Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A sivatagos helyeken nem...

A sivatagos helyeken nem lenne-e lehetséges, vagy ha költséges is de hosssútávon nem érné-e meg mesterséges öntözéssel esőerdőt telepíteni, utána ha beindulna, talán fenntartaná saját magát - úgy értem esne annyi eső, amennyire szüksége lenne?

Figyelt kérdés

#sivatag #esőerdő #mesterséges telepítés
2020. jan. 12. 18:03
 1/7 anonim válasza:
100%

Nincs elég tápanyag a talajban, nagy a napi hőingás. És esőerdőt nem lehet telepíteni;egyszerűen fogalmazva ez olyan '1x használatos dolog'. Biztos hallottál már arról, hogy kiirtották az esőerdőt a jó termőtalaj reményében, de nem volt jó a föld. Ez azért van mert amikor a levelek és egyéb növényi hullaékok lehullanak a talajra, a gombák és a magas páratartalom miatt nincs idejük komposztálódni, beépülni a talajba, ezért ott nem jó minőségű a föld.

Szóval az a lényeg hogy esőerdőt nem lehet telepíteni, azzal kell beérnünk ami van.

2020. jan. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A helyzet az, hogy a mostani esőerdőkben is szárazság van (ezért is égtek olyan könnyen), honnan a fenéből lenne a sivatagban ehhez elég víz (éves szinten 1000-2000 mm csapadék kell hozzá, ez a hazainak legalább háromszorosa)? Az esőerdő meg egyébként is élőlények sajátos és törékeny társulása, nem úgy megy, hogy ültessünk esőerdő-fát.
2020. jan. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Öntözni lehetne simán, annyi az egész hogy sajnos sós víz van bőven, de édesre lenne szükség... S akkor is egy idő után a talajba beivodott víz párolgása hozná fel a sot meg egyebet, ami ismét terméketlenné tenné a földet, amúgy fosszilis vízből termesztenek krumplit a sivatagban. Nagyon jó minőségű krumplit, a tápanyagot a vízbe teszik bele onnan veszi fel a növény, jó ötlet csak a vizet sotalanitani kéne, ami költséges, később évekkel meg a talajt tisztítani ami ismét költséges nagyon.
2020. jan. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
26%

Valaha a sivatag helyén szavanna volt, és fokozatosan száradt el. Ezt még nem az ember okozta.

A sivatag alatt van víz, lehetne öntözni.

Kérdés, hogy mennyire?

Ez a víz a környező hegyekből jön. Olyan sok azért nincs.

2020. jan. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Wadmalac ***** válasza:
100%

Én már több helyen írtam a tippemet.


Napelemek.


1. árnyékol, csökkenti a talaj feletti hőmérsékletet, de azért a fotoszintézistől nem veszi el az adott körülmények közt a szükségletet.

2. megfogja a homokot folyamatosan költöztető szelet és az alapozásával nagyobb mélységben is rögzíti a talajt, ezzel a növénytelepedést megakadályozó dűnevándorlást is kilövi.

3. felfogja a hajnali párát és maga alá csöpögteti, ezzel segítve a növények megtelepedését.


És nem mellesleg közben áramot termel.

2020. jan. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Miért nem fektetnek akkor a napelemekbe, legalább egy néhány négyzetkilométeren, utána ha ennyire bevállik, akkor ebbe tegyék a pénzt nem atomerőművekbe és főleg nem atombombákba!
2020. jan. 14. 06:46
 7/7 Wadmalac ***** válasza:
100%

Gondolom feltűnt, hogy a kihasználható nagy sivatagok és a zöld energiatermelés igazi beruházói nem ugyanazokban az országokban vannak.

A fő akadályok politikai gazdaságiak.

2020. jan. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!