Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha van akkor és csak akkor,...

Ha van akkor és csak akkor, akkor miért nincs "ha és csak ha" is?

Figyelt kérdés

2020. jan. 2. 13:58
 1/5 anonim válasza:
81%

Mert így alakult ki, de valójában ugyanaz a kettő. Az “akkor és csak akkor”-t úgy használod, hogy “x akkor és csak akkor teljesül, ha y teljesül”, tehát ugyanúgy ott van a “ha” kötőszó.

Angolban egyébként “if and only if” a fordítása.

2020. jan. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Ha "X akkor és csak akkor Y"

Akkor "Y ha és csak ha X"

Redundáns lenne mindkettőt használni.

2020. jan. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 TappancsMancs ***** válasza:
Lemegyek chipsért a közértbe, de csak ha te is jössz. :)
2020. jan. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#2-es, két duális műveletet szerintem sosem redundáns külön eljelölni, sokat rövidíthetünk vele. Már, ha a "ha és csak ha" duálisa az "akkor és csak akkor". Ez kérdés számomra.

Továbbá az is kérdés, hogy a "csak akkor" ekvivalens-e az "akkor és a csak akkor" kifejezéssel, ill. ennek duálisa: "csak ha" ekvivalens-e a "ha és csak ha" kifejezéssel - ahogy Tappancs Úr is utalt rá.

Számomra az tűnik logikusnak, hogy az "x és csak x" kifejezést rövidíthetnénk a vele egyenértékű "csak x" kifejezéssel, de ezt az az "akkor és csak akkor" kifejezésnél nem tesszük... kérdés, hogy miért.

2020. jan. 4. 19:21
 5/5 anonim válasza:
Én magyartalannak érzem a "ha és csak ha"-t. De nem vagyok nyelvész.
2020. jan. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!