Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a bizonyíték, hogy az...

Mi a bizonyíték, hogy az univerzum gyórúlva tágúl? Nem lehet csak mérési hiba?

Figyelt kérdés
2020. jan. 21. 15:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Ez olyasmi, amit nagyon sokszor megmértek, különböző emberek, egymástól függetlenül. Nagyon kicsi a valószínűsége, hogy mind tévedtek volna.
2020. jan. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 dq ***** válasza:
100%

Itt vannak felsorolva a bizonyítékok: [link]


Egyébként meg pl e szerint [link] az összes "bizonyíték" rossz:


”Other cosmological probes, such as the cosmic microwave background (CMB) and baryonic acoustic oscillations (BAO), are also known to provide some indirect and "circumstantial" evidence for dark energy, but it was recently suggested that CMB from Planck mission no longer supports the concordance cosmological model which may require new physics (Di Valentino, Melchiorri, & Silk 2019). Some investigators have also shown that BAO and other low-redshift cosmological probes can be consistent with a non-accelerating universe without dark energy (see, for example, Tutusaus et al. 2017). In this respect, the present result showing the luminosity evolution mimicking dark energy in SN cosmology is crucial and very timely.”


„This work based on the team's 9-year effort at Las Campanas Observatory 2.5-m telescope and at MMT 6.5-m telescope was presented at the 235th meeting of the American Astronomical Society held in Honolulu on January 5th (2:50 PM in cosmology session, presentation No. 153.05). Their paper is also accepted for publication in the Astrophysical Journal and will be published in January 2020 issue.”


Jelenleg úgy tűnik, még a mainstream-ben van a tagadása is, azaz nem számít crackpotnak ha valaki lehozza hogy nem.

2020. jan. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
31%

"gyórúlva tágúl"

Haha, ez a nap vicce, komolyan mondom köszönöm, jót nevettem XD.

2020. jan. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
57%

#3-nak


"Gyorsulva tágul".


Akinek kicsit is van rálátása a témára, érti a kérdést magát így is, és nem akad fenn rajta...

2020. jan. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Olvastam, hogy a 2003-as szupernove mérés egy mérési vagy kiértékelési hibából fakadóan helytelen és az univerzum mégsem tágul gyorsulva. Ehhez hogy álljak hozzá?
2020. jan. 22. 10:59
 6/15 A kérdező kommentje:
Úgy tudom csak az a bizonyos mérés állapította meg a gyorsulva tágulást. Sem előtte, sem utána nem mértek ilyet. Az is mérési kiértékelési hiba volt
2020. jan. 24. 08:34
 7/15 anonim ***** válasza:
49%
Tudósok számoltak ott, kisfiam.
2020. máj. 26. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Barnabas333 ***** válasza:
63%

Miért hogyan táguljon?

Ha negatív sebessége lenne akkor zsugorodna. Mondjuk Asimov idejéből én úgy tudom azért valamennyit lassul a gyorsulás, csak olyan nagy távlatok ezek, hogy nehezen észlelik...

2020. máj. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
35%

"Úgy tudom csak az a bizonyos mérés állapította meg a gyorsulva tágulást. Sem előtte, sem utána nem mértek ilyet."


Akkor rosszul tudod.

2020. máj. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Kedves 2-ea dq! Köszönöm a hasznos választ. Pont erre gondolok magam is, hogy nincsen bizonyítva a gyorsulva tágulás.


7 Tudósok számoltak ott, kisfiam"


És? Én is tudós vagyok és gyakran számolok rosszul. Ha hiszed, ha nem


8/9 Barnabas333"


Pl táguljon lassulva, ahogyan következne az energiamegmaradásból.


9Akkor rosszul tudod."


Akkor mit tudsz érved alátámasztására felmutatni?


mi az igazság?

2020. jún. 12. 13:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!