulitól 1 km-re lakva a lépcsőházból kilépve vettem fel a korcsolyát, onnantól a koripályáig korcsolyával mentem el a falusi hátsó út lefagyott, letaposott hó-jég páncélján. :)


Ha jól emlékszem, '96-ban volt, amikor a BME-re járva egy komplett hétig nem tudtam feljutni suliba, mert a 10-es út járhatatlan volt, Pilisvörösvár és Piliscsaba közt a honvédség takarította el az elakadt autókat.

2019. dec. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

1990-2000-re emlékszem, lehet csak megszépült, de voltak jó telek. Minden télen volt azért hótakaró meg hidegek.


Igen volt olyan, hogy offolták a sulit mert derékig ért a hó.


Fehér Karácsony ritka volt már akkor is.

2019. dec. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

Tényleg, most eszembe jutott, hogy 2000-2001 szilveszterre Várpalotára majdnem nem tudtunk elmenni, haver Trabijára fel kellett feszegetni a hóláncot, árokba csúszott kocsikat és hóakadályokat kerülgetve mentünk le, emlékszem, volt, ahol az útszéli hófal magasabb volt a Trabinál, egy hajtűkanyarban meg benne volt szemben a hófalban egy egyes Golf negatív orrlenyomata. :D

És szilveszter éjjel úgy szakadt a hó, hogy nem látszott tőle az 1 km-re fellőtt túzijáték.

2019. dec. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
#7 Tényleg valami rémlik :D az nagyon durva volt. Bár én akkor még csak 13 voltam és otthon nyomtam a SimCity3000-et. Közben néztem kifelé a hótakarót aztán másnap nyomtuk a szánkópartit.
2019. dec. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%

Ezt adatsorokon érdemes nézni, nem nosztalgikus beszámolók alapján. Mindenki a különleges eseményekre emlékszik legjobban, és gondol vissza leggyakrabban.

Itt nézheted vissza a fagyos és havas napok számát 5 városban:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Olyan óriási változás nincs még, a tél továbbra is tél.

2019. dec. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%

Majdnem belinkeltem én is, amit az előző.

További állomások vannak pl. itt:

[link]

(de csak 1973-tól vagy még későbbről, és a spanyol is okozhat kisebb gondot)

Böngésszél, oszt csekkold le, jól emlékszik-e a nagymuter. :D

2019. dec. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!