Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vannak az oldalon amatőrcsilla...

Vannak az oldalon amatőrcsillagászok?

Figyelt kérdés
Ha vagytok, mióta foglalkoztok a csillagászattal és hogy jött ez a hobbi? Milyen felszerelésetek? Mik a kedvenc észlelési területeitek? Munka (suli) mellett mennyire megterhelő éjszakázni?

2020. jan. 2. 14:42
 1/3 anonim ***** válasza:
82%
Majdnem 10 éve foglalkozom vele, van távcsövem, a bolygók megfigyelése a kedvenc területem. Az éjszakázás elég megterhelő, ezért sajnos nem sokat tudok észlelni.
2020. jan. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
86%

Könyvekkel kezdtem, a csillagászat történetével, a neves asztronómusok életrajzaival, optikai számításokkal és vettem a fiamnak optikai építőkészletet, elég vacak műanyaglencsékből állt, de tanulásra és szórakozásra megfelelt. Binokulár, meg kisebb lencsés távcső volt eleinte.

Akkoriban nem volt semmilyen szaküzlet, még a régi rendszerben történt mindez, okulárokat is az Urániások csináltak.

Egy 200 x 1500 -as tükröt szereztem az Urániásoktól és Kulik: A távcső világa című vastag könyve szerint, amelyben teljes tervrajz szerepelt, megépítettem a mechanikát, a fő részeket magam esztergáltam az Újpesti Gépelemgyárban éjszakai műszakban, majd mosógépmotorból csiga és csigakerék áttétellel csináltam óragépet.

Nagyon nehéz volt, és néha rezonált is, a pesti éjszakában így nem sokra mentem vele, amíg ki nem vittem apám szőlőjébe a Mátrában, na ott gyönyörűen csillagos volt az ég, nyaranta akár egy hetet is ott töltöttem, nappal egy kicsit dolgozgattam, de inkább aludtam a hőségben a hűvös présház pincéjében, majd éjjel elővettem a műszert és elvoltam hajnalig.

Telente hazavittem és később megnősültem, így az asszony eladatta velem a távcsövet, mert a kisszobát, ahol tartottam, nem lehetett használni miatta.

Több dolog is érdekelt, mikor mi, volt amikor a kettőscsillagok, volt amikor a gömbhalmazok voltak az érdeklődésem középpontjában, ha már ennyire beleásod magad, akkor találsz témát, az egészen biztos.

Aztán egy évtizedet külföldön éltem, így ma már sajnos nincs sem telkem, sem távcsövem, pedig jó lenne, már csak könyveim vannak, meg az internet, illetve komputerprogramok, de lehet, hogy beleásom magam megint, neked is sok sikert kívánok hozzá.

2020. jan. 3. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én ezért nem nősülök meg :D . Csillagászat a kenyerem, a hobbim, az életem.
2020. febr. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!