Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudja -valaki, hogy az Interst...

Konda Zsolt kérdése:

Tudja -valaki, hogy az Interstellar című filmben a film végén mikor Cooper belerepül a Gargantuába, a fekete lyukba, hogy hogy a mi naprendszerünkbe köt ki?

Figyelt kérdés
hiszen az odavezető út csak a féreglyuk volt, amit a jövő emberei helyeztek oda s amin keresztül érkezett az új naprendszerbe?

#féregjárat #Csillagok köz #t Fekete lyuk
2020. jan. 4. 20:25
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Az a távoli jövő amiben az emberek képesek 5 Dimenzióban kockát építeni valamint féregjáratokat nyitni nekem úgy jött le, hogy az mi, földi jövőnk. Hiszen a föld alatt túl lehetett élni, mint a film is mutatja. A jövő maroknyi tudósa megmente a múltban élő emberiséget. Ebben nem látom a paradoxont. De továbbra sem passzol a két “égitest”szerepe. Féregjáraton keresztül érkezett egy új naprendszerbe, egy új galaxisba. Abban a féregjáratban fogott kezet az elején Brad(Anne) es Cooper azaz ott volt a5 5 D-s kocka is felépítve. Nem a fekete lyukban. Az, hogy a végén letett arról, hogy mégis hazamenjen és feláldozta magát annak érdekében, hogy meglássa a fekete lyukban a szingularitást, ezzel megalkotva a gravitációs egyenletet nem volt a terv része, s a jővő emberei sem tudták azt, hogy így fog alakulni. Azaz ő már nem akart hazajönni, nem is tudott volna, Mart Damon szétbarmolta az űrhajót, nem a visszafele vezető utat a féregjáratot választotta, hanem belement egy fekete lyukba a robottal. A fekete lyuk és a féregjárat nem ugyanaz, más a szerepe, mások a tulajdonságai. Ennek ellenére visszatért a Naprendszerbe. Ha már ennyi “tudományos”alapot raktak ebbe a filmbe, nem gondoltam hogy egyszerű logikai hiba lenne, azt gondoltam csak én nem értek valamit. Ezért fordultam hozzátok.
2020. jan. 5. 07:24
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha valami akkor pont ez nem logikai bug.


A hiperkockában a feketelyukban lehet üzenni a múltba. Teljesen mindegy hol volt, tudott a Földre üzennei, vagy a féregjáratba is.


Aztán kirakták valahol egy idősíkban. Ebben mi a hiba?

2020. jan. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
46%
Az a film egy ngy zagyvaság nem kell benne semmi értelmet keresni kb olyan mint a gravitáció vagy az adastra vagymi fene .a mentöexpedició pedig egy remek film az utóbbi évek ürhajós filmjei közül
2020. jan. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!