Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tesztek vmit a környezetvédele...

Tesztek vmit a környezetvédelemért?

Figyelt kérdés
2010. júl. 20. 07:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kedves 9:54

Nem is azon volt a gond hogy megállított. Hanem hogy kicsit közönségessé tették ezzel magukat, vagy hogy mondjam. Egy ekkora szervezet szerezze meg állami úton a pénzt. Sőt úgy gondolom, hogy 2x húzzák le az emberről a bőrt. 1x mikor az adómból elveszik , 2x meg mikor az utcán. Ami szerintem nem korrekt. (ezért vagyok inkább rájuk kiakadva talán?). Sok építkezés, fejlődés megy végbe a környezetvédelem nevében, állami támogatással. Európai uniós támogatásból is rengeteg féle van ami szintén emberek támogatásából zajlik.

Nem mondom van mit még tenni a környezetért, egyáltalán nem vagyunk rendben ez ügyben, de úgy érzem a szívem mélyén, hogy azzal hogy pénzt csikarnak ki az emberekből, azt a hitelt vesztik el, hogy ők egy jó ügyet szolgálnak. Ezzel azt érik el, hogy ők is egy szervezet mint a többi Jehova tanui, akik csak egy képeslapot akarnak tőled, utánna akár fel is dobhatod a talpad. Egy ilyen szervezetnek demonstrációt kell szervezni. Felnyitni a város lakóinak a szemét. Nem azért kéne embereket fizetniük, hogy pénzt szedjenek másoktól. Csináljanak nekik taposómalmot, és fizessék őket azért hogy energiát termelnek az országnak :P. Vagy vigynek ki ilyeneket a Kossuth térre és hajtassák ott az emberekkel.


A pénz az egy hamis dolog. Ha lehet ilyet kifejezni. Elkérik tőled jószándékkal, és forul jóra is, de maguk gazdagodnak belőle. Nem tudnak feléd elszámolni. Ha arról lenne szó, hogy szeretnének egy 3 pupú tevét megmenteni az állatkertben és ehhez kéne X forint, és erre kampányolnak, akkor adok nekik én is. De így hogy amíg élek adjak nekik oda adott összeget, és ők majd csinlának vele amit akarnak a "jó ügy érdekében".

Ne érts félre, egem aztán igazán nem zavar hogy kampányolnak, rontsák az imidzsüket, de bennem emiatt ellenszenvet váltottak ki.

Pénzügyek. Nézd meg, a katasztrófa miatt gyűjtést szerveztek. Rekordokat döntöttek a betelefonálások stb... És mi lett a végeremény? Aki a bajban van annak mi jut? Az állami támogatás amit szintén mi fizetünk. Az önálló gyűjtés hol van? Sehol. Mit kaptak meg a rászorulók? A bútorokat, játékokat... Ami kézzel fogható.

Valami ilyesmi gondolat van bennem.

2010. júl. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Kedves 18:04, értem, hogy ilyen gondolataid vannak, ezeket szeretném eloszlatni. Ha eldöntöd, hogy nem hagyod, természetesen nem fog sikerülni, de ha nyitottan állsz a kérdéshez, akkor igen.


Te elvárod, hogy állami úton szerezzék meg a pénzt. Én meg elvárom, hogy ne szerezzenek semmi pénzt állami úton, és ez egyezik az ő filozófiájukkal is. Ha a bevételeik az államtól függenének, akkor az állami beruházások bírálatánál mérlegelniük kéne. A függetlenség ára, hogy felejtsd el az államot, mint bevételforrást. A Greenpeace nem fogad el pénzt semelyik államtól, kizárólag magánszemélyek támogatják épp akkora összeggel, amekkorával akarják. Rólad nem 2-szer húzzák le a bőrt, hanem 0-szor, ha csak nem támogatod őket, mert akkor 1-szer.

Tévedsz, amikor azt írod, hogy maguk gazdagodnak meg belőle. Nagyon is el tudnak feléd számolni, sokkal inkább, mint a magyar állam, aki ugye nem kéri, hanem elveszi a pénzed.

A pénz önmagában lehet hamis dolog, de amit megveszel rajta, az már valóságos. Márpedig a környezetvédő munkának is vannak költségei. Ha nem akarsz konkrétan cselekedni, akkor megteheted azzal is, hogy pénzt adsz egy olyan szervezetnek, amelyik értelmesen tudja felhasználni. Ha nem bízol bennük, nem adsz.


Ugyan a Greenpeace-hez vagy a környezetvédelemhez nem kapcsolódik közvetlenül, de miből gondolod, hogy nem jutott célba a pénz, amit az árvízkáriosultaknak gyűjtöttek? Írod, hogy a rászorulók bútorokat, játékokat kaptak. Honann tudod, hogy azok a szervezetek, akik pénzt gyűjtöttek, nem bútorokat vettek-e az összegyűjtött pénzből? Követted bármelyik ilyen szercezet munkáját, vagy csak feltételezgetsz? Ha kis összeggel, de én is támogattam az árvízkárosultakat. Tudom, hogy olyan szervezetnek adtam, amelyik híres arról, hogy a jótékony célú pénzeket hatékonyan juttatja el a segélyezettekhez. Biztos volt rá példa, hogy valamelyik szervezetné lenyúlták a pénzt, de a legtöbb fel tudta használni.

2010. júl. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
31%
ha valaki igazán nagy környezetvédő lenne sátorban élne, ha hozzám odajönne egy greenpeaces és megkérdezné, hogy mi a véleményem a környezetszennyezésről akkor azt mondanám, hogy szoktam szemetelni, nyilvánosan eldobok dolgokat. és ha akkora környezet védő menjen lakjon erdőben, az igazán segítené a dolgot. és a környezetvédelem nem a környezetünkről szól nem az állatokról vagy a növényekről. a környezetvédelem az emberről szól, hogy minél tovább fenn maradjon a fajunk. ezáltal tovább pusztíthatunk és élhetjük értelmetlenné tett életünket egy álomvilágban. én a tudatos környezetszennyezés híve vagyok, mert a természetnek mindegy milyen formában marad fent, én csak szeretném elősegíteni az emberi faj hanyatlását. Ezek érett gondolatok, amikkel azért nem lehet mit kezdeni mert az ember fél háborúzni. a sok törvényt is azért találták ki mert voltak olyanok akik féltek hogy megbosszulják őket, továbbá az emberi faj elszigetelődött már a természettől nem tudom, éppen ezért miért is gondoljuk úgy, hogy van helyünk itt. az embernél undorítóbb lényt ennél nagyobb élősködő parazitát nem talál egy biológus se. védd a környezeted add el minden ingóságod és vegyél egy kis erdőt patakkal és halássz, egyed azt amit a természet szolgáltat, és így tovább
2010. nov. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!