Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért látni a világ minden...

Csicsikusz kérdése:

Miért látni a világ minden pontján ugyanazokat a csillagokat? Ez hogy lehet?

Figyelt kérdés

Csak mert egy gömbön ez nem lenne lehetséges.

Ébresztő


2020. jan. 18. 02:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a "világ" alatt a Földet érted, akkor nem, nem ugyanazokat a csillagokat látni. Nem véletlen, hogy a csillagtérkép programokban is meg adni a megfigyelő koordinátáit, mert attól függ a csillagos égbolt aktuális képe.
2020. jan. 18. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Durvábbat mondok: Az északi sarkcsillagot pl. soha nem látni Ausztráliából, a Magellán felhőt pedig innen nem látni, csak a déli féltekéről.

:o

2020. jan. 18. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 LeonScottKennedy ***** válasza:
90%
Szombaton engem ne ébreszgess.
2020. jan. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha letöltöd a Star Walk 2 nevű alkalmazást, akkor azzal könnyedén láthatod, hogy nem látszik mindegyik. :)
2020. jan. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Szirty ***** válasza:
100%
Sehogy.
2020. jan. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szirty ***** válasza:
100%
Nem vagy te "laposföldes" esetleg hogy ilyet kérdezel?
2020. jan. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A legdurvább: A Napot sem látni egyszerre az egész Földről. Ugyanabban az időpontban van ahol nappal van, máshol meg éjszaka. (Vagy előbb azt tisztázzuk, hogy a Nap is csillag-e?)


[link]

A világos részen látszik a Nap, a sötét részen a látóhatár alatt van (már lement este vagy még nem jött fel reggel.) Ha van ismerősöd Tokióban vagy San Francisco-ban, akkor hívd fel, kérdezd meg tőle, milyen napszak van.

Vagy csak simán kiabáld a telefonba neki, hogy ÉBRESZTŐ! Kíváncsi vagyok, meddig lesztek még ismerősök.

2020. jan. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez annyira gyönyörű öngól volt kérdező :D


Kb olyan a kérdés hogy "Miért van az egész Földön mindenhol ugyanolyan napszak?"


A válasz: Nincs ugyanolyan napszak mindenhol :D


Ugyanez a te kérdésedre is a válasz: Már az alap állításod is hamis, hisz tudjuk jól hogy nem mindenhol ugyanazok a csillagok vannak.


A déli féltekén egy nagy halom csillag, és galaxis figyelhető meg, ami az északin nem (pl Magyarországról soha nem fogsz Magellán felhőket, vagy Dél keresztjét látni. Ugyanígy egy Dél-Afrikában az esti eget szemlélő se fog Sarkcsillagot, vagy Göncölt látni.)


Többek közt ez is egy remek bizonyíték a Föld gömb alakjára.

2020. jan. 20. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Becsapós kérdés volt. De attól még lapos
2020. jan. 25. 05:15
 10/10 anonim ***** válasza:
90%

XD


Jó'van kérdező, akkor lapos.


Csak azt nem értem, minek kérdeztél?


(Dehogyisnem értem, túl sok laposfődessel vitáztam már, tudom hogy imádjátok ha csak fél másodpercre is okosnak láttathatjátok magatokat, aztán ha jön valaki aki tényleg tud is, akkor kifaroltok a vitából egy "akKoR iS lApos" féle zárással)

2020. jan. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!