Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A klímaváltozást nem a szén-di...

A klímaváltozást nem a szén-dioxid kibocsátás okozza?

Figyelt kérdés

Dr. Miskolczi Ferenc állítása szerint nem a szén-dioxid a probléma. Ez igaz lehet?

https://www.youtube.com/watch?v=LiK4R39zhcw



2020. jan. 14. 11:16
1 2 3 4
 21/35 dellfil ***** válasza:

@timortin Erről van szó. Nem véletlen köpködök: Ha sokat hadonászunk feleslegesen, vagy rossz irányba, úgy a végén még leverünk valamit.

Ha mondjuk a széndioxid kibocsájtást szeretnénk csökkenteni - horribile dictu "megszüntetni" - akkor nem elsősorban felesleges irányokba kellene szórni a dollár/euró billiókat. Ha már szórjuk, és ezzel nyírjuk ki a társadalmakat, (és generálunk háborúkat!) akkor legalább "értelme" és tényleg széndioxid kibocsájtást csökkentő intézkedéseket kellene tenni. (Majd - hanem leszek lusta - kifejtem , hogy (én szerintem!!) mit kéne tenni. De tudom ez nagyon önelégült hozzáállás, de ez ne tántorítson el senkit a megfontolásában.

Jól tudom "ezer sebből fog vérezni" a javaslatom, de állítom ami folyik, az már nem is vérzik. Mert halott!

A koncepció, pl. amit a németek csinálnak... nos pusztulat. Ennyire... na jó később folytatom. :) És befejezem vele a "megkezdettjeimet" is...


dellfil

2020. jan. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 Wadmalac ***** válasza:
100%

"A koncepció, pl. amit a németek csinálnak... nos pusztulat."

Hát nem tudom. Az biztos, hogy állatira tökön szúrták magukat a nukleáris energia kidobásával, most meg sunnyogva fosszilis erőműveket dolgoztatnak a (hálistennek jelentősen növekvő) megújuló hányad mellett.

De például az új autógyárak létrehozásánál az első perctől bevezetett nulla emissziós koncepció teljesen jó irány.


Nem tudom, mely kidobott pénzekre gondolsz, ami nem az emisszió-csökkentésre megy, minimum indirekt módon.

2020. jan. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

Ebből a szempontból mindegy.

Ahogy VALÓBAN - tehát letagadhatatlanul - kiderül, hogy klímaváltozás van, abban a pillanatban duplájára nő mindenkinek az adója és felére csökken a szabadsága (a személyi szabadsága is, de minden másban is).

Háborús helyzet lesz, szükséghelyzet.

Onnan kezdve örülhetsz, ha élni hagynak.


És akkor még nem beszéltem tényleges háborúról.

2020. jan. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 Wadmalac ***** válasza:

"Ahogy VALÓBAN - tehát letagadhatatlanul - kiderül, hogy klímaváltozás van, abban a pillanatban duplájára nő mindenkinek az adója és felére csökken a szabadsága (a személyi szabadsága is, de minden másban is).


Háborús helyzet lesz, szükséghelyzet.


Onnan kezdve örülhetsz, ha élni hagynak."


Hát nem tudom, szerintem sosem lesz olyan, hogy egyik napról a másikra történik ilyen, sem a rácsodálkozás, sem az ellenintézkedés.

Ez egy több évtizedes átmenet, ami egyébként már meg is kezdődött.

És természetesen vannak, lesznek is a dologban olyanok, akik ennek nyomdokvizén nem környezettudatosságból, hanem profitéhségből szörföznek.

De én azt mondom, ez sem olyan nagy baj, ha az is jó irányba hat.


A mai helyzet, egyesek szerint túllihegett klímapánik ellenére az üvegházgáz-kibocsátásunk évről évre csak növekszik, nem stagnál vagy csökken.

A semmittevés egyenlő azzal, hogy ez tovább is fog növekedni.

Tegyük fel, hogy ma valóban korai a pánik. De mikor em lesz az, ha tovább növeljük a káros befolyásunkat?

Minimum egy stagnáló értéket el kéne érni, aztán figyelni, hogy mi van.

2020. jan. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 dellfil ***** válasza:

"Ahogy VALÓBAN - tehát letagadhatatlanul - kiderül, hogy klímaváltozás van,..."


Na látjátok itt a baj. Nem is kicsi. Azaz értem ez alatt, hogy a laikus érzelmi értékelésé a fő szerep a "világban". Az politika, a hétköznapi élet, a humán "tudomány", a szomszéd Piri mama, stb. stb. stb... :D


Na akkor MÉGEGYSZER:


A klíma MINDIG változásban van. Ez ugyan átbillenéses folyamatok miatt gyors is lehet. De nem ez a "klímaváltozás" alapvetően. Másrészt ami "mostanában" - az utóbbi kb. 200 évben - folyik, az korántsem durva "átbillenés". Először is a közeljövőben - az elkövetkező 200 év! - nem lesz akkora változás a klíma paraméteriben mint például... De inkább:


[link]


Vagyis a "legmeredekebb" klíma változás - az eljövendő pár évtizedben - sem fog - mondjuk például - 120 méteres tengerszint emelkedést, vagy csökkenést okozni.


És a többi, és a többi.


dellfil

2020. jan. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 timortin ***** válasza:

@dellfil , @wadmalac

Az eredeti (korábban is linkelt) topikban részleteiben reagáltam, ezt itt nem ismételném, betűkímélésből.


https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..

2020. jan. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 dellfil ***** válasza:

Bocsánat. Nyitott kapukat döngetek. :)

Én már csak - hogy úgy mondjam - lendületből (tehetetlenség) nem álltam meg a "szómenéssel".

No... ennyi. :)


dellfil

2020. jan. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim válasza:
A vízgőzt mért nem mondja senki ami szintén növekszik az emberi tevékenységgel(pl. egyre több klímaberendezések,robbanómotorok,gyárak,stb.)?
2021. jan. 25. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 Wadmalac ***** válasza:
100%

"A vízgőzt mért nem mondja senki"


Az is számít, persze, de az a helyzet, hogy azt az átlaghőmérséklet-emelkedés jobban feltolja, mint mi. És akkor az csinálja meg az igazi durva láncreakciót a melegedésben.

2021. jan. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim válasza:

Értem,de azt olvastam és láttam is diagrammon hogy kb. 1940-1970/80ig csökkent a globális átlaghőmérséklet úgy hogy a széndioxid jelentősen növekedett.Akkori egyik amerikai tv műsorban még jégkorszakot vízionáltak.


Meg azt is olvastam hogy az anarktiszi jégminták alapján készített átlaghőmérséklet és széndioxid koncentráció diagramm közt többszáz év eltolás van 800ezer évre visszamenőleg aminek az a magyarázata hogy ha megnő a légkör hőmérséklete akkor a megnövekvő bioaktivítás miatt nő a széndioxid is.

2021. febr. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!