Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehet egy "Igaz/Hamis"...

Hogyan lehet egy "Igaz/Hamis" tesztet kilogikázni legalább egy kettesre?

Figyelt kérdés

Van egy vizsgám az egyetemen, ahol Igaz/Hamis feladatok vannak, és eddig se a jegymegajánló se pedig az első vizsgakurzus nem sikerült, pedig tanultam rájuk elég sokat. (Angol nyelvtannal kapcsolatos kurzus, és a tanár elég jól megvariálja a kérdéseket, így hiába tudod az adott anyagrész lényegét, van hogy egy teljesen lényegtelen elembe kérdez bele.)


A következő vizsgakurzusom jövőhéten lesz, természetesen erre is tanulok, viszont érdekelnének praktikák / trükkök, ha olyan kérdéssel találkozom szemben amire nem tudom 100%-osan a választ. Tudnátok ebben segíteni?



2020. jan. 9. 15:12
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
68%
ülj le és tanulj
2020. jan. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
73%
Talan tanulni kene az Isten aldjon meg...es ezek lesznek a jovo oktatoi. Vicc az egesz.
2020. jan. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Az a baj, ha nem tudja... akkor nem lesz olyan kérdes sem sok, ahol biztos a 100%.


Ismerem az ilyen teszteket. "Cserébe" azért mert elméletben úgy is lehet pontokat szerezni, hogy valójában semmit se tudsz, direkt olyanok a kérdések nagyrészt, hogy ne legyél biztos benne ha nem tudod.


Tehát ez egy "ajándék" mert tudás nélkül is ki lehet tölteni, de valójában nehezebb mintha kifejtős lenne, mert ott legalább lehet rizsázni és általában nem ilyen nehezek a kérdések.


Szóval éz a tanárnak könnyítés, a diákoknak nehezítés. A randomot kijátszani pedig nem lehet, maximum szerencséd lehet ha eltalálod.


Nálunk egyetemen a tesztes vizsgák voltak a leggörényebbek. Tényleg csak alapos, részletekbe menő tudással lehetett átmenni.

2020. jan. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Ja és volt egy rakás beugratós kérdés, aminél sokan biztos az ellenkezőjét írták be. Emiatt voltak elég sokan is akik 50% alatt teljesítettek.


Pedig az a vicc ha random töltötték volna ki, legalább az 50% meglett volna. Afölé viszont már komolyabb tudással lehetett menni csak. Ezért volt nagyon sok bukott, sok 2-3-as, mininális 4-es, és 5-ös meg szinte ritkaság.


A Gauss görbével jól lehet jellemezni mennyire volt görény a teszt😃

2020. jan. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
24%

Igaz/hamis a teszt, és ezt "vizsgának" nevezik... el tudom képzelni milyen komolyságú lehet az egyetem meg a szak...


Amúgy minden olyan kérdéshez, amire nem tudod a választ, írd be hogy igaz. Kb. a felük jó lesz valószínűségszámítás alapján.

2020. jan. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez akkor igaz ha az I/H eloszlása egyforma... általában ezt nem lehet tudni, a tanár belátása szerint változhat.


Simán lehet 70-30% hamis, mert szeret beugratóst adni. Ilyenkor jobb a random feldobás.

2020. jan. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
76%

Simán lehet, hogy 30-ból 25 kérdés "Igaz" lesz, és csak 5 "hamis". Szokták így csinálni vizsgafeladatokban, hogy ne tudjanak az "IHIHIHIH" trükkre alapozni. :D

Amint látod, az kevés, hogy tudod az adott anyagrész "lényegét".

Tényleg jobban járnál, ha inkább megtanulnád azokat a "lényegtelen" elemeket is, mert ezek szerint mégsem olyan lényegtelenek, ha mindig azokat kérdezik. :)

2020. jan. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Amíg korod-beli voltam megelégedtem a 3-assal.

Most, hogy elmúltam 50 a tudást mindennél többre tartom, olyannyira, hogy még az 5-össel sem vagyok teljesen megelégedve.

Változik az ember.

2020. jan. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmesebb válaszokat a kérdésre. Egyébként nem vagyok egy csupa kettessel - hármassal átrugdosott hallgató, a jegyeim főleg ötösökből állnak, de minden félévben van 1-2 szívósabb tárgy, amin eléggé szeretik a tanárok megszivatni az embereket, de ez van.


Igen, most megpróbálom a diasor legapróbb részleteit is megnézni, áttanulmányozni, aztán hátha összejön az a nyavalyás 18 pont.. Ha meg végképp nem tudok egy kérdést, jön a random tipp, matematikailag tényleg 50-50% az esély rá hogy eltalálom xD. Eddig úgy csináltam, hogy amit elsőnek gondoltam helyesnek egy általam halvány lila gőznek se tűnő kérdésnél, azt a választ jelöltem be. Lehet érdemesebb lenne most annak a válasznak az inverzét bejelölni..

2020. jan. 9. 18:53
 20/27 anonim válasza:
nálunk 60%tól kettes, kifejtős nehéz tárgy 40%tól
2020. jan. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!