Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha elfogy az ivóvíz a Földön,...

Ha elfogy az ivóvíz a Földön, tudhatnak-e valami vízpótlékot vagy mesterséges ivóvizet előállítani? Lehetséges lehet-e?

Figyelt kérdés
Ivóvízkészletünk a végéhez közeledik. Kitalálhatnak-e valamit, ha elfogy?

2015. jan. 30. 22:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Közeledik a frászt. Maximum szűrni lesz nehezebb és drágább, de amúgy víz a Földröl nem számottevő mértékben.
2015. jan. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Vree ***** válasza:
2015. jan. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

A víz minden élet alapfeltétele. Nem lehet a vizet semmivel helyettesíteni, mivel nincs olyan vegyület ami az évmilliók óta vízhez szokott élő szervezetekben el tudná végezni ugyanazt a feladatot. Arról nem is szólva, hogy a H2O a legegyszerűbb folyadék, ergo az összes többi folyadék, akár szerves, akár szervetlen, ennél csak bonyolultabb. Na már most, ha nincs se hidrogén, se oxigén, akkor kb. maradna a higany és a bróm, mint folyadék.


A "hamarosan elfogy" még jópár millió évig nem fog bekövetkezni. Konkrétan itt Magyarországon a víz jelenti az egyik legnagyobb természeti csapást.

2015. jan. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azért álljunk meg kicsit. :) Rendben, hogy rengeteg víz van a Földön, de én arról beszélek, ami ivásra is alkalmas, az pedig erősen veszélyeztetett tényező! Pl. a Balatont, a Dunát, a tengert nem fogjuk inni rendszeresen akkor sem, ha nem lesz más.
2015. jan. 30. 23:37
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg így lenne, akkor az óceánokból állítanánk elő ivóvizet, viszont amikor ez a probléma előjönne, mi már régen kihaltunk valamilyen más okból.
2015. jan. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Ez attól függ, milyenek az ambícióid, és mennyi az IQ-d. Szakközéppel biztosan nem lesz átlag fölötti életed, gimnáziummal (és utána egyetemmel) esetleg lehet, bár önmagában ez még nem garancia. Ha az IQ-d 120 alatt van, akkor inkább szakközép, de ha 130 felett, akkor mindenképpen gimnázium.
2015. jan. 31. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Tévedsz kérdező, a víz nem fogy el, nagyjából mindig ugyanannyi. Nem megyek a részletekbe, de bizony a Balaton és a Duna vízét fogod inni, ha úgy adódik. Csak nem úgy, hogy odaballagsz a partra egy bögrével, belemeríted és iszol.

Ha budapesti vagy, ma is a Duna vízét iszod. Mindig is azt ittad, mióta nem a patakokból hordjuk a vizet kannákban.

2015. jan. 31. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Ivóvízkészletünk a végéhez közeledik."


Én tegnap vettem pont emiatt két mázsa liofilizált vízport, csak épp fogalmam sincs, hogy miben oldjam fel...

2015. febr. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ahol nincs édesvíz most is a tengert desztillálják le és kész ami ráadásul még 20 000x tisztább mint akármilyen kútvíz .


Ott a probléma csak a tüzelőanyaggal lehet amivel felforralják egy ország ivóvizét ,tehát pusztán energia kérdés lesz az ivóvíz előállítása nem pedig egy megoldhatatlan kémiai rejtvény .


Valószínűbb hogy ahogy jelenleg is egyes országok importálni fogják az ivóvizet hajókon. Én már hallottam olyat is hogy magyarországról is viszik kifelé az értékes ásványvizeket repülőn bár ez szerintem csak a jövő zenéje .


Nem véletlenül mondják a jövő háborúit a vízért fojtatják majd.

2015. febr. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Akik a kérdésre válaszoltak, azoknak köszönöm!

Nem vagyok természetvédelmi szakember, ezért is tettem fel a kérdést. Még iskolában (általános, szakközép, szakmunkásképző vagy gimnázium, ez maradjon az én titkom) azt mondta a tanár és ez volt a tankönyvben is, hogy ha így megy tovább a környezetszennyezés, nem lesz ivóvíz. Persze lehet, hogy rosszul emlékszem, de azért látom, milyen környezetszennyezés folyik naponta, így simán el tudnám képzelni, ha az ivóvízkészlet veszélyben lenne, mert megtisztítani se tudnánk.

De lehet, hogy tévedek.

2015. febr. 3. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!