Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek ennek az egész...

Szerintetek ennek az egész koronavírus dolognak mi lesz a vége, ha reálisan nézzük?

Figyelt kérdés
És mikor ér véget? Mármint nem a vírus, hanem ez a felhajtás ami körülötte van, mert a régebbi vírusok is ugyan így jelen vannak, amiknél ugyan ekkora volt a pánik.
2020. jan. 28. 15:33
1 2 3
 21/30 TappancsMancs ***** válasza:
És ami itt fontos, hogy konkrétan mennyire is halálos, merthogy a fertőző képessége az ami nagyobb, de halálos kimenetelű esetek kis arányúak. Persze kell vele foglalkozni és ha szükséges tényleg odafigyelni a megelőzésre. Csak, hogy be legyen tájolva a két véglet között.
2020. jan. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 Wadmalac ***** válasza:
82%

Én spec nagyon-nagyon messze vagyok a pániktól. :)


Az immunrendszerem az átlagnál kicsit jobban dolgozik, miközben a családom, kollégáim sorban ki-kidőlnek minden tipikus járványhullámnál, fosós-hányós, influenza stb., én általában maximum egy egy-két napos taknyoskodással megúszom a dolgot.


Nem is vagyok a veszélyeztetett korosztályokban.

Csak nem hiányzik még egy plusz nyavalya a többi szokásos mellé.

2020. jan. 31. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Wadmalac, azóta kiderült egysmás. Sajnálom de mint kutató kollégák csődöt mondtunk😃


[link]


Ezek szerint 9 napig is képes túlélni (virulens maradni) a SARS pl egyes felületeken.


Az az epsilon nem csak epsilon, hanem akár reális kockázat is lehet.


Mondom ezt úgy, hogy itt van előttem egy Pack, Poste Italiaból, 22-26 között Milanoban vesztegelt a postán.


Megfürdettem Bradosepttel, (kesztyűben, és köpenynben) hamarosan kapja a Hypo kezelést a doboz.

A belseje talán nem fertőzött mert 20-án lett feladva, akkor még nem volt Délen fertőzés.


Szóval Wadmalac, neked volt igazad... még ha kínából kicsi is az esélye a dolognak.

2020. febr. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 Wadmalac ***** válasza:

Hát, nem mondanám, hogy örömmel hallom, ha ebben a témában igazam volt.


Az én csomagjaim mondjuk 20-40 napot utaznak, szóval azért kisebb a kockázat.


De akkor azért továbbra is szorgalmasan letörölgetem az alkohol-spray-vel.


:)

2020. febr. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 Wadmalac ***** válasza:
Mindenesetre respect, hogy valaki visszatért becsületesen jelezni, hogy talán mégsem vagyok paranoiás hipochonder. :D
2020. febr. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
15%
Azert az durva, hogy ezt emberek elhiszik, higy a vírus napokig életképes egy tárgyon, aztán meg az meg is fertőzi őket. Édes jóistenem...
2020. febr. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Ki mondta ezt? Egy szóval sem írtam ilyet.


Viszont egyáltalán nem epsilon esély, mivel itt minden ember (köztük én is kutatóként, ráadásul vírusokkal is foglalkozunk...az a szerencse mérnök diplomám van😃) azt írtuk, hogy 0% esélye van a csomagon történő épenmaradt vírusokra.


Az, hogy mennyi az esélye, hogy cseppfertőzéssel aztán a partikulumok eljutnak az emberre, azt nem tudjuk. Mondjuk megkapom a csomagot, összetapogatom aztán bekajálok a mekiben és lenyalom a kecsapot az ujjamról...


Erre senki nem tud valid statisztikát hozni.


Arra viszont már tudunk, hogy kis kópiaszám is elindíthat egy vírusfertőzést.


[link]


Az epsilon esély innentől arra vonatkozik, hogy éppen szerencsétlenül alakul-e ez a helyzet.

2020. febr. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 Wadmalac ***** válasza:

"Az epsilon esély innentől arra vonatkozik, hogy éppen szerencsétlenül alakul-e ez a helyzet."


Ennyi.


Akkor abból baj nem lehet, ha az ember azt a nagyon kicsi esélyt csökkenti.


Mint ahogy durva villámlásban nem kolbászolok a kertben. :)

2020. febr. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Ja kb 2x 5 perc volt végig fújkálni meg lemosni. Nem ezen fog múlni elkapjuk-e, de most már azt is figyelembe kell venni hogy közvetlenül a futár összeköhögte-e órákkal ezelőtt. Hiszen a vecsési Postakicserélőbe vámolják a motyót.
2020. febr. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
ez soha nem fog...
2020. márc. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!