Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek ennek az egész...

Szerintetek ennek az egész koronavírus dolognak mi lesz a vége, ha reálisan nézzük?

Figyelt kérdés
És mikor ér véget? Mármint nem a vírus, hanem ez a felhajtás ami körülötte van, mert a régebbi vírusok is ugyan így jelen vannak, amiknél ugyan ekkora volt a pánik.
2020. jan. 28. 15:33
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
71%
Ez van, mikor az emberek nem figyelnek az iskolában biológia órán. ebay csomag fertőz, csak mert látott már nedves meleg helyen penészt nőni (ami a tökéletes feltétel számára és mert nem prokariota), te jó ég!
2020. jan. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Wadmalac :) Más azért egy zárt nejlonban, ahol a legkisebb pára is bent reked és még zsír is van ami mégiscsak valami tápanyag - nem tudom gombák mennyire szeretik :)


Vírusoknak kell a közeg amiben fent tud maradni. Ha az nincs meg max 1 hét és annyi neki, vagy pár nap, akár pár óra.


Tedd félre száraz hűvös helyen a csomagodat kibontva egy hónapra :D Na?

2020. jan. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 Wadmalac ***** válasza:
26%

"Európában már VAN koronavírus, Skóciában, Franciaországban, Németországban már vannak megbetegedések."


Na, ott már megjött az Aliexpress. :)


"Viszont a madárpók és a penész nem gazdatestben él"


"Ez van, mikor az emberek nem figyelnek az iskolában biológia órán. ebay csomag fertőz, csak mert látott már nedves meleg helyen penészt nőni (ami a tökéletes feltétel számára és mert nem prokariota), te jó ég!"


Aha, csak elvileg NEM nedves helyen, mert páraelszívós hermetikus csomag volt, az acél alkatrészeken semmi rozsda, mégis. És hogyan nőne, ha nincs tápanyag? És mégis.

Bezzeg ugyanilyen körülmények közt a maráspók túlélését átugrottad, mert azzal nem jutott eszedbe frappáns és hamis kötözködés.

Nem fogtad fel, miért írtam? Nem azért, mert nem tudom, mi a penészgomba meg a vírus közti különbség. Hanem azért, mert az általam említett esetek is ELVILEG LEHETETLENEK, mégis megtörténtek.

Kapíse? Nem ,valószínűleg nem érted, ezért a másik a hülye. Tipikus.


Tegyük fel a következő, önmagában nem túl valószínű menetrendet, de mivel sok-sok ilyen nem valószínű esemény lehetséges, együtt már azért közel sem nulla a valószínűsége:

Chuo Peng csomizza az Európába küldős csomagot. Beletüsszög.

A csomiban így éppenséggel lesz nedvesség és vírus is. És van még valami, ami véletlenül pluszban ott van, mert vizes kézről, bárhonnan bekerült: egy kis csapat medveállatka. Akik víg falatozás közben benyalják a vírust is, mert senki nem szól, hogy köpöd ki, te cudar!

És a vírus elvan odabent. Nem feltétlenül fertőzve, mert genetikailag valószínűleg nem passzol, de elvan.

A medveállatka elvan odakint.

És ő bizony eléggé túlélő fajta.


Szóval nem vitatom, hogy minimális az esély, de nem nulla.

2020. jan. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim válasza:
De, nulla. Hányan mondják még el?
2020. jan. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 Wadmalac ***** válasza:
77%

"De, nulla."

A nulla fogalma láthatóan nem érthető.


"Hányan mondják még el?"

Nem az ismételgetés a lényeg, hanem a cáfolat.


én is hányszor ismételjem, hogy az esély nem nulla, egy kis fertőtlenítés meg nem nagy ügy, sem időben, pénzben, bonyodalomban, inkább legyen mint nem.

2020. jan. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim válasza:
71%
A KORONAVÍRUSNAK GAZDATEST KELL, HOGY ÉLETBEN MARADJON. Nem lesz ott a kínai boltok polcain, nem lesz ott az Alis rendelésben. Nulla az esélye, hogy egy onnan rendelt csomagtól elkapd. 0.
2020. jan. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 Wadmalac ***** válasza:
31%

"A KORONAVÍRUSNAK GAZDATEST KELL, HOGY ÉLETBEN MARADJON."

Említettem extrém esetleges példaként mondjuk a medveállatkát. Illetve korábban a három havi hajóztatást túlélő madárpókot.

A gazdatest nem feltétlenül jelent feltűnő méretű állatot, emlőst, madarat stb.


"Nulla az esélye, hogy egy onnan rendelt csomagtól elkapd. 0."


Nem nulla, csak nagyon kicsi.


Egyébként, csak hogy átérezd a dolog jelentőségét, gondolatkísérlet. És légy totál őszinte, ne hazudj az igazad védelme érdekében.


Ha tudnád, hogy egy bizonyos tárgy egy haldokló ebolás kezében volt két hónapja, nyugodt lélekkel fogdosnád fertőtlenítés nélkül?

De az igazat mondd.


És ha őszintén kimondod erre, hogy nem, elismered, hogy ugyanolyan kicsi az esély a fertőződésedre, mint a koronavírus esetén, csak az ebolától jobban tartasz?


Na.


A csaknem nulla esélyt meg még tovább csökkenti egy esetleges fertőtlenítés.

2020. jan. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Biológiában nincsen 0 és 100%. :) ez alapvetés.


Epszilon kicsi érték lehet arra, hogy elkapd. Mondjuk egy lottó 5-öst lehet előbb megnyersz.


Egyébként egyetértek, racionális kutatóként én is összerezzenek egy maszkos kicsi kínai látványától a metrón. Szóval van pszichológiai háttere a fertőzések elkerülésének.

2020. jan. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 Wadmalac ***** válasza:
82%

"Biológiában nincsen 0 és 100%. :) ez alapvetés.


Epszilon kicsi érték lehet arra, hogy elkapd. Mondjuk egy lottó 5-öst lehet előbb megnyersz."

Igen, könnyen lehet, hogy az arány pont ez. Csak nem mindegy, hogy ha esetleg nyerek, gazdag leszek, vagy megdöglök. :D


És ha házilag könnyen tehetem nullává a majdnem nullát, akkor inkább megteszem.


Értelemszerűen nem kezdek öt méter vastag vasbeton tetős házat építeni űrszemét ellen, mert q drága.

:)


"Egyébként egyetértek, racionális kutatóként én is összerezzenek egy maszkos kicsi kínai látványától a metrón. Szóval van pszichológiai háttere a fertőzések elkerülésének."

Ez az. Jelen esetben érzékenyebb vagyok arra a szinte nulla esélyre is, mint mondjuk éppen az űrből rám eső valami hasonló esélyére.


Egyébként pironkodás nélkül fel merem hozni párhuzamnak a teljesen realisztikus emberek által néha művelt babonás dolgokat is.

Amikor valaki az átsétáló fekete macska után jobban figyel, nehogy balesetet szenvedjen, mert a plusz óvatosságból nem lehet baj. :)

2020. jan. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 TappancsMancs ***** válasza:

Wadmalac! Most találtam pont egy a te csomagos témádra egy választ, és Falus Ferenc volt országos tisztifőorvos válasza csak megnyugtat. A legvégén van, de azért érdemes megnézni az egészet és mindenkinek ajánlanám.


Koronavírus: Pánikkeltés vagy valós veszély?

https://www.youtube.com/watch?v=FOKfkml9G8A


Talán még egy hasznos cikk, Dr. Mihail Pautov nyilatkozata (megnéztem a facebook oldalán is fent van ami a cikkben).


Híres sebész a koronavírusról: 7 ok, amiért nem szabad pánikba esni

[link]

2020. jan. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!