Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Sík terepen vagyok jelenleg,...

Sík terepen vagyok jelenleg, és a totál nyugati horizonton egy fénylő csillagocska volt ami 17:40-kor már eltűnt. Nos?

Figyelt kérdés
Főleg csillagászatban jártas illetők,szakértők biztos jobban fogják tudni. Én egy bizonyos bolygóra tippelek,még most nem írnám le a nevét. 17:30-kor méglátható volt közvetlenül a horizonton,aztán rá kicsivel már elbúcsúzott tőlem. :) Kisebb volt mint a Vénusz,gondolom távolabbi is van. Nyáron még éjszska,éjjel is lehet látni sokáig természetesen szintén a nyugati horizonton.
2020. febr. 5. 18:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a Merkúrt láttad, de az sohasem látható éjszaka. Ha látni lehet, mindig csak közvetlenül napkelte előtt, vagy napnyugta után.
2020. febr. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha bolygó, akkor lehet a Merkúr. Most jó szögben áll hozzá a Naphoz képest, -0,9 magnitúdós, és 18:20-kor nyugszik, másfél órával a Nap után. (CarteDuCiel-ből).
2020. febr. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
#19.05 Budapesten ma 18.14-kor. A magnitúdó stimmel. 1-es vagyok.
2020. febr. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jupiter esetleg?
2020. febr. 5. 19:17
 5/11 A kérdező kommentje:
Én Miskolc környéki vagyok!
2020. febr. 5. 19:18
 6/11 A kérdező kommentje:
Nyáron a napnyugta is 21:00 körül van.. és utána 22:00 körül úgy emlékszem még láttam.
2020. febr. 5. 19:20
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor valóban a Merkúr lehetett!
2020. febr. 5. 21:20
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez nem azt jelenti, hogy egész évben ugyanakkor látszik. Ha nyáron is ugyanott láttad, akkor az valószínűleg nem a Merkúr volt. A Jupiter pedig most kb. a Nap túloldalán van.


Miből gondolod, hogy egy bolygó volt?

2020. febr. 6. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Tehát én totál amatőr laikus hozzáértőként gondolom,hogy a bolygókat látjuk mindig mert máshol és tünnek fel és el rövid időn belül. Úgy mint a Vénusz. De egy szimpla csillag az mindig ott van estétől hajnalig az égbolton. Igen, nyáron is gyakran látni, igaz akkor ugyebár a naplemente után későbbi időpontban.
2020. febr. 6. 03:43
 10/11 A kérdező kommentje:
De szerintem ma is látható lesz. Majd ide fogom írni,ha tapasztalom.
2020. febr. 6. 03:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!