Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan állítanak elő baktérium...

Hogyan állítanak elő baktériumokat?

Figyelt kérdés
Hallottam hogy valamilyen lépfene baktériumot állítottak elő Amerikában. A meglévő lépfene baktériumokat gé manipulálták vagy csak tenyésztettek? Mert simán baktériumokat nem tudom hogy lehet e csinálni csak úgy a semmiből.

2020. jan. 12. 13:55
 1/3 EagleHUN ***** válasza:

- Nem lépfene volt.


- Nem a semmiből csinálták.


- Felhasználták egy meglévő sejt sejthártyáját. (Az eredeti DNS kiszedték belőle.)


- Más élőlények meglévő DNS -ét sikerült úgy megtervezniük , összeollózniuk és kromoszómává össze állítaniuk hogy azt ebbe a sejthártyába beültetve élő működő szaporodó sejtet kaptak eredményül.


Persze ez önmagában is hatalmas eredmény de ne feledjük:

- Már korábbi élő sejt által felépített burok nélkül ez nem megy. Szóval nem új életet csináltak.

- A már más élőlényekben megismert funkciójú gének ismerete nélkül ez nem ment volna. Így azt ugyan kijelenthetjük talán hogy "szülője" vagy "felmenője" nem volt ennek az új élőlénynek, viszont genetikai elődei azok voltak!

2020. jan. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hoztak már létre szintetikus baktérium genomot.

Ha érdekel a téma: [link]

2020. jan. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Wadmalac ***** válasza:
100%

Teljesen szintetikusan még nem tudunk élő szervezetet előállítani.

Még.

És nem tudom, hogy mit írjak, hogy sajnos vagy szerencsére.

2020. jan. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!