Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nincs egy picit túlhisztizve...

Nincs egy picit túlhisztizve ez a klímaváltozás dolog?

Figyelt kérdés
Sorra jönnek itt a klíma tüntetések meg Gréta aki hisztizik a klíma miatt, meg hogy nagyon nagy baj van és hogy vége a földnek meg társai.... Valóban van egy klímaváltozás ezt nem akarom elbagatellizálni, de ez akkora baj.. de gondoljunk bele egy picit, én úgy tudom hogy a föld történelmében ennél sokkal de sokkal nagyobb klimaváltozások voltak. Állítólag az antarktiszon is erdők voltak de voltak jégkorszak is. És voltak egész más klíma helyzetek ezen a földön egy bolygón a klíma mindig is változik és változni is fog, hol nagyobb, hol kisebb mértékben. Én úgy gondolom hogy akkora baj nincsen, lehet hogy felmelegedés lesz, Lehet hogy más klima lesz a föld, de így is úgy is tovább fog élni ettől még... Mi itt akkor a baj?
2019. dec. 7. 20:20
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
93%
Hülye vagy. Igen, a Föld maga valóban nem pusztul el. Csak mi halunk majd ki, vagy legalábbis nyomorban fogunk élni.
2019. dec. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:
1. Attól még hogy más klíma lesz esetleg itt pálmafák lesznek meg társai.. attól még nem fogunk kihalni, csak kicsit átrendeződik majd az emberiség élet körülményei és esetleg nem leszünk ilyen sokan mint most.... nagy tragédia..
2019. dec. 7. 20:32
 3/47 A kérdező kommentje:
1. Nyomorban nem a klímaváltozás miatt fogunk élni, hanem azért, mert egyszerűen nem bírja majd a túlnépesedést a föld eltartóképessége ez független a klíma helyzettől és a környezetvédelemtől, egyszerűen túl sokan leszünk, így nem is baj ha csökken majd a klímaváltozás miatt az emberek száma
2019. dec. 7. 20:37
 4/47 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Voltak klímaváltozások és azoknak általában kellemetlen következményei is, pl a kora középkori felmelegedés nyírta ki a maja és az anaszázi civilizációt. És nem azért mert utána nem lehetett volna ott még termelni, csak éppen jelentősen kevesebbet és akinek nem jutott kaja nem haltak éhen békésen, hanem kitört a polgárháború és kinyírták egymást.
2019. dec. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:
Pontosan mindig változni fog a klíma és ha most mindenki elkezd vigyázni környezetére akkor lehet más ok miatt lesz valamiért klímaváltozás, állandóan változik egy bolygó klímája...
2019. dec. 7. 21:05
 6/47 anonim ***** válasza:
96%

Igen, ez csak hiszti.


A valóság:

1) Valószínűleg nem fog kihalni az emberiség, csak egy jó nagy része. És aztán?


2) A megmaradt embereknek alacsony lesz az életszínvonala valószínűleg. És? Kit izgat? Most is kb 3 milliárd ember nyomorog. Ez után lehet hogy csak fél milliárd fog (az lesz a teljes emberiség).


3) Kihal jópár faj. Oszt mi van? A fajok jönnek mennek, volt hogy 90 akárhány százaléka kihalt. Majd lett más.. azért ekkora krízist nem tud okozni pusztán az ember, ha meg ekkora krízis lesz, arra meg úgysem lehetne igazi ráhatásunk (pl ami überelni tudna egy meteor becsapódást.)


4) Egyáltalán kit izgat, hogy a Földön marad-e a mai létformákból bármi is? Univerzumi léptékben az egész mostani állapot egy vaku villanásnyi időnek számít kb. Az egész emberiség egy hosszabb fingással le van tudva.. Túl becsüljük a létezésünket.



Konklúzió:


Én a saját πcsámat féltem. Mert semmi kedvem sem nyomorban élni, sem meghalni. Globálisan nézve az egész nem számít semmit, hidd el nekem.


Legtöbb ország vezetője pont ezért maximum névlegesen csinál bármit is.

2019. dec. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:

6. A mai klímaváltozás úgy gondolom hogy messze nem olyan mértékű mint amik régen voltak, egy klímaváltozas elindult, de úgy gondolom a túlnépesedés nagyobb gond, egyszerűen ennyi embert nem fog tudni eltartani a föld és akkor sem fog tudni ha most mindenki leállna az összes iparral..


Másik meg szerintem az hogy olyan tevékenységeket okolnak klímaváltozás miatt, ami szerintem nessze nem játszik közre.... gondolok itt a hulladékra

2019. dec. 7. 21:21
 8/47 anonim ***** válasza:
82%

#7

Szerintem te nagyon kevered a dolgokat.

Senki nem állítja, hogy a hulladéktol van klímaváltozás. Viszont nem kell sok IQ azt belátni, hogy ha nem kezdünk valamit a mocskunkkal, akkor abba fogunk belefulladni, vagy mérgezett lesz az élelmiszerünk.


Ez kb olyan, mint hogy a középkorban rá kellett eszmélni, hogy nem érdemes szarral összekenni a kezed mielőtt eszel. Vagy hogy problémát okozhat, ha a döglött ló tetemén játszanak a gyerekek.

Most is ez müveljük. Csak más szinten.

2019. dec. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 hollófernyiges ***** válasza:
92%

"A mai klímaváltozás úgy gondolom hogy messze nem olyan mértékű mint amik régen voltak"


Ja jó, ha te úgy gondolod, az más.

2019. dec. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:

Azért ez egy érdekes elgondolkodtató dokumentumfilm.....

[link]

2019. dec. 7. 21:41
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!